kpp nowa sól turniej piłki nożnej o puchar komendanta

anta-Powiatowego-Policji-w-Nowej-Soli-juz-ro.html
Wygenerowano: Sobota, 4 marca 2017, 15:08
TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR KOMENDANTA
POWIATOWEGO POLICJI W NOWEJ SOLI JUŻ ROZSTRZYGNIĘTY
W tym roku przypada dziesiąta rocznica śmierci Dariusza Ziębowskiego oraz Stanisława Kasprapolicjantów, którzy zginęli podczas pełnienia służby. Turniej miał na celu upamiętnienie bohaterstwa
funkcjonariuszy Policji, którzy rotę ślubowania wypełnili do końca.
W sobotę, 14 stycznia 2017 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowej Soli ku pamięci, w hołdzie składanym
przez kolegów i kierownictwo Policji odbył się „Memoriał pamięci st.post. Dariusza Ziębowskiego oraz sierż.szt. Stanisława
Kaspra”. Organizatoram turnieju był pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Nowej Soli- mł. insp. Grzegorz
Karpiński przy współudziale NSZZ Policjantów w Nowej Soli. Podczas spotkania nie zabrakło ekscytującej gry, emocji i zabawy.
W finale zwyciężyli zawodnicy Państwowej Straży Pożarnej. Tuż za nimi uplasowała się drużyna z Aresztu Śledczego,
natomiast trzecie miejsce zajęli zawodnicy Wydziału Kryminalnego nowosolskiej Policji. Tuż za podium uplasowali się emeryci
policyjni, piąte miejsce zajęli zawodnicy Wydziału Prewencji KPP Nowa Sól, a szóste miejsce zajęła Prokuratura. Najlepszym
bramkarzem turnieju wybrany został mł. asp. Piotr Wojtaszek z KPP Nowa Sól, natomiast królem strzelców został Artur
Sorbian z PSP Nowa Sól. Dla środowiska policyjnego to bardzo istotne wydarzenie, kształtujące kulturę organizacyjną
formacji. Turniej popularyzuje sport, a w szczególności piłkę nożną, która cieszy się niewątpliwie największym
zainteresowaniem w środowisku policyjnym oraz wśród innych służb mundurowych. Poza aspektem sportowym, spotkanie
ma także na celu integrację formacji mundurowych. Na zakończenie turnieju pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego
Policji w Nowej Soli- mł. insp. Grzegorz Karpiński wręczył dla zwycięzców pamiątkowe puchary. W uroczystości uhonorowania
zwycięzców turnieju brała udział żona oraz synowie tragicznie zmarłych policjantów, post. Kamil Kasper oraz Justyna i Adrian