2. dzień Festiwalu Biegowego. Maraton baaardzo pod górkę!

Głowny bieg Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdrój - Koral Maraton wygrał Erkolo
Askenafi z Benedek Team z Debreczyna na Węgrzech. Zwycięzca najtrudniejszego
maratonu w Polsce osiągnął wynik 2:33:29. Drugie miejsce zajął Bogdan Dziuba ze
Stalowej Woli z czasem 2:34:01, a trzecie Wiktor Rogovogoj z klubu LKB Rudnik z Kijowa
na Ukrainie, z czasem 2:37:08. Koral Maraton był tak trudny, że zwycięzcy nie udało się
uzyskać zakładanego w regulaminie czasu 2:20:00 uprawniającego do odbioru nagrody
głównej Fiata 500. -To był bardzo trudny bieg – mówił na mecie Erkolo Askenafi – Bardzo
chciałem osiągnąć lepszy czas, ale pogoda nie sprzyjała.
Cały czas siąpił drobny deszczyk i było dość chłodno. Ponadto konfiguracja trasy również
dawała się mocno we znaki - powiedział na mecie "Sądeczaninowi" Askenafi. W tej sytuacji
nagroda został rozlosowana podczas ceremonii wręczania nagród, która odbyła się o godzinie
16.00 na scenie głównej na Deptaku w Krynicy-Zdroju. Podczas losowania szczęście
uśmiechnęło się do Kazimierza Romańskiego z Legionowa, do którego rąk trafiły kluczyki do
samochodu osobowego Fiat 500.
Zwycięzcy maratonu otrzymali z kolei nagrody finansowe 6000, 5000 i 4000 złotych.
Małgorzata Sobańska mówiąc o Koral Maratonie podkreślała że "bardzo trudna konfiguracja
trasy sprawiła wiele problemów nawet bardzo dobrym zawodnikom. Miałam wziąć udział w
Koral Maratonie, ale zrezygnowałam właśnie ze względu na skalę trudności. Zawody zostały
bardzo dobrze przygotowane, choć to pierwsza edycja tej imprezy. Za to należą się duże słowa
uznania organizatorom!"
Do Koral Maratonu zgłosiło się ponad 500 osób, a do mety dobiegli 304 zawodników.
Biegi Deptaka
W niedzielny poranek na krynickim Deptaku odbyły się kolejne zawody Festiwalu
Biegowego Forum Ekonomicznego.
Wśród najmłodszych uczestników imprezy najlepszy w biegu na 420 metrów okazał się
Michał Dziuba z Jastkowic, tuż za nim na mecie pojawiła się Gabrysia Gomulec z Krynicy
-Zdroju, na trzecim miejscu uplasował się Igor Ryniak broniący barw przedszkola numer
6 w Tychach.
W kategorii wiekowej 7 i 8 lat na tym samym dystansie zwycięstwo odniosła Karolina Pobłocka
z Lęborka, na drugim miejscu przybiegł Antonii Witkowski z Tychów.
Wśród dzieci 9-10 lat na dystansie 600 metrów najszybszy okazał się Sebastian Leśniak z
Nowego Sącza, który finiszował przed Piotrem Błaździewiczem z Warszawy. Trzeci na mecie
zameldował się Jakub Bargiel z Klimontowa. Na tym samym dystansie w kolejnej kategorii
wiekowej 11-12 lat zwyciężyła Ewa Brzeska z Nowego Sącza, na drugim miejscu przybiegł
Mateusz Gomulec z Krynicy-Zdroju, trzecią pozycję zajął Krzysztof Urbaniak broniący barw
Dębów Wałbrzych.
Wśród 13-14 - latków na dystansie 1000 metrów zwycięstwo odniosła Karolina Stolarczyk z
1/2
Rabki, która wpadła na metę przed Jakubem Stankiem z Grupy Biegowej Sądeczanin i Anną
Wójcik. Jędrzej Wiśniewski z Olsztyna wygrał bieg 15-16- latków na 1000 metrów. Drugie i
trzecie miejsce wywalczyli reprezentanci Grupy Biegowej Sądeczanin Sebastian Dybiec i
Nikodem Dakowicz. Wśród kobiet biegnących na dystansie 1000 metrów najlepsza okazała się
Kamila Pobłocka z UKS EKONOMIK MARATOŃCZYK LĘBORKPOBŁOŚTEAM, na kolejnych
miejscach na mecie zameldowały się kolejno Ludmiła Melicherowa i Katarzyna Smolik .
Festiwalową nagrodę "Najszybsza Rodzina w Polsce" o wysokości 10 tysięcy złotych wywalczyli
Stanisław, Tomasz i Marek Nocuniowie z miejscowości Borowno-Kolonia, którzy startowali w
Koral Maratonie i Biegu Muszynianki.
Nagrodę Specjalną Festiwalu Biegowego dla najstarszego zawodnika otrzymał 77-latek