1. Uczniowie, którzy otrzymali stypendium Prezydenta Miasta Gdańska za szczególne osiągnięcia
SP – Sebastian Torłop
Gim. – Nela Ślązak, Anna Szczęśniak, Karolina Kubić, Alicja Szymańska, Magdalena
Rytlewska, Bartłomiej Barszczak, Aleksandra Kurowska, Patryk Urban,
Klaudia Szyc, Kamil Łagunionek, Marcin Urbanowicz.
2. Zosia Zienowicz (kl. IV) zajęła I miejsce w grupie C na Turnieju Szachowym „Wrzesień 2009”.
3. Józef Zienowicz (kl. VI) zajął III miejsce w grupie A na Turnieju Szachowym „Wrzesień 2009”.
4. DruŜyna Podstawowej Szkoły Gedanensis w składzie:
Zofia Zienowicz (kl. IV), Adrian Chełstowski (kl. V),
Sebastian Torłop (kl. VI) i Józef Zienowicz (kl. VI) zajęła II miejsce
na Mistrzostwach Gdańska Szkół Podstawowych w Szachach DruŜynowych dn. 09.10.09.
5. Klaudia Szyc i Piotr Kuzas (kl. III gim.) zdobyli złoty medal na Ogólnopolskim Turnieju Tańca
Towarzyskiego w kategorii Junior II w tańcach standardowych.
6. Sebastian Torłop (kl. VI) na Grand Prix Mirowo 2009 uzyskał następujące rezultaty:
• I miejsce w skokach klasy LL
• I miejsce w strzelaniu z broni długiej
• I miejsce w łucznictwie
• III miejsce w slalomie ułańskim
• II miejsce w strzelaniu z broni krótkiej
• II miejsce w rzucie granatem
7. Adrian Goik (kl. IV) zdobył I miejsce w Zawodach Latawcowych o Puchar Burmistrza
Pruszcza Gdańskiego (kategoria latawce płaskie).
•
Weronika Piechota – wyróŜnienie w konkursie recytatorskim.
10. Karol Długołęcki (kl. III gim.) zajął I miejsce w Turnieju Karate Shorin-Ryu „Puchar Polski Karate,
Świecie 2009”.
11. Marta śolnowska (kl. II gim.) zwycięŜyła w konkursie plastycznym „Pojedynek na Pędzle i Sztalugi”
zorganizowanym przez Gdański Archipelag Kultury, klub „Cebulka”.
12. Sztafeta chłopców (4x25 stylem dowolnym) naszego gimnazjum w składzie: Wojciech Gałka, Krzysztof Gałka, Patryk Muller, Rafał Paliński zajęła II miejsce (srebrny medal) na Międzygimnazjalnych
Zawodach w Pływaniu w Gwiazdkowych Zawodach Pływackich, organizowanych przez MOSIR w
Gdańsku.
13. Michał Asare i Mateusz Szycik (kl. I SP), Julia Stankiewicz (kl. 0) i Julia Andruszczak (kl. II SP)
otrzymali wyróŜnienia w konkursie plastycznym „Gwiazdy, gwiazdki, gwiazdeczki” zorganizowanym
przez Hospicjum im. ks. E.Dudkiewicza i Międzynarodowe Targi Gdańskie.
14. śeńska DruŜyna Gimnazjum Gedanensis (trenowana przez Łukasza Nowickiego) w składzie:
• Antonina Karolewicz (II gim), Joanna Diakowicz (III gim), Anna Szczęśniak (II gim), Magdalena Meronk (II gim), Ewa Langer (II gim), Alicja Misterkiewicz (I gim), Natalia Rozwadowska (I gim), Agata Kurowska (I gim), Karolina Kubić (II gim), Weronika Piechota (I gim), Miła Popowska (I gim), Monika Rejnsz (I gim),
zajęła III miejsce w eliminacjach pierwszej rundy zawodów Piłki Koszykowej Dziewcząt na Mistrzostwach Gdańska Gimnazjów Dziewcząt.
15. Magda Grabowska (kl. III gim.) z formacją Ds. - Loco zajęła I miejsce
na 9. Międzynarodowym Konkursie Tańca w Mikołajkach.
