Scenariusz 4
Transkrypt
Scenariusz 4
Temat: Grammar revision 5. Data: 15. 03. 2007 Klasa: Ve (I) Cele lekcji: - Uczeń potrafi zastosować czas Present Simple - Uczeń zna słownictwo związane z wyposaŜeniem domu - Uczeń umie określić jaka jest pogoda - Uczeń zna pory roku i miesiące - Uczeń umie określić połoŜenie przedmiotów - Uczeń potrafi się przedstawić i podać najwaŜniejsze dane personalne Metody: TPR, interakcja słowna /wywiad symulowany/ Przebieg lekcji: Część wstępna: - sprawdzenie obecności - Przedstawianie się. Uczniowie przedstawiają się podając swoje imię, nazwisko, adres i numer telefonu. Część główna: - przypomnienie czasu Present Simple- w której osobie dodajemy ‘s’ do czasowników. Nauczyciel podaje zdania prawidłowe na przemian ze zdaniami błędnymi. Uczniowie muszą wstać kiedy usłyszą zdanie z błędem. Uczniowie wykonują ćwiczenie polegające na znalezieniu błędu w zdaniu i poprawieniu go. (podr. ćw 3/ 62) - Uczniowie wykonują ćwiczenie polegające na wstawieniu czasownika we właściwej formie. ( podr. ćw. 1/ 62) - Przypomnienie słownictwa związanego z wyposaŜeniem domu. Uczniowie opowiadają co mają u siebie w domu. - Przypomnienie przyimków miejsca. Nauczyciel umieszcza długopis bądź inny przedmiot w odpowiednim miejscu, a uczniowie podają właściwy przyimek. Następnie, to nauczyciel prosi uczniów aby umiejscowili gdzieś swój długopis lub ołówek. - Uczniowie wykonują ćwiczenie polegające na odpowiedzeniu na pytania o róŜne przedmioty rozmieszczone na obrazku. ( ćw. 2/ 50) - Przypomnienie pogody, pór roku i miesięcy. - Nauczyciel pokazuje przedmioty związane z konkretnymi porami roku (okulary przeciwsłoneczne, liść jesienny, szalik i kwiat), a uczniowie podają nazwy pór roku. - Następnie kaŜdy z nich musi kolejno podać miesiąc. Nauczyciel pyta które miesiące wchodzą w skład danej pory roku. - Z pomocą rekwizytów nauczyciel demonstruje jaka jest pogoda, uczniowie muszą podać jej nazwę. Np. nauczyciel zakłada okulary przeciwsłoneczne, a uczniowie odpowiadają ‘It’s sunny and hot’. - KaŜda pora roku dostaje swój kolor np. zima- niebieski, lato- Ŝółty itd. Uczniowie muszą zakreślić na odpowiedni kolor miesiące. - Przypomnienie zasad tworzenia zdań negujących i pytających w czasie Present Simple. Uczniowie układają pytania do 4 podanych zdań. Następnie zamieniają zdania twierdzące na negujące (podr. ćw. 6/ 63) Część końcowa: - Ćwiczenie mające na celu rozluźnienie uczniów. Nauczyciel na tablicy pisze kilka rymujących się ze sobą słów. Uczniowie wypisują z dwóch ramek słowa rymujące się. (ćw. 3/ 48) - Wypisanie materiału na pracę klasową.