KWK: P.Brożyna 11. po 2. etapie,KWK

KWK: P.Brożyna 11. po 2. etapie
Najlepszym z “pomarańczowych” na 2. etapie Karpackiego Wyścigu Kurierów był Patryk
Stosz, który zajął 23. lokatę. 11. w generalce jest natomiast Piotr Brożyna.
Podobnie jak na odcinku 1., także na tym dochodziło do licznych odjazdów. Na przestrzeni 110
kilometrów z Niedziecy do Jabłonki na czele jechało kilka grupek, a największa odnotowana
przewaga wynosiła 1:30. Niestety kolarze w pomarańczowych strojach nie zdołali się zabrać w
te kluczowe ucieczki.
Najbardziej zdecydowany atak przeprowadzony został ok. 20 kilometrów przed metą. Swój
ruch Dries van Gestel (Lotto Soudal U23), Silvio Herklotz (Team Stolting) oraz Alvaro Cuadros (AWT
Greenway). Pomimo pogoni podopiecznych Tomasza Brożyny, zdołali oni dojechać do mety i to z tej
trójki wyłoniony został zwycięzca. Wygrał van Gestel przed Herklotzem i Cuadrosem. Ten ostatni
został nowym liderem wyścigu.
Patryk Stosz przyjechał w peletonie ze stratą 18 sekund, na 23.miejscu, ale stracił koszulkę
najlepszego górala (na rzecz Michaela Kukrle). W grupie zasadniczej zameldował się także Jakub
Kaczmarek i Piotr Brożyna, który plasuje się na wyskiej 11. pozycji w generalce. Większe straty
(ponad 4 minuty) ponieśli Eryk Latoń i Michał Paluta.
KWK: Latoń 12. na 1. etapie, Stosz liderem
klasyfikacji górskiej
Eryk Latoń zajął 12. miejsce na 1. etapie Karpackiego Wyścigu Kurierów. Wygrał po
sprincie z 8-osobowej grupki, Alexander Wachter (Tirol Cycling Team).
Cały 120-kiometrowy etap obfitował w ataki. Bardzo aktywny w pierwszej fazie rywalziacji był Patryk
Stosz. Zabierał się w odjazdy i gromadził punkty do klasyfikacji górskiej, wygrywając jedną z premii.
Łącznie zdobył “7” oczek i dzięki temu założył na podium koszulkę najlepszego górala.
Najważniejsza akcja miała miejsce ok. 20 kilometrów przed metą. Niestety nie udało się żadnemu z
pięciu “pomarańczowych” załapać do 8-osobowej ucieczki. Byli w niej natomiast m.in. Polak, Piotr
Konwa (reprezentacja Polski), a także lider, Jan Brockhoff (AWT-GreenWay).
Grupka ta dojechała do mety i między sobą rozstrzygnęła losy wyścigu. W decydującym sprincie
najszybszy był Alexander Wachter (Tirol Cycling Team), pokonując Tima Ariesena (Cyclingteam Jo
Piels) i Brockhoffa, który stracił koszulkę lidera na rzecz triumfatora etapowego. Najwyżej z
kolarzy CCC Sprandi Polkowice był Eryk Latoń, który zameldował się na 12. pozycji, ze stratą 26
sekund.
carpathianrace.eu | Jakub Porębski
KWK: Piotr Brożyna 8. w prologu
Piotr Brożyna zajął 8. miejsce w prologu, otwierającym zmagania w Karpackim Wyścigu
Kurierów.
Bardzo krótka czasówka liczyła zaledwie 1,8 kilometra. Piotr Brożyna przejechał ją w 2 minuty i 9
sekund. O sekundę wolniej od zwycięzcy, Jana Brockhoffa (AWT-GreenWay). Pozostali kolarze CCC
Sprandi Polkowice uplasowali się w pierwszej “50”. Eryk Latoń był 28., Jakub Kaczmarek 30., Michał
Palut 39., a Patryk Stosz 46.
Jutro rozegrany zostanie pierwszy etap ze startu wspólnego, z Tarnowa do Ciężkowic, o długości 131
28. Eryk Latoń (CCC Sprandi Polkowice) 0:04
30. Jakub Kaczmarek (CCC Sprandi Polkowice)
39. Michał Paluta (CCC Sprandi Polkowice) 0:05
46. Patryk Stosz (CCC Sprandi Polkowice) 0:06
Orlicy CCC Sprandi Polkowice na Karpacki
Wyścig Kurierów
Karpacki Wyścig Kurierów to jedna z ważniejszych imprez dla orlików z CCC Sprandi
Polkowice. Wystartuje w niej 5 „pomarańczowych”.
Nasz skład U23 jest bardzo wyrównany więc trudno mówić o liderze na ten wyścig. O tym na kogo
drużyna będzie jechać, zadecyduje dyrektor sportowy Tomasz Brożyna po pierwszych etapach.
Każdy z zawodników ma za sobą wiele startów, a niektórzy mają już prawie 2000 kilometrów
wyścigowych w nogach. Wszyscy udowodnili też, że są w stanie powalczyć o dobry wynik. W
niedawno zakończonym Wyścigu Szlakiem Bursztynowym, cała piątka na KWK ukończyła
zmagania w pierwszej „35” w klasyfikacji generalnej elity, a w GP Częstochowy w pierwszej „10”,
co świadczy o tym, że są dobrze przygotowani –powiedział dyrektor sportowy CCC Sprandi
Polkowice, Piotr Wadecki.
Młodzi zawodnicy polkowickiej ekipy kilkukrotnie potwierdzili w tym roku dobrą dyspozycję. Jakub
Kaczmarek był najszybszym orlikiem w Sobótce i najwyżej sklasyfikowanym Polakiem we włoskich
jednodniówkach, rozgrywanych na początku kwietnia. Eryk Latoń dwukrotnie plasował się w
pierwszej „5” w elicie na etapach Hellena Tour oraz wygrał klasyfikację młodzieżową, a także
zwyciężył w GP Częstochowy. Patryk Stosz (dwukrotny zwycięzca klasyfikacji górskiej Karpackiego
Wyścigu Kurierów) i Michał Paluta reprezentowali Polskę w wyścigach Pucharu Narodów U23. W
Wyścigu dookoła Flandrii Paluta był najlepszym z biało-czerwonych, zajmując 17.miejsce. Piotr
Brożyna, aktualny mistrz Polski U23, jechał aktywnie w Sobótce i jego forma z każdym dniem rośnie.
Potwierdził to w Częstochowie, gdzie w kryterium zajął 3.lokatę.
W związku z ograniczeniem w regulaminie wyścigu, dopuszczającym do startu tylko 5-osobowe
drużyny, w rywalizacji nie będzie uczestniczył najmłodszy z orlików, Kamil Małecki.
Karpacki Wyścig Kurierów to jedna z najbardziej prestiżowych imprez dla zawodników z kategorii
U23 w Europie Środkowej. Liczy pięć etapów, plus bardzo krótki prolog. Trasa prowadzi przez cztery
kraje – Polskę, Słowację, Czechy i Węgry – i ma pagórkowaty charakter. W ubiegłym roku triumfował