17. Nasze dwie druŜyny Odysei Umysłu występujące w składzie:
a) Natalia Rejnsz, Zosia Sikora, Karolina Konarska, Michał Świetlicki, Wiktor Wysiecki
b) Karolina Kubić, Alicja Szymańska, Jan Frankowski, Wojciech Kościński,
Sebastian Torłop, Antonina Karolewicz, Mikołaj Krysztop
brały udział w Ogólnopolskim Finale Odysei Umysłu.
18. DruŜyna w składzie:
•
Karolina Kubić, Alicja Szymańska, Jan Frankowski, Wojciech Kościński, Sebastian Torłop,
Antonina Karolewicz, Mikołaj Krysztop zajęła II miejsce na Ogólnopolskim Finale Odysei
Umysłu i zakwalifikowała się na EuroFestiwal 2010 na Białorusi. Termin EuroFestiwalu: kwiecień/maj 2010 (szczegóły: http://www.odyseja.org/).
Gratulacje dla druŜyny i trenerów: pani Małgorzaty Olechnowicz-Piechoty i pani Joanny Szycik!"
19. Trzy zespoły z klas IV-VI SP będą brały udział w międzyszkolnym etapie konkursu
przyrodniczego „Bęc jabłkiem w głowę”:
a) Natalia Barszczak, Natalia Rejnsz, Zosia Zenowicz – klasa IV
b) Klaudia Bratke, Ola Bujak, Jagoda Gruszczyńska – klasa V
c) Mikołaj Bujko, Kacper Kasiłowski, Marcin Szycik – klasa VI
20. Męska DruŜyna Gimnazjum Gedanensis (trenowana przez Łukasza Nowickiego) w składzie:
• DłuŜewski Krzysztof, Klinkosz Sławomir, Kolada Michał, Kuśmierz Krzysztof, Zarzycki Wojciech, (wszyscy z III gim), Niewęgłowski Michał (II gim), Kościński Wojciech, Fryderyk
Skrzypkowski (I gim),
zajęła II miejsce w eliminacjach pierwszej rundy Mistrzostw Gdańska Gimnazjów w Piłce Siatkowej
Chłopców. DruŜyna uzyskała awans do następnej rundy, wygrywając w grupie mecze z Gimnazjum nr
8 i Gimnazjum nr 13 (derby Brzeźna).
21. Podstawowa Szkoła Gedanensis znalazła się w „ZŁOTEJ DZIESIĄTCE SZKÓŁ GDAŃSKA, SOPOTU i GDYNI” w rankingu Gazety Wyborczej. Zajęliśmy siódme miejsce wyprzedzając zeszłorocznego zwycięzcę rankingu.
Pod uwagę brane były m.in. wyniki sprawdzianu szóstoklasisty, ilość godzin pozalekcyjnych, liczba
stypendystów marszałka województwa pomorskiego, świadectwa z czerwonym paskiem, czy konkursy
organizowane przez szkołę.
22. Gimnazjum Gedanensis zajęło VIII miejsce w rankingu szkół gimnazjalnych całego Trójmiasta
przeprowadzonego przez Gazetę Wyborczą.
23. Nasza druŜyna Odysei Umysłu w składzie:
• Karolina Kubić (kl. II gim.), Alicja Szymańska (kl. II gim.) Antonina Karolewicz (kl. II gim.),
Jan Frankowski (kl. I gim.), Wojciech Kościński (kl. I gim.), Sebastian Torłop (kl. VI SP.),
Mikołaj Krysztop (kl. VI SP.)
pracująca pod kierunkiem trenerów: p. Małgorzaty Olechnowicz-Piechoty i p. Joanny Szycik
zajęła I miejsce w Mix Problemie na Eurofestiwalu Odysei Umysłu odbywającym się na Białorusi.
24. Wojciech Zarzycki z klasy III gim. zajął II miejsce majowym turnieju Gdańsk Streetball Multikino
w kategorii 1994 i młodsi organizowanym przez jest MOSiR w Gdańsku.