Scenariusz lekcji dla kl.2 -Temat: Superheroes

Transkrypt

Scenariusz lekcji dla kl.2 -Temat: Superheroes
InterKlasa
Scenariusz lekcji dla kl.2 -Temat: Superheroes
Autor: Administrator
26.09.2011.
SCENARIUSZ LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Czas trwania: 45 min
Klasa: 2c/d gimnazjum
Poziom: III.0
Zagadnienia programowe:
·
powtórzenie czasownika can,
·
przypomnienie i utrwalenie sposobów
mówienia o umiejętnościach,
·
czytanie ze zrozumieniem,
·
utrwalenie i rozszerzenie słownictwa,
·
używanie poznanych struktur
językowych w mowie i piśmie,
·
zastosowanie technik informacyjno komunikacyjnych w celu uatrakcyjnienia lekcji i ułatwienia uczniom przyswojenia
nowego materiału.
Problem językowy:
·
wykorzystanie poznanego słownictwa
·
utrwalenie struktur gramatycznych
Temat: Superheroes
Cele wychowawcze:
·
rozróżnienie umiejętności pozytywnych
i negatywnych na przykładach supermocy bohaterów filmowych
Cele edukacyjne (do podania uczniom):
·
Ill learn how to talk about
abilities (nauczę się mówić o umiejętnościach)
·
Ill practise reading comprehension
(przećwiczę czytanie ze zrozumieniem)
http://gim4tychy.pl/inter
Kreator PDF
Utworzono 7 March, 2017, 10:53
InterKlasa
Po lekcji uczeń powinien:
znać
(zapamiętać)
rozumieć
umieć
- zasady stosowania czasownika can
- słownictwo związane z umiejętnościami zwykłymi i
superbohaterów
- tekst czytany i pisany,
- nowe słownictwo.
- mówić o umiejętnościach
- posługiwać się nowym słownictwem,
- stosować czasownik can w
zdaniach.
Przebieg lekcji:
1.
Poinformowanie uczniów o zaplanowanym przebiegu lekcji, podanie
tematu lekcji oraz jej celów, sprawdzenie obecności.
2.
Sprawdzenie, czy uczniowie odrobili zadanie domowe.
3.
Przepytanie kilku osób ze słówek z 2 poprzednich lekcji.
4.
Przedstawienie uczniom prezentacji w programie prez.com. na temat
superbohaterów: http://prezi.com/mwusyfasswro/superheroes/
5.
Rozmowa na temat prezentacji.
6.
Uczniowie otwierają podręczniki na str. 31 oraz patrzą na tablicę
z oprogramowaniem interaktywnym i dopasowują umiejętności do przedstawionych
tam superbohaterów, tworzą zdania z czasownikiem can wg podanego wzoru: Daredevil
can hear very well.
7.
Następnie zapisują zdania w zeszytach.
8.
Wysłuchanie, a następnie przeczytanie tekstu o superbohaterach z
użyciem tablicy interaktywnej. http://gim4tychy.pl/inter
Kreator PDF
Utworzono 7 March, 2017, 10:53
InterKlasa
9.
Wykonanie zad.2 przy decyzji, czy zdanie jest prawdziwe, czy
fałszywe, uczniowie podchodzą do tablicy i podkreślają w tekście fragment,
który potwierdza ich decyzję. 10.
Zad. dom. zeszyt ćwiczeń 3a oraz nauczyć się nowych słówek.
Nauczyciel zachęca do skorzystania z płyt z ćwiczeniami multimedialnymi i
interaktywnymi słowniczkami dołączonymi do podręczników.
http://gim4tychy.pl/inter
Kreator PDF
Utworzono 7 March, 2017, 10:53