katalog pierwszej aukcji – pdf
PIERWSZA AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Wa rs z awa 17 k w ietnia 2016 I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI 1 I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI 2 I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI 3 ANDRZEJEWSKA NATALIA 6 KUCHARCZYK ANITA 66 BARTOSIK MAŁGORZATA 59 KULCZYK URSZULA BATURA ALEKSANDRA 29 LEDZIANOWSKA NATALIA BIELESZ MAGDALENA 39 LEŚNIAK MAGDALENA BILIŃSKI ŁUKASZ 38 MAJEWSKA AGNIESZKA 57 BOGUSZEWSKA EWA 25 MARSZEWSKI DAWID 65 BOŻEK GRZEGORZ 44, 53 PANKIEWICZ PAULINA 9 51 40, 47 50, 63 BREITENBACH ŁUKASZ 58 PELA MAGDALENA 62 CHAMCZYK IZABELA 30 PIASECZNY GRZEGORZ 26 CICHOSZ MONIKA 49 PIOTROWSKA AGNIESZKA 16 CISEK JOANNA 12 RYASKA PETRO 67 DYJEWSKA KATARZYNA 34 RZEPECKA MARTYNA 46 DŻBIK KAROLINA 36 SŁOMKOWSKI JAKUB 18, 32 FLIS MIŁOSZ 24, 48 STELMASZCZYK MARIA 64 GOŁOWKO ELŻBIETA 23, 37 SZCZECHOWSKA OLGA 54 JARMOLIŃSKI BARTEK 17 SZYMANEK AGATA 13, 20 KACZMAREK SZYMON 35 TEODORCZUK - MOŻDŻYŃSKA IWONA 14, 41 KAPROŃ BARTOSZ 42 TYMCIO PAWEŁ 15 KIRKLEWSKA MAGDALENA 11 WAWRZYNOWICZ MARTA 45 KLEIN ZUZANNA 10 WIELEK - MANDRELA MAŁGORZATA 19, 43 KOCUREK KAMIL 56 WIŚNIEWSKA NATALIA 47, 56 KOSIŃSKA ZUZANNA 60 WORPUS - BUDZIEJEWSKI GRZEGORZ KOŚCIUSZKO MONIKA 55 WYŚMIERSKI ŁUKASZ KOWALEWSKA EDYTA 22 ZDZICHOWSKA SYLWIA KOZIERADZKA DOROTA 21 ZIELIŃSKA MARTA KRZYSZTOFIK DOMINIK 31 27 4, 33 7 28 PIERWSZA AUKCJA MŁODEJ SZTUKI POLSKIEJ MYSIA 3. TRZECIE PIĘTRO W A R S Z A W A 17/04 2016 GODZINA 18:00 wystawa przedaukcyjna odbędzie się 17 kwietnia w godzinach 12:00-18:00 ul. Mysia 3. Warszawa. I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI 5 1 NATALIA ANDRZEJEWSKA bez tytułu ( z cyklu „szczelina”), 2015 cena wywoławcza: 1 200 zł Urodzona w 1986 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz studiów podyplomowych w Instytucie Badań Literackich PAN. Odbyła studia również w Accademia di Belle Arti w Wenecji. Doktorantka w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Brała udział w licznych wystawach w kraju i zagranicą. I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI 6 140 x 70 cm akryl / płótno sygnowany na odwrocie 2 SYLWIA ZDZICHOWSKA bez tytułu, 2014 cena wywoławcza: 800 zł Urodzona w Augustowie. W 2010 roku ukończyła Liceum Plastyczne w Łomży, o specjalności grafika warsztatowa. W 2014 roku zrealizowała program MOST na Łódzkiej ASP, na wydziale malarstwa i grafiki. W 2015 roku obroniła dyplom na gdańskiej ASP, składający się z malarstwa oraz dwóch aneksów - z grafiki warsztatowej i witrażu. Otrzymała tytuł magistra sztuki. I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI 7 111 x 76 cm przedruk sygnowany na odwrocie 3 KAMIL KOCUREK Military base, 2012 50 x 70 cm akryl, olej / płótno sygnowany z przodu, na odwrocie cena wywoławcza: 1 200 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Urodzony w 1990 roku w Tychach, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W 2015 roku obronił wyróżniony medalem dyplom na kierunku Grafika w pracowni prof. Jana Szmatlocha. Od 2015 roku pracuje na Wydziale Grafiki w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Laureat nagród krajowych i międzynarodowych, między innymi Grand Prix najbardziej prestiżowego przeglądu grafiki w Polsce – Triennale Grafiki Polskiej (2015) oraz Nagrody Rektorów ASP w konkursie Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (2015). 