Siatkarze UKS Piast Krotoszyn awansowali do Finałów Mistrzostw

plaż owejwkategoriimłodzika
Po zakończonym sezonie halowym zawodnicy UKS Piast Krotoszyn z sukcesami
rozpoczęli rywalizację w plażowej odmianie siatkówki.
Krotoszyńska para Foltynowicz Patryk/Sasin Dawid w dniu 16 czerwca stawiła się na
fantastycznie przygotowane obiekty wrzesińskiego MOSiR. W tym dniu odbywały się Finały
Mistrzostw Wielkopolski w kategorii młodzika. Spośród ponad dwudziestu par zgłoszonych
do rozgrywek, w dniu zawodów z różnych przyczyn zjawiło się dwanaście. Pary z całej
Wielkopolski walczyły nie tylko o medale w tej kategorii wiekowej, ale też o przepustki do
półfinałów MP.
Turniej tradycyjnie dla tej dyscypliny prowadzony był systemem brazylijskim.
Krotoszyńska para z racji wieku (Patryk jest o rok młodszy od rywali) nie była stawiana w
roli faworytów, ale postawa zawodników Piasta, którzy już w pierwszym spotkaniu pokonali
jednego z pretendentów do medalu parę Kaczmarek/Woźniak (Kangur Nowy Tomyśl)
dawała nadzieję na dobry wynik.
W kolejnych spotkaniach nasi chłopcy grali coraz lepiej pokonując kolejno zawodników
Progresu Września oraz Calisii Kalisz i jako jedyny zespół bez porażki awansowali do finału.
Tutaj ponownie spotkali się z nowotomyską parą Kaczmarek/Woźny. Tym razem mecz lepiej
ułożył się naszym przeciwnikom. Srebrny medal Mistrzostw Wielkopolski można jednak
uznać za sukces, który dał naszym zawodnikom awans do półfinału MP.
Gospodarzem turnieju półfinałowego, który odbył się w dniach 25-27.06 była lubuska Nowa
Sól. Szesnaście par z czterech województw (Wielkopolskie, Pomorskie, Zachodniopomorskie, Lubuskie)systemem brazylijskim rywalizowało o cztery miejsca premiowane
awansem do finału MP.
Chłopcy z Krotoszyna rozpoczęli turniej nie najlepiej zaliczając porażkę po bardzo zaciętym
spotkaniu 0:2 (20:22,20:22) z parą z Krosna Odrzańskiego, ale jak się później okazało była to
najlepsza para w turnieju.
W następnych pojedynkach nasi chłopcy schodzili już jednak z tarczą awansując do czołowej
czwórki turnieju.
Spotkania o miejsca na podium toczyły się ostatniego dnia turnieju.
Półfinałowym przeciwnikiem pary Foltynowicz/Sasin była ponownie z para z Krosna
Odrzańskiego. Nasi chłopcy w pierwszym secie pokonali przeciwników 21:18 i dość długo
prowadzili w drugim secie, jednak dzięki dobrej grze para z Krosna Odrzańskiego wyszła z
opresji wygrywając tą partię 21:19 i tie-breaka 15:9. Naszym zawodnikom pozostała już
tylko walka o trzecie miejsce, w którym podopieczni Piotra Robakowskiego pokonali parę z
Gubina 2:1. Finał Mistrzostw Polski w kategorii młodzika i młodziczki odbędzie się w
Warszawie w dniach 28-30 czerwca 2014.