Ministrowie na "109"

(niedziela, 28 sierpień 2011) - Nadesłał Mariusz K - Ostatnia aktualizacja (niedziela, 28 sierpień 2011)
W ostatni weekend sierpnia w Przyjezierzu na Działce 109 odbył się Turniej Sołectw Gminy Moryń o
Puchar Przechodni Sołtysów. W różnorodnych konkurencjach sportowych brało udział 10 miejscowości
naszej gminy. Drużyny wystąpiły w sześcio osobowych składach. Cała impreza rozpoczęła się o godz. 15,
gdzie na początku organizatorzy przeprowadzili kilka konkurencji dla dzieci. Turniej główny miejscowości rozpoczął się kilka minut po 16. Zostały rozlosowane numery startowe
drużyn. Naszą miejscowość reprezentowały: Katarzyna Kupczyk kapitan, Edyta Kostka, Robert
Swoboda, Kamil Tarnowski, Karol Swoboda oraz Szymon Drużga. Mieszkańcy Gądna od samego początki zaprezentowali się znakomicie. Po pierwszych dwóch
konkurencjach zajmowaliśmy pierwsze miejsce. Kolejne konkurencje szły nam również wyśmienicie.
Zawodnicy odnotowali tylko dwie większe wpadki. Dominowała wspaniała rywalizacja. W
ostatecznym rozrachunku zajęliśmy 4. miejsce. Pierwsze miejsce zająła drużyna z Bielina, drugie miejsce
zajęła drużyna gospodarzy z Przyjezierza, zaś trzecie miejsce przypadło drużynie z Dolska.
Po wspaniałej rywalizacji i podliczeniu wyników zostały wręczone patery oraz Puchar Przechodni
Sołtysów. Zwycięska drużyna oprócz pucharu otrzymała możliwość organizacji imprezy za rok. Bardzo
miłym akcentem tej imprezy był przyjazd gości. Swoją obecnością zaszczycili organizatorów min.:
Bartosz Arłukowicz (sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik premiera ds.
przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu), były minister rolnictwa Artur Balazs, Wojciech Konarski starostw gryfiński oraz burmistrz Morynia Jan Maranda. Galeria z Turnieju Sołectw na Faceboo'ku dzięki portalowi Chojna24.pl