W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ KOBIET
REGULAMIN
GMINNY HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ KOBIET – HALA SPORTOWA
1. Cel turnieju
Turniej ma na celu propagowanie gry w piłkę nożną. Zwiększenie aktywności fizycznej
mieszkanek gminy Barciany. Upowszechnienie sportu i aktywnego stylu życia.
2. Organizator
Organizatorem turnieju jest Gminny Ośrodek Kultury w Barcianach oraz animatorzy boiska
orlik. Kontakt z organizatorem możliwy jest drogą mailową: [email protected] oraz pod
numerem tel: 601 947 406 (Henryk Nosek), 607 848 031 (Mieczysław Kowalewski).
3. Uczestnictwo
Turniej przeznaczony jest dla kobiet zamieszkałych na terenie Gminy Barciany – kategoria
18+. Drużynę można zgłaszać najpóźniej do 17 października 2016 r. Zawodniczka może
reprezentować tylko jedną drużynę. W dniu zawodów należy dostarczyć listę imienną
zawodniczek
4. System rozgrywek
System gry zostanie ustalony po zamknięciu listy zgłoszeń i podany do wiadomości w dniu
18.10.2016 r. na stronie gok.barciany.pl. Liczy się kolejność zgłoszeń.
5. Przepisy gry
1. Wymiary boiska na hali: 40m x 20m
2. Bramka: wymiary 2 x 5 metra
3. Piłka - halówka
4. Czas gry: 2 x 10 minut + 3 minutowa przerwa (czas gry może ulec zmianie)
5. Zespół liczy max. 10 zawodniczek: na boisku znajduje się 5 zawodniczek w polu +
bramkarz oraz do 4 zawodniczki rezerwowe.
6. Obuwie zgodnie z regulaminem obiektu - halowe.
7. Bramkarz może chwytać piłkę tylko w polu bramkowym.
8. Bramkarz wprowadza piłkę ręką lub nogą.
9. Rzut z autu wykonywany jest nogą.
10. Gra bez „spalonego”.
11. Zmiany hokejowe. Podczas zmiany zawodnik może wejść na boisko dopiero wtedy, kiedy
jego partner z zespołu opuści plac gry. Zmiany muszą odbywać się przy linii środkowej
boiska, nie dalej niż 3 metry od niej.
12. Podczas wykonywania stałych fragmentów gry zawodnicy drużyny przeciwnej muszą
znajdować się przynajmniej w odległości 5 metrów od piłki.
13. Rzut karny wykonywany jest z odległości 9 metrów od bramki.
14. Kary dyscyplinarne: czasowe wykluczenie zawodnika z gry na 2 lub 5 minut w zależności
od stopnia przewinienia (żółta kartka), bądź wykluczenie z gry do końca zawodów (czerwona
kartka).
15. W przypadku straty bramki przez zespół grający w osłabieniu na skutek żółtej kartki, kara
dyscyplinująca ulega anulowaniu (można wprowadzić do gry ukaranego zawodnika)
16. Pozostałe przepisy zgodnie z przepisami PZPN.
6. Punktacja
Za wygrany mecz drużyna otrzymuje 3 punkty, za remis 1 punkt, w przypadku porażki 0
punktów.
O kolejności miejsc w grupie decydują:
1. Większa liczba zdobytych punktów.
2. W przypadku uzyskania równej liczby punktów przez dwa zespoły decydują:
A/ wynik bezpośredniego spotkania,
B/ lepsza różnica bramek w całym mini turnieju,
C/ większa liczba zdobytych bramek w całym mini turnieju.
3. W przypadku uzyskania równej liczby punktów przez więcej niż dwa zespoły
przeprowadza się dodatkową punktację pomocniczą spotkań wyłącznie między
zainteresowanymi zespołami (tzw. „mała tabela”), kierując się kolejno zasadami podanymi w
punkcie 2 w podpunktach A, B oraz C biorąc pod uwagę jedynie wyniki spotkań pomiędzy
zainteresowanymi zespołami.
4. Jeżeli powyższe punkty nie przyniosą rozstrzygnięcia należy przeprowadzić serię rzutów
karnych pomiędzy zainteresowanymi zespołami. Rzuty karne wykonywane są najpierw po 3,
potem po 1 razie do skutku. W meczach, które muszą wyłonić zwycięzcę, w przypadku
remisu, przeprowadza się dogrywkę trwającą 2 x 3 minut. Następnie rzuty karne strzelane
najpierw po 3, potem po 1 razie do skutku.