SIATKARSKI WEEKEND

Tczewska Liga Piłki Siatkowej Dziewcząt
W dniu 5 listopada br. w Hali Sportowej Zespołu Szkół Rzemieślniczych i
Kupieckich w Tczewie swoje mecze rozgrywała grupa B Tczewskiej Ligi Piłki Siatkowej
Dziewcząt. Występująca w tej grupie drużyna Gimnazjum Gniew składająca się z dziewcząt klasy
I sprawiła kolejną niespodziankę.
W pierwszym meczu gniewskie gimnazjalistki zmierzyły się z dziewczętami z
Uniwersyteckiego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie, przegrywając to spotkanie
2:0. Dziewczęta wyszły na boisko stremowane, co było wynikiem między innymi zmagań ze
starszymi, bardziej doświadczonymi rywalkiami. Natomiast drugie spotkanie rozgrane tego dnia
wyglądało zupełnie inaczej. Dziewczęta pełne wiary w to, że są w stanie nawiązać walkę z bardziej
utytułowanym zespołem Volley Vasy Susz zaowocowało dobrym wynikiem. Pierwszy set była to
wyrównana gra dwóch zespołów. Końcówka była bardzo nerwowa, obie drużyny popełniły
mnóstwo prostych błędów. Szczęście uśmiechnęło sie do naszych zawodniczek, które wygrały
pierwszego seta 29:27. Drugi set to dominacja zawodniczek z Susza, co zakończyło sie wynikiem
10: 25. Początek tie breaka był wyrównany, dzięwczęta grały punkt za punk, żadna z drużyn nie
chciała pozwolić odskoczyć drugiej. Mimo na razie niewielkiego jeszcze doświadczenia, ogromne
zaangażowanie zawodniczek na boisku oraz aktywna ławka (zawodniczki rezerwowe)
zaowocowały zwycięstwem i wielką radością po meczu.