Wygenerowano: Wtorek, 7 marca 2017, 14:04
Strona znajduje się w archiwum.
WYKŁADOWCA CSP NAJLEPSZYM STRZELCEM POLICYJNYM W
EUROPIE!
Adam Morawski z Zakładu Interwencji Policyjnych CSP zdobył złoty medal w strzeleckiej konkurencji
„Pistolet Centralnego Zapłonu” podczas XVII edycji Międzynarodowych Zawodów Służb Policyjnych,
które zostały rozegrane w dniach 7 – 10 października tego roku w Czeskich Budziejowicach.
Podinspektor Morawski wyprzedził Piotra Lebiedia z Rosji, który zajął II miejsce oraz będącego na 3 miejscu Guntera
Nussbaumera z Austrii. Impreza nosząca nieoficjalne miano „Mistrzostw Europy Służb Policyjnych” jest organizowana
rokrocznie przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Republiki Czeskiej wspólnie z Czeskim Policyjnym Klubem Sportowym
oraz Międzynarodową Federacją Sportu Policyjnego UNITOP. W tym roku zgromadziła reprezentacje narodowe policji Holandii,
Litwy, Niemiec, Belgii, Rosji, Szwajcarii, Słowenii, Austrii, oraz drużyn reprezentujących gospodarzy.
Współzawodnictwo odbywało się w strzelectwie (4 konkurencje), karate, judo, wyścigach rowerów górskich, triathlonie
policyjnym, oraz policyjnym kwadrylionie.
Polską Policję reprezentowali: w strzelectwie - Adam Morawski, Piotr Tarnowski z Centrum Szkolenia Policji, Aleksandra Jarosz
- KWP Kraków, oraz Magdalena Kowalewska i Dariusz Mierzejewski z Komendy Stołecznej Policji. W judo polskim
reprezentantem był Jacek Szewczak, który podczas zawodów zdobył srebrny medal w kategorii do 90 kg, oraz Jarosław
Jańczak zdobywca brązowego medalu w kategorii powyżej 100 kg. Ogółem w klasyfikacji zdobytych medali ta skromna
ilościowo reprezentacja uzyskała 6 miejsce wśród 12 startujących reprezentacji narodowych policjantów.
Szczególny wkład w koordynację wyjazdu polskich policjantów na te zawody, wniosło kierownictwo Polskiej Federacji Sportu
„Gwardia” w tym jej Sekretarz Panu Wiesław Kuczyński. Na jego ręce też składamy w imieniu naszych reprezentantów