8 4 URSZULA KULCZYK Aria, 2014 160 x 130 cm olej / płótno sygnowany na odwrocie cena wywoławcza: 8 000 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Wydział Malarstwa. Dyplom obroniła w 2015 roku w pracowni prof. Teresy Miszkin, specjalizacja w pracowni witrażu i malarstwa ściennego prof. Jacka Zdybla. Czynnie działająca w wielu przestrzeniach sztuki. Finalistka prestiżowych konkursów plastycznych. Brała udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych. Obecnie w swojej twórczości zajmuje się zagadnieniem Materii. W abstrakcyjne pojęcie, zahaczające o estetykę starych filmów Science Fiction, zatapia bardzo realne i rzeczywiste doświadczenia zaczerpnięte z własnych wspomnień. Malarstwo Urszuli Kulczyk to metafizyczne doznanie, podróż w głąb siebie, pragnienie zachowania wszystkiego co kochamy przy sobie. 9 5 ZUZANNA KLEIN No landscape, 2015 70 x 50 cm akryl / płótno sygnowany na odwrocie cena wywoławcza: 1 000 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Urodzona w 1990 roku. Absolwentka Akademii Sztuki w Szczecinie na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów. Dyplom zrealizowała w 3. Pracowni Malarstwa prof. Wojciecha Łazarczyka oraz w Pracowni Działań Multimedialnych prof. Agaty Michowskiej. Obecnie studiuje na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu na kierunku Intermedia. Uczestniczka licznych wystaw zbiorowych i indywidualnych. 10 6 MAGDALENA KIRKLEWSKA Ciało XX, 2015 93 x 120 cm olej / płótno sygnowany na odwrocie cena wywoławcza: 2 500 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Urodzona w 1990 roku. Absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom obroniła w 2015 roku pod kierunkiem prof. Mieczysława Olszewskiego, aneks z rysunku pod kierunkiem prof. Romana Gajewskiego. Wyróżniona w ramach przeglądu Najlepszych Dyplomów Akademii Sztuk Pięknych w 2015 roku (II Nagroda Publiczności). 11 7 JOANNA CISEK bez tytułu, 2016 170 x 140 cm olej / płótno sygnowany na odwrocie Urodzona w 1994 roku. Absolwentka Zespołu Szkół Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie. Obecnie studentka grafiki III roku na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Uczestniczka licznych wystaw zbiorowych. cena wywoławcza: 2 000 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI 12 8 AGATA SZYMANEK bez tytułu I, 2014 140 x 140 cm olej / płótno sygnowany na odwrocie cena wywoławcza: 12 000 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Urodzona w 1990 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Odbyła studia również w Uniwersytecie Castylla-La Mancha. Od 2014 roku doktorantka w ramach Środowiskowych Studiów Doktoranckich na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Finalistka Konkursu Dubai’s International Contemporary Art (2016). Ma w swoim dorobku liczne wystawy indywidualne i zbiorowe w kraju i za granicą. 13 9 IWONA TEODORCZUK-MOŻDŻYŃSKA [Implozja], dyptyk, 2012 24 x 24 cm technika własna, olej / płótno z odciągiem sygnowany na odwrocie cena wywoławcza: 2 000 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Urodzona w 1972 roku. W 2015 roku ukończyła Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Laureatka Nagrody Galerii Sztuki w Legnicy w ramach 25. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych PROMOCJE 2015 (statuetka „Srebrna Ostroga”). Uczestniczka licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych oraz działań performatywnych. 14 10 PAWEŁ TYMCIO Numer dwa, 2016 60 x 40 cm akryl, olej / płótno sygnowany na odwrocie cena wywoławcza: 1 000 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Urodzony w 1989 roku. Student malarstwa na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Jako główną pracownię wybrał pracownię dr Dominika Lejmana. Studiował również na Politechnice Szczecińskiej. W swojej pracy skupia się nad problem pamięci zbiorowej, przemijania i ludzkich emocji z dużym naciskiem na sztukę społeczną. W swoich pracach wykorzystuje malarstwo, instalację i performance. 