akcji „Szlachetna Paczka’’. Idea akcji jest bardzo szlachetna, chętni do pomocy wybierają
Częstochowa, Transferu Bydgoszcz i Resovii Rzeszów, piłkarzy Śląska Wrocław, Wisły
zaangażowanie i hojność naszych sportowców. Miejmy nadzieję, że w kolejnych latach
ich udział w akcji będzie co najmniej taki jak w tym roku.
Mateusz Maciejak
Biathlon
Biathlon to sport, w którym nie tylko trzeba biegać, ale także strzelać do celu. Sport ten
ma różne rodzaje między innymi:
- bieg pościgowy
- sprint
- bieg na dochodzenie
Ostatnio na zawodach w Hochfilzen polska biathlonistka Krystyna Pałka zdobyła trzecie
miejsce w biegu na dochodzenie. Polskiej sztafecie nie poszło już tak dobrze. Nasze
zawodniczki w sobotę zajęły jedenaste miejsce (szkoda). Liderką klasyfikacji generalnej
pań jest Gabriela Soukalowa ,a panów Martin Fourcade. Krystyna Pałka jest czternasta,
Weronika Nowakowska-Ziemniak jest trzydziesta, Monika Hojnisz trzydziesta druga, a
Magdalena Gwizdoń pięćdziesiąta trzecia.
Michał Jakubczak
Skoki Narciarskie
Skoki narciarskie są jedną z ulubionych dyscyplin zimowych, do tego nasi
skoczkowie odnoszą tam sukcesy. Zawody w tym sporcie organizowane są co roku, w
różnych miejscach w jednym sezonie. Skoczkowie mają możliwość pokazania swoich
umiejętności na różnego rodzaju skoczniach, m.in : małe (20-49 m ) , średnie (50-84 m ) ,
normalne (85-109 m ) , duże (110 - 184m) oraz największe z nich "mamucie" posiadające
rozmiar skoczni o długości powyżej 185 m. Właśnie na tej ostatnie skoczkowie odnoszą
najwyższe wyniki. Naszym ulubieńcem w tej konkurencji był Adam Małysz, który
przeszedł na "emeryturę". Obecnie jednym z najlepszych Polskich skoczków jest Kamil
Stoch. Wraz z drużyną pod baczną opieką trenera oraz z kolegami (nawet z tym z czasów
kombinacje i utrudnienia takie jak przechodzenie z krawędzi na krawędź. Sporty
zimowe to trudne zajęcie ale warte starania.
Hubert Jakowicki
W dniach 6-8.12.2013 w Berlinie odbyły się kolejne zawody Pucharu świata w
łyżwiarstwie szybkim. Polscy panczeniści w wyścigu drużynowym PŚ wystartowali w
składzie: Konrad Niedźwiedzki, Zbigniew Bródka i Jan Szymański. Uzyskali czas
3.43.81 zajmując tam trzecie miejsce i zapewniając sobie udział na igrzyskach w Soczi.
W klasyfikacji generalnej PŚ uplasowali się na piątej pozycji z dorobkiem 145 punktów.
W niedzielę 8 grudnia miała swój występ drużyna panczenistek w składzie: Katarzyna
Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska, i Natalia Czerwonka. W tym wyścigu zajęły drugie
miejsce z czasem 3.01.18. W klasyfikacji generalnej mają 300 punktów co daje im drugie
miejsce. Już wcześniej miały zapewniony awans na igrzyska.