AWF w podwójnej koronie

AWF w podwójnej koronie !
(środa, 03 czerwiec 2009) - - Ostatnia aktualizacja (poniedziałek, 23 listopad 2009)
Dzień po finale mężczyzn - 20 maja 2009, w Nowej Hali Sportowej AWF Katowice rywalizowały najlepsze
na Śląsku siatkarki. Turniej odbywał się już po raz drugi podczas AWF-alii i atmosfera rozgrywek była
gorąca. W katowickiej AWF gościły zespoły Uniwersytetu Śląskiego, Wyższej Szkoły Humanitas
Sosnowiec, Politechniki Śląskiej z Gliwic i AWF Katowice. Faworytkami turnieju wydawały się zawodniczki gospodarzy, jednak tegoroczna rywalizacja mężczyzn
pokazała wyraźnie, że w najlepszej 4'ce nie ma słabych zespołów.
W pierwszym meczu półfinałowym, drużyna AWF pokonała jednak dość pewnie - 2:0 zespół Uniwersytetu
Śląskiego. Na, a na drugim boisku tym czasem zespół Politechniki Śląskiej toczył zacięty pojedynek z
drużyną Wyższej Szkoły Humanitas z Sosnowca. Gdy drużyna WSH prowadziła już 1:0 w setach a walka
w drugim secie toczyła się punkt za punkt, zawodniczkom z Gliwic zapaliło się światełko alarmowe i
podjęły walkę. Wygrały na przewagi drugiego seta i o zwycięstwie zadecydował tie break. W nim więcej
zimnej krwi zachowały zawodniczki Politechniki i to one dostały się do finału.
Drużynie WSH pozostała walka w meczu o 3 miejsce z zespołem UŚ Katowice. Po zawodniczkach z
Sosnowca nie bylo widać zmęczenia trudami meczu półfinałowego i to one dytkowały warunki meczu.
Pomimo ambitnej walki drużynie UŚ nie udało się urwać WSH nawet seta, tym samym brąz powędrował
na ręce zawodniczek WSH.
W finałowym spotkaniu jak to na finał przystało emocje osiągneły najwyższy poziom. Studentki AWF
niespodziewanie łatwo przegrały pierwszego seta z Politechniką Śląską. Obudziły się dopiero w połowie
drugiega seta, zapewne pod wpływem okrzyków dopingijącej im publiczności. Dzięki temu zrywowi,
wybroniły prawie przegraną partię i mocnym akcentem zakończyły drugiego seta. W tie-breaku szala
zwycięstwa przechylała się raz po raz, na jedną to na drugą stronę. Ostatecznie w samej końcówce
jeszcze raz poderwały się zawodniczki AWF Katowice i to one mogły cieszyć się ze zwycięstwa.
{wmv}siatkowka-k-final-2009-full{/wmv}Zobacz fragmenty finałowego spotkania
Duży udział w końcowym sukcesie zespołu gospodarzy mieli kibice, a szczególnie siatkarze AWF zwycięscy męskiego turnieju. Dziewczęta z Katowic po raz trzeci z rzędu zdobyły tytuł Akademickich
Mistrzyń Śląska w Siatkówce Halowej. Drugie miejsce wywalczyły siatkarki Politechniki Śląskiej a trzecie