Sukces Maćka Steinhofa za kierownicą Forda Fiesty R5

ATLAS / Aktualności / Sukces Maćka Steinhofa za kierownicą Forda Fiesty R5
Maciej Steinhof i Robert Hundla bardzo udanie zakończyli swój udział w 51. Rajdzie Barbórka
Warszawska. Krakowski duet zajął 4 miejsce w klasyfikacji generalnej, i taką samą pozycję wywalczył na
Kryterium Karowa. Załoga ATLAS RACING TEAM przejechała „Karową” w 2.02.14 sek. i przez długi czas
był to najlepszy rezultat tej próby. W końcówce minimalnie lepsi okazali się Kajetan Kajetanowicz (Subaru
Impreza), Tomasz Kuchar (Peugeot 207 S2000) i Michał Sołowow (Ford Fiesta WRC). Maciek debiutował w
samochodzie rajdowym najnowszej generacji: Fordzie Fiesta R5.
- Każdy start w Rajdzie Barbórka Warszawska jest dla
mnie wielkim wydarzeniem. W tym roku, spełniłem swoje
dwa marzenia: wystartowałem topowym samochodem Fordem Fiestą R5 i zająłem czwarte miejsce „w
uzyskamy na „Karowej”. To niezwykle trudny odcinek, a
teraz było naprawdę ślisko. Popełniłem kilka błędów.
Jednak dopiero w końcówce pokonali nas Kajetan, Tomek
Kuchar i Michał Sołowow. Jestem szczęśliwy, że mogłem
się zmierzyć z tak znakomitymi zawodnikami, którzy startują w rajdach od wielu lat i mają ode mnie znacznie większe
doświadczenie. Ja jestem kierowcą wyścigowym. Ford Fiesta R5 to wspaniały samochód. Rewelacyjnie skręca, odjeżdża
z zakrętów, hamuje – jest niezwykle przyjazny w prowadzeniu, tylko nie należy mu przeszkadzać. Wspaniały sprzęt.
Dziękuję za wsparcie moim sponsorom i kibicom. To był wspaniały rajd i fantastyczne zakończenie sezonu - powiedział