15 11 AGA PIOTROWSKA 04110713 (z cyklu „Plamy łóżkowe”), 2013 34 x 40 cm preparaty medyczne, bibuła japońska/ płótno sygnowany na odwrocie cena wywoławcza: 1 200 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Urodzona w 1985 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, obecnie doktorantka w tej uczelni. W 2016 roku otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla doktorantów za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne o znaczeniu międzynarodowym. Ma na swoim koncie liczne wystawy indywidualne i zbiorowe w kraju i za granicą. 16 12 BARTEK JARMOLIŃSKI Cerebum, 2014 100 x 100 cm akryl / płótno sygnowany z przodu, na odwrocie cena wywoławcza: 1 500 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Urodzony w 1975 roku. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, gdzie obronił dyplom w Pracowni Rysunku na Wydziale Edukacji Wizualnych. Uczestnik licznych przeglądów sztuki współczesnej. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Jego prace znajdują się m.in. w zbiorach: Śląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, Galerii Bielskiej BWA, Centralnego Muzeum Włókiennictwa, Fundacji Ateneum. 17 13 JAKUB SŁOMKOWSKI Zimowa Buka, 2016 20 x 20 cm olej / płótno sygnowany na odwrocie cena wywoławcza: 1 200 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Urodzony w 1982 roku. Absolwent malarstwa na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W latach 2004-2005 jako stypendysta programu Erasmus studiował w departamencie sztuk pięknych na Uniwersytecie Complutense w Madrycie. Zdobywca trzeciej nagrody w konkursie Samsung Art Master 2009, pomysłodwca i wieloletni orgnizator Kolacji na Hucie. Oprócz malarstwa posługuje się wieloma mediami. Zastanawia się nad znaczeniem wielości przekazów w zależności od medium i wyobrażeń wizualnych: w jakim stopniu obraz, a w jakim czyste ludzkie działania są w stanie dotrzeć do odbiorcy? 18 14 MAŁGORZATA WIELEK-MANDRELA U, chu, 2014 40 x 30 cm olej / płótno sygnowany na odwrocie cena wywoławcza: 1 500 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Urodzona w 1976 roku. Absolwentka Wydziału Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2009 roku obroniła doktorat pt. „Badanie serca” na macierzystej uczelni. Laureatka I Nagrody w 8. Triennale Małych Form Malarskich – Toruń 2010. Współtwórca i koordynator międzynarodowego projektu artystycznego „Przedmieścia”. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i indywidualnych. 19 15 AGATA SZYMANEK bez tytułu IV, 2014 140 x 150 cm olej / płótno sygnowany na odwrocie cena wywoławcza: 4 500 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Urodzona w 1990 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Odbyła studia również w Uniwersytecie Castylla-La Mancha. Od 2014 roku doktorantka w ramach Środowiskowych Studiów Doktoranckich na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Finalistka Konkursu Dubai’s International Contemporary Art (2016). Ma w swoim dorobku liczne wystawy indywidualne i zbiorowe w kraju i za granicą. 20 16 DOROTA KOZIERADZKA Nr 10 z cyklu „Illusion”, 2014 24 x 35 cm tempera jajowa, akryl / płótno sygnowany na odwrocie cena wywoławcza: 1 200 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Urodzona w 1982 roku. Absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom zrealizowała w pracowni malarstwa prof. Jarosława Modzelewskiego. Laureatka Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”. Finalistka licznych biennale, festiwali i konkursów. Jej prace znajdują się w kolekcjach w kraju i za granicą. 