Tour of Hainan: Kamil Zieliński 4. na 1 etapie.

Czwartek, 20 Październik 2011, 21:27:25
Kamil Zieliński (CCC Polsat Polkowice) zajął 4. miejsce podczas 1. etapu kolarskiego wyścigu Tour of Hainan 2011.
Czwartkowy etap przebiegał z miejscowości Sanya do Wuzhishan i liczył 162,5 km.
- Niewiele zabrakło do trzeciego miejsca - powiedział na mecie Zieliński.
Zwycięzcą etapu został Francuz Justin Jules (Velo Club La Pomme Marseille), który na finiszu 39-osobowej grupki
wyprzedził Kazacha Valentina Iglińskiego (Astana) i Adama Phelana (Drapac).
W czołowej grupie na mecie znalazło się jeszcze dwóch zawodników CCC Polsat Polkowice, którzy rozprowadzali
Zielińskiego na finiszu. 38. miejsce zajął Dariusz Batek, a 39. był Mateusz Taciak, który jednak stracił na mecie do
zwycięzcy 5 sekund.
- Doprowadziłem Kamila do 300 metrów przed metą i odbiłem - powiedział Mateusz Taciak. - Ta grupka bardzo szybko
mi się skończyła i nie zdołałem utrzymać jej tempa, stąd ta strata. Powiem szczerze, że bardzo szkoda mi tych sekund.
- Zabrakło nam jeszcze jednego zawodnika, żeby lepiej rozprowadzić Kamila - dodał Dariusz Batek. - Uważam, że wtedy
moglibyśmy nawet wygrać ten etap, bo rywale nie byli aż tak mocni na finiszu. Oni jednak mieli większe grupki i nie
daliśmy im rady.
Kolejny z zawodników grupy Piotra Wadeckiego - Bartłomiej Matysiak uplasował się na 51. miejscu ze stratą do
zwycięzcy wynoszącą 3.12. Z takim samym czasem na 59. pozycji linię mety 1. etapu minął Paweł Charucki, z kolei
5.06 stracił 72. Tomasz Kiendyś. 101. był Sylwester Janiszewski, którego strata do triumfatora wyniosła już 8.59.
W klasyfikacji generalnej (koszula żółta) prowadzi Jules, który o 3 sekundy wyprzedza Iglińskiego, o 6 Phelana i o 10
Zielińskiego. Tyle samo do lidera traci 38. Dariusz Batek, a Mateusz Taciak, który plasuje się miejsce niżej ma już 15