SZKOŁA POLICJI W SŁUPSKU
Wygenerowano: Wtorek, 7 marca 2017, 04:23
POLICYJNI KOMANDOSI
Kolejne sukcesy sportowe naszych policjantów, którzy wystartowali w morderczym maratonie organizowanym
w Lublińcu-Kokotku niedaleko Częstochowy. Drużynowo policjanci ze Szkoły Policji w Słupsku zajęli II. miejsce
wśród 35 startujących ekip. Dariusz Guzowski natomiast utrzymał I. miejsce w klasyfikacji łącznej wszystkich
edycji maratonu.
Na starcie maratonu stanęło 266 zawodników, reprezentujących służby mundurowe. Każdy uczestnik startował w
umundurowaniu polowym, wojskowych butach i z plecakiem zawierającym obciążenie o masie 10 kilogramów. Ważenie
plecaków obywało się na starcie, w połowie trasy a także na mecie.
Maraton Komandosa uważany jest za jeden z najtrudniejszych biegów w Polsce. W tym roku pogoda zaskoczyła zawodników.
W niektórych poprzednich edycjach biegaczom towarzyszyła zimowa aura z zamarzniętym śniegiem. Tym razem była to
jesienna pogoda z temperaturą do 10 st.C. Co ciekawe, w trakcie biegu zawodnicy nie mogą korzystać z pomocy osób
stojących przy trasie. We własnym zakresie należy sobie także zapewnić napoje i odżywki w trakcie biegu.
Biegacze ze Szkoły Policji w Słupsku startują w Maratonie Komandosa od początku istnienia imprezy. W pierwszym biegu
wystartowało 30 zawodników a pierwsze miejsce wywalczył nasz reprezentant - Dariusz Guzowski. Drużyna Szkoły Policji ze
Słupska zajęła także pierwsze miejsce drużynowo. Po ośmiu edycjach maratonu w klasyfikacji generalnej reprezentujący
naszą Szkołę Dariusz Guzowski jest nadal na I. miejscu. Rekord trasy należy również do policjanta ze Szkoły Policji w Słupsku.
Paweł Piotraschke pokonał w ubiegłym roku trasę w czasie 3 godz. 6 min. 23 sek. Dla naszych biegaczy Maraton Komandosa
jest najważniejszą imprezą w roku i jednocześnie podsumowaniem całego sezonu.