21 17 EDYTA KOWALEWSKA Przystań, 2014 170 x 120 cm olej / płótno sygnowany na odwrocie Urodzona w Piszu, aktualnie studentka piątego roku malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Zajmuje się głównie malarstwem, rysunkiem oraz malarstwem ściennym. Współautorka murali m. in. w Sopocie, Gdańsku, Zakopanem. Stypendystka rektora ASP w Gdańsku. cena wywoławcza: 1 400 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI 22 18 ELŻBIETA GOŁOWKO Niedoskonałości, 2014 92 x 65 cm olej / płótno sygnowany na odwrocie cena wywoławcza: 600 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Urodzona w Gomlu na Białorusi. Studia w pracowni malarstwa K. Wachowiaka (Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie), w pracowni Daniel Schlier (Haute École Des arts du Rhin, Francja, Strasburg), obecnie na IV roku w pracowni S. Baja (ASP w Warszawie). W 2012 roku wystawa indywidualna w Domu Polonii w Lublinie, w 2014 roku wystawa indywidualna malarstwa «Budowa». Stypendystka rektora ASP w Warszawie dla najlepszych studentów. Zajmuje się głównie malarstwem i ilustracją. 23 19 MIŁOSZ FLIS Jezioro, 2013 100 x 106,5 akryl / papier cena wywoławcza: 2 000 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Urodzony w 1986 roku w Lublinie. Absolwent Wydziału Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. W 2012 roku obronił dyplom magisterski z zakresu rzeźby, który zrealizował w pracowni dyplomującej prowadzonej przez prof. Janusza Kucharskiego. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. „Wydobywanie z podświadomości pewnych komunikatów, za pomocą formalnych eksperymentów, jest w mojej opinii niemożliwe do zastąpienia. Posługuję się tradycyjnymi mediami, mam na myśli malarstwo i rzeźbę, z przekonania, że drzemie w nich potencjał dający możliwość poszukiwania zeitgeistu. Fascynuje mnie przypadek. Lubię prowadzić z nim grę, w której czasami sprawuję większą, a czasami mniejszą kontrolę.” 24 20 EWA BOGUSZEWSKA Rootes, 2011 65 x 70 cm tusz / płótno sygnowany na odwrocie Urodzona w 1986 roku w Lublinie. Absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. W 2011 roku obroniła dyplom w I Pracowni Malarstwa prof. Włodzimierza Dudkowiaka. Od 2015 roku doktorantka na UAP na Studiach Doktoranckich na Wydziale Malarstwa i Rysunku. cena wywoławcza: 1 000 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI 25 21 GRZEGORZ PIASECZNY Kalejdoskop 3, 2015 100 x 120 cm akryl, kolaż z elementów wklęsłodruku cena wywoławcza: 1 000 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Urodzony w Szczecinie w 1988 roku. W 2015 roku obronił z wyróżnieniem dyplom magisterski z Grafiki Artystycznej na Wydziale Sztuk Wizualnych Akademi Sztuki w Szczecinie. Stypendysta Rektora dla najlepszych studentów w roku akademickim 2013/14. Uczestnik wystaw zbiorowych m.in. w: Galerii Pigasus w Berlinie (2012), Galerii Kierat w Szczecinie (2015), Galerii Tettix w Salonikach w Grecji (2016). W lipcu 2015 roku brał udział w „The International Art Workshop for Visual Artist” w Gludsted w Danii. W latach 2013/15 członek trzyosobowego zespołu na Wydziale Mechanicznym Akademii Morskiej w Szczecinie, odpowiedzialny za projekt nadwozia pojazdu promocyjnego. 26 22 GRZEGORZ WORPUS-BUDZIEJEWSKI Seria Sensual Landscapes „Landscape 03”, 2015 60 x 50 cm olej / płótno sygnowany na odwrocie cena wywoławcza: 1 000 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Urodzony w 1986 roku. Malarz, grafik, projektant. Powiązany ze sztuką od urodzenia dzięki rodzicom artystom. Edukację artystyczną rozpoczął już jako dziecko w Ogólnokształcącej Szkole Sztuk Pięknych im. Tadeusza Makowskiego w Łodzi, kolejno słuchacz Państwowego Studium Technik Filmowych i Teatralnych w Łodzi oraz student Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, gdzie uczęszczał do pracowni malarstwa prof. Włodzimierza Stelmaszczyka. Już jako student laureat wielu konkursów, kurator i uczestnik wystaw zbiorowych i indywidualnych w Polsce i zagranicą. 