Strona 1/2
Horror trwa nadal
admin, poniedziaBek 20 kwiecieD 2009 - 01:00:00
Tak mo|na nazwa sobotnie spotkanie siatkarzy KKS Ren But ZBotoryja, którzy po kolejnym dramatycznym spotkaniu ulegli w
tie-breaku gospodarzowi spotkania ULKS Kudowa Zdrój 3-2. Wydawa si mo|e, i| najwikszym rywalem naszej
dru|yny byli sdziowie, którzy popeBniali katastrofalne bBdy, nie wiedzc sami dokBadnie "gdzie byB bBd?".
Pierwszego seta od skutecznego serwisu rozpoczB Marek Maciejewski sprawiajc rywalom ogromne problemy w
wyprowadzeniu akcji, koncertowa gra KKS-u wprawiaBa w zakBopotanie zawodników gospodarzy, którzy nie potrafili poradzi
sobie z finezyjn gr przyjezdnych. Gospodarze w tym secie próbowali nawiza walk do stanu 10: 8 dla ZBotoryjan,
jednak znakomity blok, wspaniaBe obrony A•ukasza SzmydyDskiego powikszaBy przewag a| do koDca partii, którego
bardzo dobrym atakiem skoDczyB Marcin Pokrywka demolujc dosBownie rywali 25:14.
Pocztek drugiej partii to widoczne przebudzenie gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie 0: 3, starajc si utrzyma w
kolejnych akcjach t przewag gr punkt za punkt. Zawodnicy KKS-u pokazali, |e tak Batwo si nie poddadz, i
dzielnie odrabiali strat punktow. Przy stanie 12:16 o czas poprosiB trener Zbigniew Mularczyk, z pewno[ci byB to dobry
ruch trenera naszej dru|yny, na zagrywk wszedB Bartosz Celoch, serwujc asa serwisowego wyraznie daB znak, |e ten
set si jeszcze nie skoDczyB i wszystko jest mo|liwe, kolejne akcje to wspaniaBa gra blokiem naszej dru|yny najpierw
Grzegorz SokoBowski i Wojciech Choczaj poskromili ataki rywali, a w pózniejszych akcjach popis w ataku daB Marcin Pokrywka
kompletnie rozbijajc szyki obronne Kudowian. Straty zostaBy odrobione, przy takiej grze mogli[my by spokojni wygranej 2
partii, jednak przy stanie 21:21 stracili[my 3 punkty z rzdu i nagle zrobiBo si 21-24, kolejne akcje to odrabianie strat a| do
stanu 23-24 gdzie widoczny blok aut sdzia dopatrzyB si w boisku i tym samym ulegli[my do 23:25. Na trybunach po ostatniej
akcji mo|na byBo usBysze wybuch [miechu, dla wspaniaBej decyzji sdziego.
Trzeci parti skutecznym atakiem otwiera Marcin Pokrywka, gra przez caBy set toczyBa si punkt za punkt, przy stanie
14:12 dla KKS sdzia dopatrzyB si kolejnego kuriozalnego bBdu, atak Bartosza Celocha po dBoniach rywala widocznie
zmieniB tor lotu piBki, jednak sdzia widziaB inaczej "aut". Pod koniec seta trener Zbigniew Mularczyk zrobiB 2 taktyczne zmiany
wpuszczajc na zagrywk zadaniow PrzemysBawa Napor, a nastpnie Jakuba KuczyDskiego, byBo to dobre
posunicie, po którym nasz zespóB wyszedB na 2 pkt. prowadzenie 24:22, jednak w siatkówk gra si do koDca i
gospodarzom udaBo si doprowadzi do wyrównania, sprawy seta w swoje rce postanowiB wzi Piotr Romaniak,
który przepiknym pojedynczym blokiem zatrzymaB atak rywala ustanawiajc tym samym stan seta 28:26 i 2-1 dla
Kaczawskiego Klubu Siatkarskiego "Ren-But".
Czwart odsBon od skutecznego bloku rozpoczB Marek Maciejewski, tak|e i w tym secie ogromne problemy rywalom
sprawiaBa zagrywka Bartosza Celocha, a tak|e Wojciecha Choczaja, pocztek seta przypominaB histori seta pierwszego,
wyrazna przewaga ZBotoryjan, skutecznie wci| na skrzydBach grali Marcin Pokrywka i Grzegorz SokoBowski, których ataki
byBy nie do odebrania, kombinacyjna gra Marka Maciejewskiego kompletnie gubiBa blok rywali, coraz cz[ciej Wojciech
Adamowicz dostawaB krótk piBk na "czystej siatce" koDczc akcj punktem. Prowadzenie wci| utrzymywaBo
Strona 2/2
si na nasz korzy[ od 15:10, do 19:17 jednak przewaga minimalnie topniaBa. Nic nie wskazywaBo pora|ki w tym secie,
jednak od stanu 23-22 wyraznie co[ przestaBo funkcjonowa i gospodarze ostatecznie wygrali seta 23-25.
Tie-Break, najgorsze z mo|liwych wyj[ dla zespoBu prowadzonego przez Zbigniewa Mularczyka, mecz ten powinien
zakoDczy si po 4 odsBonach, jednak jak przystaBo na siatkarzy Ren-Butu w ciemno mo|na byBo typowa mecz 5
setowy. Pocztek tej partii to wyrównana gra obu zespoBów, kto pierwszy zdobdzie przewag kilku punktow
pozwalajc wygra tie-break? Z pewno[ci byli to sdziowie! Przy stanie 5:5, gBówny arbiter zaczB widzie
rzeczy niemo|liwe, najpierw po przepiknym bloku Grzegorza SokoBowskiego w pole, sdzia dopatrzyB si autu, a w
kolejnej akcji "przekroczenia linii serwisu", takie bBdy roz[mieszaBy wrcz kibiców lokalnej dru|yny z Kudowy, wiedzc
dobrze, i| "nic takiego nie miaBo miejsca". Przewaga gospodarzy urosBa do 5 pkt., przy stanie 7:12 bBd, jakiego dopatrzyli
si sdziowie przeszedB wszystkich wyobra|enia ?bBd ustawienia". Zdaniem sdziego [rodkowy nie powinien
serwowa, a zamiast niego... Libero! Jak dobrze wiemy Libero nie mo|e zagrywa. Trener Zbigniew Mularczyk i kapitan naszego
zespoBu Marek Maciejewski przez 10 minut nie mogli si dowiedzie "gdzie byB bBd".
Czy tak powinien wyglda mecz piBki siatkowej z 10 minutow przerw? Czy sdziowie s nieomylni i zawsze maj
racj? W takich sytuacjach na trybunach pojawiBy si |artobliwe powiedzenia ?drukarz?. Jak dobrze wiemy sdzia mo|e
si pomyli, wiele razy w Plus lidze zmieniali decyzj, albo powtarzali akcj ?bez punktu?. Wyraznie sdziemu
zale|aBo na zwycistwie Kudowy, mecz zostaB dokoDczony po 15 minutach przerwy i ostatecznie nasz zespóB ulegB 15:7.
Niestety byBa to pita pora|ka z rzdu w tie-breaku! Miejmy nadziej, i| przeBamanie przyjdzie podczas nastpnego
meczu (ostatnia kolejka ligowa) albo podczas walki w bara|ach o III lig z zespoBami Ikar Legnica i AKS Strzegom.
ULKS Kudowa Zdrój - KKS ZBotoryja 3:2 (14:25; 25:23; 26:28 ; 25:23 ; 15:7)