Kreowanie wizerunku – Siatkówka plażowa kobiet

Siatkówka plażowa kobiet
Polsko – czeskie finały w Świnoujściu.
(fot. wp.pl) AAA inf. prasowa | 2008.07.09 11:54
W dniach 3 – 5 lipca został rozegrany w Świnoujściu drugi turniej Mistrzostw Polski w
Siatkówce Plażowej Kobiet – Simplus Cup 2008. Do turnieju eliminacyjnego, który
odbył się 3 lipca zgłosiło się 12 par.
Czytaj dalej
Do Turnieju Głównego w Świnoujściu awansowało 8 najlepszych par, który odbywał się w
piątek, 4 lipca, przy bardzo zmiennej pogodzie. Siatkarki zmagały się z porywistym wiatrem,
zmianami temperatury oraz momentami bardzo rażącym słońcem.
Po 24 meczach do sobotniego finału awansowały m.in. obie pary czeskie Dana Blahova –
Vendula Haragova (KS Piast Prokonstal Szczecin) oraz Ilona Sotkovska – Petra Chalcarzova
oraz dwie pary z kadry Polski: Karolina Sowała – Monika Brzostek (Łódź) oraz Katarzyna
Urban – Joanna Wiatr (Tatarek Alfa Team).
Los sprawił, że każdy z finałowych pojedynków był rywalizacją par polskich z czeskimi.
Rozegrane zostały one przy pięknej pogodzie oraz przy dużym zainteresowaniu widzów.
W meczach ćwierćfinałowych sukcesy odniosły Czeszki Dana Blahova – Vendula Haragova
(KS Piast Prokonstal Szczecin) eliminując utytułowaną parę Madzia Michoń-Szczytowicz –
Agnieszka Wołoszyn (Słomczewska Wentylacja Team) oraz świetnie grające w piątek
Martyna Wardak – Ilona Zielińska z Wrześni.
W meczach półfinałowych wicemistrzynie Czech Ilona Sotkovska – Petra Chalcarzova
musiały uznać wyższość mistrzyń Polski Katarzyny Urban – Joanny Wiatr (Tatarek Alfa
Team), natomiast w drugim półfinale rewelacyjnie grające Dana Blahova – Vendula
Haragova (KS Piast Prokonstal Szczecin) pokonały Łodzianki Karolinę Sowałę – Monikę
Brzostek.
W kolejnym polsko-czeskim meczu o 3. miejsce w turnieju Łodzianki pokonały Ilonę
Sotkovską – Petrę Chalcarzovą (2:0). W wielkim finale przy szczelnie wypełnionych
trybunach i dużym zainteresowaniu mediów nasza eksportowa para Katarzyna Urban –
Joanna Wiatr (Tatarek Alfa Team) (zwyciężczynie pierwszego z turniejów Mistrzostw Polski
w Siatkówce Plażowej Kobiet – SimplusCup 2008) uległy niespodziewanie przebojowo
grającymi w Świnoujściu Danę Blahovą – Vendulę Haragovą (KS Piast Prokonstal Szczecin)
(podczas turnieju w Szczecinie – 5-6 miejsce).