Data, miejscowość ................................
Lp
Pytanie
Odpowiedź
1
Na zawodach szczebla centralnego oba zespoły muszą dostarczyć wypełnione sprawozdanie
do sędziego najpóźniej:
A – 45 minut przed zawodami
B – 60 minut przed zawodami
C – 75 minut przed zawodami
A B C
2
Czy zawodnik wykluczony z gry może przebywać w tunelu prowadzącym do szatni?
3
Zawodnik znajdujący się na pozycji spalonej po przyjęciu piłki podanej przez współpartnera
został przez obrońcę zatrzymany za koszulkę w taktycznym celu przerwania korzystnej akcji.
Podaj decyzje sędziego jeżeli cała sytuacja miała miejsce w polu karnym zawodnika
broniącego.
4 Podczas przerwy w grze sędzia stwierdził, iż zawodnikom rezerwowym jednej z drużyn
rozgrzewającym się za asystentem nr 1 towarzyszy wpisany do załącznika jako osoba oficjalnie
towarzysząca drużynie, Prezes tej drużyny. Czy sędzia będzie reagował?
5 Czy imiona i nazwiska klubowych sędziów asystentów (w przypadku nieprzybycia na miejsce
rozgrywania zawodów związkowych sędziów asystentów) muszą być wpisane do sprawozdania
z zawodów?
6 W trakcie panujących upałów sędzia może zarządzić dodatkową przerwę na uzupełnienie
płynów:
A – dwa razy w dowolnym momencie zawodów,
B – więcej niż dwukrotnie,
C – nie więcej niż jeden raz w trakcie danej części gry,
D – przerwa ta nie może trwać dłużej niż 1 min.
7 Czy dodatkowi sędziowie asystenci maja prawo rozstrzygać czy nieprawidłowości związane z
ubiorem zawodnika zostały rozwiązane bądź krwawienie zostało zatamowane?
8 Rzut karny był wykonywany przez dwóch zawodników tej samej drużyny. Pierwszy w trakcie
dobiegania do piłki wykonał kilka zwodów taktycznych i zagrał piłkę tak że ta poruszyła się do
przodu, współpartner natomiast po dobiegnięciu do piłki zatrzymał się i przed jej kopnięciem
wykonał zwody taktyczne, przez co zmylił bramkarza i strzelił bramkę. Podaj decyzję sędziego.
9 Sędzia zarządził wykonanie rzutu wolnego na sygnał gwizdkiem. Po odsunięciu muru i zajęciu
przez sędziego dogodnej pozycji do obserwacji zdarzeń wykonawca rzutu kopnął piłkę w ten
sposób, że ta nie dotknięta przez żadnego zawodnika przekroczyła linię bramkową poza
słupkami bramkowymi. Podaj decyzję sędziego.
10 Regulamin rozgrywek II ligi stanowił, iż organizator zawodów powinien wyznaczyć linię fotografa
poza liniami bramkowymi w odległości co najmniej 3 metrów od chorągiewki rożnej przez punkt
oddalony co najmniej 5 metrów za słupkami bramkowymi. Sędzia zawodów zauważył to przed
meczem i mimo to zawody prowadził. Czy słusznie?
11
W momencie, gdy piłka była w grze na boisko wbiegł pies, który nie miał wpływu na przebieg
gry. Co postanowi sędzia?
12 Podczas wykonywania rzutu karnego, piłka poruszając się w przód i nie dotykając
jakiegokolwiek zawodnika, słupka lub poprzeczki, pękła. Podaj decyzje sędziego.
13 Zawodnik rozpoczynając drugą połowę zawodów bezpośrednim strzałem zdobył bramkę.
Bramkarz przeciwników wprawdzie interweniował, ale piłki nie dotknął. Decyzja
14 Czy bramkę dla wykonywania serii rzutów z punktu karnego wybiera się poprzez losowanie?