27 23 MARTA ZIELIŃSKA Morze, 2016 60 x 50 cm olej / płótno sygnowany na odwrocie cena wywoławcza: 1 000 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Urodzona w 1983 roku. Maluje abstrakcyjne. Z odwołaniem do świata magicznego. Częściowo z elementami abstrakcji geometrycznej, która podyktowana jest wewnętrzną koniecznością utrwalenia form, narzucających się jej wyobraźni. Jej malarstwo cechuje redukcja form i ograniczona paleta kolorów. Tematem prac są najprostsze zjawiska i otaczająca rzeczywistość ewoluujące do bardziej skomplikowanych form ekspresji emocjonalnej. 28 24 ALEKSANDRA BATURA Sieć, 2013 188 x 168 cm akryl, olej / płótno sygnowany na odwrocie cena wywoławcza: 16 000 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Urodzona w 1982 roku. Absolwentka studiów doktoranckich na wydziale sztuk pięknych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego we Włoszech. W latach 2003–2004 studiowała malarstwo w Gdańsku. Prace artystki znajdują się w prywatnych kolekcjach i galeriach w Polsce, Austrii, Niemczech, Włoszech i USA. 29 25 IZABELA CHAMCZYK fragmenty obrazu „Kochaj mnie”, 2010 17,5 x 20 cm (jeden fragment) akryl, technika własna / płótno sygnowany na odwrocie cena wywoławcza: 8 000 zł (6 fragmentów) I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Urodzona w 1980 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, gdzie ukończyła malarstwo. Finalistka prestiżowych konkursów takich jak: Biennale Malarstwa Bielska Jesień; konkurs im. E. Gepperta we Wrocławiu; Triennale Młodych w Orońsku; konkurs Fundacji Vodemberge – Gildewart. Ma za sobą liczne wystawy indywidualne i zbiorowe. Jej prace znajdują się w wielu kolekcjach w kraju i za granicą. 30 26 DOMINIK KRZYSZTOFIK Lokowanie produktu, 2016 17,5 x 20 cm (jeden fragment) technika własna, olej, akryl, spray / płótno sygnowany na odwrocie cena wywoławcza: 700 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Urodzony w 1995 roku. W 2014 roku otrzymał 1. Nagrodę w mazowieckim konkursie na komiks o tematyce unijnej. W 2016 roku organizował indywidualną wystawę malarstwa połączonego z elementami street artu. Swoje prace wystawiał w galerii Wawa Bla Bla. Zrealizował kilka projektów murali w przestrzeni publicznej. 31 27 JAKUB SŁOMKOWSKI Deinocheir, 2015 190 x 160 cm olej / płótno sygnowany na odwrocie cena wywoławcza: 5 000 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Urodzony w 1982 roku. Absolwent malarstwa na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W latach 2004-2005 jako stypendysta programu Erasmus studiował w departamencie sztuk pięknych na Uniwersytecie Complutense w Madrycie. Zdobywca trzeciej nagrody w konkursie Samsung Art Master 2009, pomysłodwca i wieloletni orgnizator Kolacji na Hucie. Oprócz malarstwa posługuje się wieloma mediami. Zastanawia się nad znaczeniem wielości przekazów w zależności od medium i wyobrażeń wizualnych: w jakim stopniu obraz, a w jakim czyste ludzkie działania są w stanie dotrzeć do odbiorcy? 32 28 ŁUKASZ WYŚMIERSKI Space motion 2.0, 2016 80 x 80 cm akryl, spray / płótno sygnowany na odwrocie cena wywoławcza: 800 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Urodzony w 1989 roku. Student Grafiki wydawniczo-reklamowej w Collegium Da Vinci w Poznaniu. Od dłuższego czasu działający pod szyldem „Wild Cherry”. Na przestrzeni kilku ostatnich lat skupiony na organizowaniu przedsięwzięć społeczno-kulturowych, w tym festiwali i warsztatów związanych ściśle ze street artem. 