Weekend wypożyczonych : Łukasik i Mak nic nie grają

News - LECHIA-GDANSK.PL - SERWIS BIAŁO - ZIELONYCH
Za nami kolejny ligowy weekend, w którym wystąpili piłkarze Lechii Gdańsk wypożyczeni do innych klubów. Z grona wypożyczonych graczy Biało-Zielonych na boisku zaprezentowało się czterech z nich.
Ze zwycięstw w weekend mogli cieszyć się Gerson, Łukasz Budziłek oraz Adam Chrzanowski. Ten pierwszy rozegrał 90 minut w meczu, w którym Górnik Łęczna pokonał na wyjeździe 2:1 Wisłę Płock (całe spotkanie na ławce rezerwowych Górnika spędził Adam Dźwigała). Z kolei Budziłek w barwach Chojniczanki sięgnął po trzy punkty w I-ligowym starciu z Olimpią Grudziądz, zakończonym zwycięstwem ekipy z Chojnic 3:1. Chrzanowski zaś rozegrał całe spotkanie w młodzieżowej drużynie Fiorentiny, która w rozgrywkach ligi Primavera pokonała 3:2 Cesenę.
Mniej szczęścia miał w weekend Maciej Makuszewski. Skrzydłowy Lecha Poznań był co prawda wyróżniającym się zawodnikiem swojej drużyny w meczu z Legią Warszawa, w którym wywalczył rzut karny, ale nie wystarczyło do Kolejorzowi do pokonania zespołu ze stolicy. Po dramatycznym spotkaniu Legia wygrała 2:1.
W niemieckiej 2. Bundeslidze kolejnych minut na swoim liczniku nie zapisali Daniel Łukasik i Michał Mak. Ten pierwszy przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych SV Sandhausen w wygranym przez jego zespół 3:0 meczu z FC Sankt Pauli Hamburg. Maka zaś nie było w kadrze meczowej Arminii Bielefeld na spotkanie z Fortuną Düsseldorf, zakończonym wygraną Fortuny 4:0.
Przypomnijmy, że po upływie wypożyczeń kontrakty z Lechią Gdańsk kończą się Danielowi Łukasikowi i Adamowi Dźwigale.