Tour du Limousin: Davide Rebellin na podium 2.etapu

Środa, 20 Sierpień 2014, 21:41:17
Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice) zajął 2.miejsce na trasie 2.etapu wyścigu Tour du Limousin. Pokonał go Cyril
Gautier z ekipy Europcar.
Podczas drugiego dnia rywalizacji w wyścigu Tour du Limousin, kolarze pokonywali trasę długości 172 kilometrów,
która prowadziła z Trélissac do Grèzes. Pierwsza część etapu prowadziła po stosunkowo płaskim terenie. Następnie
rozpoczynały się tereny mocno pagórkowate z kilkoma krótkimi, ale bardzo sztywnymi podjazdami. Na trasie
znajdowały się trzy górskie premie, dwie kat.2 (Terrasson 2,7 km, 6,48%, ) i Grèzes (4,3 km, 5,37%) i jedna kat.3 (Côte
Paster Noster (2,9 km, 5,34%). Meta etapu została usytuowana na szczycie podjazdu w miejscowości Grèzes.
Tak jak podczas pierwszego dnia rywalizacji, peleton od samego startu jechał bardzo dynamicznie. Było mnóstwo
ataków a jeden z nich zakończył się ucieczką szóstki zawodników. Uciekali przez kilkadziesiąt kilometrów mając
przewagę nad peletonem sięgającą prawie 4 minuty. W tym czasie kontrolę w peletonie przejęli m.in. kolarze ekipy
CCC Polsat Polkowice i wraz z ekipą Bardini CSF zlikwidowali ucieczkę. Były jeszcze kolejne odjazdy, które skutecznie
kasował peleton.
Przed finałowym podjazdem w Grèzes rozpoczęły się kolejne próby porwania grupy zasadniczej peletonu. Jako pierwszy
zaatakował zawodnik ekipy IAM Cycling, Sylvain Chavanel (IAM Cycling). Próbowali odjechać również: Angelo Tulik
(Europcar), Marco Frapporti (Androni Giocattoli), Edoardo Zardini (Bardiani) i Kevin Reza (Europcar). Niestety były to
próby nieskuteczne.
Ostatecznie o zwycięstwie etapowym zdecydował 4-kilometrowy podjazd na metę. Najwięcej sił na finisz zachował Cyril
Gautier (Europcar), który pokonał Davide Rebellina (CCC Polsat Polkowice) i Reina Taaramae (Cofidis).
Finisz na mecie 2.etapu wyscigu Tour du Limousin. Pierwszy wjeżdża Gautier, Davide Rebellin drugi.
Liderem klasyfikacji generalnej pozostał nadal Björn Leukemans. Davide Rebellin zajmuje 5.miejsce tracąc do lidera 19