33 29 KATARZYNA DYJEWSKA Dno, 2014 130 x 130 cm olej / płótno sygnowany na odwrocie cena wywoławcza: 8 000 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Urodzona w 1987 roku. Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej i Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Laureatka Nagrody im. Marka Marii Pieńkowskiego oraz VII Ogólnopolskiej Wystawy Najlepszych Dyplomów Akademii Sztuk Pięknych (Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego). Obraz jest częścią cyklu „Puste miasto”, uhonorowanego nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na ogólnopolskiej wystawie Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych 2015 oraz zakwalifikowanego do finału konkursu o Artystyczną Nagrodę SIEMENSA 2015 34 30 SZYMON KACZMAREK Playless, 2014 50 x 60 cm akryl / płótno sygnowany na odwrocie cena wywoławcza: 2 000 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Urodzony w 1981 roku. Dwukrotny finalista konkursu „Obraz Roku” organizowanego przez „Art & Business”. Uczestnik wystaw zbiorowych oraz indywidualnych. Jego obrazy znajdują się w zbiorach prywatnych w USA, Portugalii, Francji, Austrii, Polsce i Dubaju. Autor i prowadzący warsztaty „Praca na emocjach” i „Narysuj swój pomysł”. 35 31 KAROLINA DŻBIK Wieża Babel, 2015 30 x 45 cm fotografia cyfrowa cena wywoławcza: 400 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Urodzona w 1991 roku. Studentka V roku na Wydziale Sztuk Wizualnych Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Autorka muralu powstałego podczas Powstania Sztuki – Mazowiecki Festiwal Artystów w Radomiu. Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych (w tym wystawa finalistów 14. edycji konkursu Artystycznej Podróży Hestii). Członek grupy tworzącej Akcje PRL – Niezapowiedziany Festiwal w Warszawie. 36 32 ELŻBIETA GOŁOWKO Podpatrzony wieczór, 2015 110 x 65 cm olej / płótno sygnowany na odwrocie cena wywoławcza: 600 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Urodzona w Gomlu na Białorusi. Studia w pracowni malarstwa K. Wachowiaka (Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie), w pracowni Daniel Schlier (Haute École Des arts du Rhin, Francja, Strasburg), obecnie na IV roku w pracowni S. Baja (ASP w Warszawie). W 2012 roku wystawa indywidualna w Domu Polonii w Lublinie, w 2014 roku wystawa indywidualna malarstwa «Budowa». Stypendystka rektora ASP w Warszawie dla najlepszych studentów. Zajmuje się głównie malarstwem i ilustracją. 37 33 ŁUKASZ BILIŃSKI The wild thirst, 2013 100 x 100 cm akryl / płótno sygnowany na odwrocie cena wywoławcza: 2 000 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Urodzony w 1987 roku. Absolwent krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych i berlińskiego Universität der Künste. Jego prace pokazywane były na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą. Swój warsztat doskonalił w dodatkowych pracowniach a także w ramach Fashion Drawing Workshop na Art & Fashion Festival w Poznaniu. Laureat III miejsca konkursu Artystyczna Podróż Hestii w 2011 roku. 38 34 MAGDALENA BIELESZ bez tytułu (z cyklu „uniwersalne wspomnienia”), 2015 24 x 30 cm olej / płótno sygnowany na odwrocie cena wywoławcza: 1 000 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Urodzona w 1977 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie na Wydziale Malarstwa uzyskała dyplom w Gościnnej Pracowni Malarstwa prof. Leona Tarasewicza. Stypendystka Ministerstwa Kultury Rzeczpospolitej. Ma na swoim koncie liczne wystawy w kraju i za granicą. Jej prace znajdują się m.in. w Detroit Museum of New Art, Zachęcie, Galerii Entropia, Galerii Zero. 39 35 MAGDALENA LEŚNIAK Kubik, 2012 50 x 70 cm olej / płótno sygnowany na odwrocie cena wywoławcza: 1 000 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Urodzona w 1988 roku. