Wersja do druku

Otwarcie sezonu tenisowego
W dniach 3 i 4 maja na kortach przy ul. 9 Maja rozegrany został - już po raz czwarty - turniej tenisowy „O Złotą
Rakietę Honorowego Prezesa Klubu Tenisowego Lęborskiego Stowarzyszenia Tenisa Ziemnego RETURN Bogusława Wołocznika". W zawodach wzięło udział 29 osób.
W kategorii „OPEN" zwyciężył Marek Mazurkiewicz, który w całym turnieju oddał przeciwnikom tylko 2 gemy.
Mecze rozgrywane były systemem pucharowym z grą o miejsca i „turniejem pocieszenia" dla zawodników, którzy
przegrali pierwszą grę w turnieju. Dalsza kolejność: 2. Mariusz Zielke, 3. Filip Gorloff, 4.Arkadiusz Janicki, 5.
Andrzej Borowski, 6.Wojciech Dawid.
W kategoriach: „SENIOR +55" oraz „KOBIETY" rozgrywano mecze systemem „każdy z każdym" w 2 grupach,
następnie półfinały i mecze o miejsca.
W „kategorii open" po zaciętych meczach najlepszy okazał się Jan Januszczak z Lęborka, po pokonaniu 6:4, 6:4
Mariana Myszaka ze Słupska. Dalsza kolejność: 3.Jerzy Wachowiak, 4.Tadeusz Mazurkiewicz, 5.Czesław Netter,
6.Wojciech Mania.
W kategorii kobiet po interesujących pojedynkach zwyciężyła Angelika Okrój, pokonując w finale Mieczysławę
Ruszewską 6:2, 7:5. Dalsza kolejność: 3.Katarzyna Borowska, 4.Małgorzaya Gębarowska,
5.Magda Mielewczyk, 6.Jolanta Borowska
Zwycięzcy oprócz pucharów, dyplomów i nagród rzeczowych ufundowanych przez pp. Marię i Jerzego
Wachowiaków otrzymali też „Przechodnie Rakiety", które przechodzą na własność po trzykrotnym zajęciu I
miejsca przez tego samego zawodnika. Nagrody wręczał honorowy prezes - Bogusław Wołocznik.
Patronat nad turniejem objęła lęborska firma „AUTO SHOP" Jerzego Wachowiaka.
Impreza odbywała się przy słonecznej pogodzie, przeprowadzona została dzięki dużemu zaangażowaniu i
wsparciu Jerzego Wachowiaka, przy współudziale gospodarzy kortów: Henryka Fidora i Andrzeja Borowskiego.