Miasto Żywiec
34-300 Żywiec, Rynek 2
33-475-42-00, 33-475-42-01
13.02.2017
W Utah Olympic Park #℣佐⌡⌀唀匀䄀⌡⍃倣℣ w dn. 31.01.-05.02.2017 odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w
narciarstwie klasycznym. Do reprezentacji Polski zostało powołanych dwóch zawodników
Parafialnego Klubu Sportowego "Olimpijczyk" Gilowice - Anna Twardszo i Paweł Twardosz.
Anna Twardosz wystąpiła w konkursie skoków juniorek oraz drużynie mieszanej. W rywalizacji
Juniorek uplasowała się na miejscu 30 #℣佐⌡⌀猀欀漀欀椀 㠀㄀ 椀 㠀㈀Ⰰ㔀洀⌡⍃倣℣ a wraz z drużyną Polski w konkursie
drużynowym na miejscu 7 #℣佐⌡⌀眀 搀爀甁簀礀渀椀攀 倀漀氀猀欀椀 眀礀猀琁Ԁ瀀椀氀椀㨀 吀眀愀爀搀漀猀稀 䄀渀渀愀Ⰰ 刀愀樀搀愀 䬀椀渀最愀Ⰰ 䨀愀爀稁Ԁ戀攀欀
i Wąsek Paweł).
Paweł Twardosz reprezentował Polskę w kombinacji norweskiej. To był udany start i dwukrotnie
mieścił się wśród najlepszych 30 zawodników kombinacji norweskiej świata. W pierwszej rywalizacji
#℣佐⌡⌀猀欀漀欀椀 䠀匀 ⴀ ㄀ 椀 戀椀攀最 渀愀 ㄀ 欀洀⌡⍃倣℣ zajął miejsce 30 #℣佐⌡⌀瀀漀 猀欀漀欀甀 渀愀 漀搀氀攀朁䈀漁嬁‫ ܀‬㠀㠀洀 稀愀樁ԁ䈀 洀椀
drugiej konkurencji kombinacji - tj. w sprincie zajął miejsce 23 #℣佐⌡⌀猀欀漀欀 渀愀 漀搀氀攀朁䈀漁嬁‫ ܀‬㤀㄀Ⰰ㔀洀⌡⍃倣℣. Po
powrocie z Mistrzostw Anna Twardosz wystartowała po raz pierwszy w Pucharze Świata Kobiet w
Ljubno w Słowenii a Paweł Twardosz w Pucharze Kontynentalnym w kombinacji norweskiej w
Eisenerz w Austrii (zdobył pierwsze punkty zajmując miejsce 28).
Na Mistrzostwach Świata Juniorów wystąpił jeszcze jeden reprezentant Gilowic - Dominik Kastelik,
który razem z drużyną Polski zdobył 5 miejsce w konkursie drużynowym.