Więcej informacji na Konin 24 info Gmina Skulsk

Henryk Synoracki - Mistrz Europy
2013-09-23
Mistrzostwa Europy w klasie 0-175 w Skulsku
Mistrzostwa zawitały nad urokliwe jezioro Skulska Wieś w dniach 23-25 sierpnia 2013. Henryk Synoracki stanął przed
trudnym zadaniem nie tylko zdobycia trzeci raz z rzędu tytułu Mistrza Europy w tejże klasie, ale przede wszystkim
szybkim przystosowaniem sprzętu do mocniejszego silnika po ostatnim wyścigu sezonu w klasie F-125 w Bitterfeld.
Poprzednie eliminacje odbyły się: w Boretto (patrz nr 1 ProInternational), w Roudnice w (Czechy), w Baja (Węgry).
Niestety nie wszystko poszło po jego myśli.
Pierwszy bieg był jedynym w całym sezonie, którego nie ukończył. Łódź okazała się w wietrznych warunkach
niesterowną i ze względów bezpieczeństwa należało czym prędzej wrócić do pomostu. Zastosowane poprawki dały
rezultaty i kolejne biegi bezpiecznie Synoracki kończył odpowiednio na czwartym, piątym i trzecim miejscu. W końcowej
klasyfikacji uplasował się tuż za podium, co zważywszy na problemy wcale nie okazało się złym rezultatem.
Podsumowanie sezonu motorowodnego 2013
Udział w trzech bataliach o medale Mistrzostw Świata i Europy zakończony zdobyciem złotego medalu
Mistrzostw Europy F-125 oraz brązowego medalu Mistrzostw Świata w klasie 0-125 jest z pewnością najlepszym
podsumowaniem minionego sezonu. Henryk Synoracki został pierwszym Polakiem z medalami Mistrzostw
Świata w trzech różnych klasach wyścigowych oraz zrównał się dorobkiem medalowym z Waldemarem
Marszałkiem dotąd samotnym najlepszym polskim motorowodniakiem. Pozostaje właściwie spożytkować