SCENARIUSZ ZAJĘĆ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Transkrypt

SCENARIUSZ ZAJĘĆ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
SCENARIUSZ ZAJĘĆ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
I PODSTAWOWE INFORMACJE:
Prowadząca zajęcia: mgr Natalia Kamińska
Data:
Ilość uczniów: 15
Grupa wiekowa uczniów: 9, 10 lat
Czas trwania zajęć: 45 minut
Temat: A giraffe has got a long neck - utrwalenie przymiotników bazując na
czasowniku mieć/posiadać oraz czasowniku być.
II CELE OGÓLNE:









zapoznanie i zainteresowanie dziecka z nowym językiem;
rozbudzenie aktywności fizycznej dziecka celem zwiększenia możliwości pamięciowych;
integracja między uczniami, a także między uczniami i nauczycielem;
rozwijanie samodzielnych umiejętności związanych z nauką nowego języka;
rozwijanie umiejętności słuchania oraz wymowy;
rozwijanie umiejętności mówienia;
powtórzenie oraz poznanie nowego słownictwa;
reagowanie na podstawowe polecenia w języku angielskim;
przypomnienie dziecku zasad obowiązujących podczas zajęć języka angielskiego.
III CELE SZCZEGÓŁOWE:
 Uczeń reaguje oraz potrafi przywitać się oraz pożegnać z nauczycielem:
Good afternoon teacher !, Goodbye teacher!;
 Uczeń zna podstawowe słownictwo z tematu przymiotniki oraz dzikie zwierzęta (a giraffe, a
lion, a snake, a cheetah, a rhino, a wolf, a tiger, a kangaroo, an ostrich, a hippo, a gorilla, a
monkey, a crocodile, a camel, a lemur, big, little, long, short, tall, clean, dirty, fast, slow);
 Uczeń potrafi powiedzieć całym zdaniem, używając struktury gramatycznej, np. A giraffe
has got a long neck;A snake is long.
 Uczeń rozumie i reaguje na proste polecenia: stand up, sit down in a cirle, open your
notebooks, open your pencil cases; etc .
 Uczeń potrafi powiedzieć czego się nauczył oraz co mu się podobało/nie podobało.
IV CELE SFORMUŁOWANE W JĘZYKU UCZNIA:
 będziesz potrafił/a powiedzieć całym zdaniem jak wygląda zwierzątko;
 będziesz rozumiał/a angielskie nazwy zwierząt oraz podstawowe przymiotniki;
 będziesz znał/a pisownię wybranych zwierząt oraz przymiotników.
V CELE WYCHOWAWCZE:
 wdrażanie do aktywnego udziału w lekcji;
 budowanie motywacji do nauki języka angielskiego.
VI MATERIAŁY DYDAKTYCZNE:







tablica interaktywna: piosenka, gra edukacyjna (english-4kids.com)
patyczki;
karty pracy;
karty obrazkowe;
karty z wyrazami;
koperty;
nakrętki.
VII METODY:




komunikacyjna;
naturalna;
aktywna;
technika pracy z uczniami zaczerpnięta z programu OK-Ocenianie kształtujące
VIII FORMY PRACY:
 całą klasą;
 w parach;
 indywidualna.
IX PRZEBIEG ZAJĘĆ:
L.
p.
Tok zajęcia.
1.
Wprowadzenie.
Czynności podejmowane przez nauczyciela i uczniów.
1. Przywitanie.
2. Przedstawienie uczniom tematu, celów lekcji w ich języku.
1. Nauczyciel pokazuje uczniom piosenkę o przymiotnikach,
która jest rodzajem rozgrzewki językowej. Dzieci śpiewają,
a poprzez ruch są bardziej zmotywowane do zajęć.
https://www.youtube.com/watch?v=3JZi2oDvPs4
2.
Prezentacja.
2. Nauczyciel pokazuje dzieciom the English Box i wyjmuje z
niego karty obrazkowe, które są zapakowane w
ponumerowane koperty – dzieci kolejno układają je
pośrodku koła. Uczestnicy zajęć losują po jednej zakrętce i
odbierają swoją kopertę. Nauczyciel robi to samo pokazując
wzór, na podstawie którego mają wykonać zadanie.
3. Nauczyciel kładzie na dywanie przymiotniki oraz dwa
czasowniki, które powinny znaleźć się w zdaniach i kolejno
prosi uczniów o otwarcie swojej koperty oraz pokazanie
obrazka reszcie grupy. Każdy próbuje opisać swoje
zwierzątko używają czasownika has got lub czasownika to
be i odpowiedniego przymiotnika.
Nauczyciel utrwala z uczniami poznane na zajęciach słownictwo
(nazwy zwierząt i przymiotniki):
3.
Praktyka.
1. Nauczyciel gasi światło i za pomocą światła latarki oświetla
kolejno karty. Dzieci rytmicznie powtarzają zdania po
nauczycielu.
2. Nauczyciel prosi dzieci, aby usiadły do swoich ławek.
Każdy otrzymuje kartę pracy i pracuje samodzielnie
odkodowując słowa – przymiotniki oraz rzeczowniki.
Nauczyciel włącza stoper – na wykonanie zadania
uczestnicy zajęć mają 2 minuty. Po upływie określonego
czasu nauczyciel sprawdza zadanie – wylosowane spośród
patyczków dzieci zapisują odpowiednie słowa na tablicy
interaktywnej.
3. Nauczyciel rozdaje kolejne karty pracy. Tym razem dzieci
pracują w parach. Słuchają zdań wypowiadanych przez
nauczyciela i kładą odpowiednią ilość kapselków w danym
miejscu na wypowiedzianym przez nauczyciela zwierzątku.
Następnie jedna osoba z pary „odczytuje” to samo zdanie ze
swojej karty, podczas gdy ta druga osoba podchodzi do
tablicy wskazując odpowiednio miejsce.
4.
Ewaluacja i
podsumowanie.
1. Praca z tablicą interaktywną:
gra dydaktyczna „wild zoo animals wordsearch” - nauczyciel
prosi wylosowanych spośród patyczków uczniów do tablicy
interaktywnej. Każdy uczeń szuka nazwy zwierzęcia w
interaktywnej wykreślance wyrazowej.
2. Podsumowanie lekcji – uczniowie dokańczają zdania
nauczyciela:
• Na dzisiejszych zajęciach nauczyłam/nauczyłem się...
•
•
Na dzisiejszych zajęciach podobało mi się...
Na dzisiejszych zajęciach nie podobało mi się...
3. Nauczyciel żegna się z uczniami i zaprasza ich do siebie po
odpowiednią buźkę podsumowującą ich zachowanie i pracę
na lekcji.

Podobne dokumenty