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Grafiki i Malarstwa. Uczestniczka Wystawy Konkursowej im. E. Gepperta w BWA we Wrocławiu oraz Wystawy Pokonkursowej „Przedwiośnie” w Kielcach. Jej prace były prezentowane na wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą min. w Galerii Izaart w Pont-Aven we Francji. Obecnie doktorantka Instytutu Sztuk Pięknych UJK w Kielcach i pracownik BWA w Kielcach. 40 36 IWONA TEODORCZUK-MOŻDŻYŃSKA [Basen], 2011 100 x 70 cm olej / płótno cena wywoławcza: 2 000 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Urodzona w 1972 roku. W 2015 roku ukończyła Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Laureatka Nagrody Galerii Sztuki w Legnicy w ramach 25. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych PROMOCJE 2015 (statuetka „Srebrna Ostroga”). Uczestniczka licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych oraz działań performatywnych. 41 37 BARTOSZ KAPROŃ Złodziej, 2014 110 x 100 cm olej / płótno sygnowany z przodu cena wywoławcza: 1 300 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Urodzony w 1985 roku. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki. Odbył również studia w National College of Art and Design w Dublinie na Wydziale Malarstwa, gdzie odbył stypendium zagraniczne. Zdobywca Grand Prix w konkursie „Bitwa sztuki”. W 2014 roku otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w twórczości artystycznej. 42 38 MAŁGORZATA WIELEK-MANDRELA Krajobraz podwodny, 2009 60 x 75 cm olej / płótno sygnowany na odwrocie cena wywoławcza: 2 000 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Urodzona w 1976 roku. Absolwentka Wydziału Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2009 roku obroniła doktorat pt. „Badanie serca” na macierzystej uczelni. Laureatka I Nagrody w 8. Triennale Małych Form Malarskich – Toruń 2010. Współtwórca i koordynator międzynarodowego projektu artystycznego „Przedmieścia”. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i indywidualnych. 43 39 GRZEGORZ BOŻEK Dialogi symetryczne (obraz do filmowego performansu prawej i lewej ręki), 2012 21,7 x 28,5 cm tempera / deska sygnowany na odwrocie cena wywoławcza: 1 400 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Urodzony w 1988 roku w Owczarni na Lubelszczyźnie. W 2015 r. uzyskał dyplom na Wydziale Malarstwa, Uniwersytet Artystyczny Poznań. Praktykując poezję, za pomocą wizualnych i werbalnych zdarzeń, opowiada o problemach komunikacji i doświadczeniu sytuacji peryferyjnych. Równolegle prowadzi krótkie notatki filmowe o charakterze dokumentalnym. 44 40 MARTA WAWRZYNOWICZ bez tytułu, 2015 120 x 160 cm akryl / płótno sygnowany na odwrocie cena wywoławcza: 1 800 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Urodzona w 1992 roku. Studentka V roku na Wydziale Malarstwa gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. W 2015 / 2016 roku otrzymała stypendium Rektora Akademii Sztuki Pięknych w Gdańsku dla najlepszych studentów. Uczestniczka licznych wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. 45 41 MARTYNA RZEPECKA Trans figuracje 3, 2014 100 x 140 cm linoryt / papier Palatina 150 g / odbitka 3/10 sygnowany na odwrocie cena wywoławcza: 1 600 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Absolwentka Grafiki warsztatowej oraz Mediów Rysunkowych – Edukacji Artystycznej na Wydziale Sztuk Pięknych, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Obecnie uczestniczka studiów doktoranckich w Zakresie Sztuk Pięknych na macierzystej uczelni. Brała udział w ponad 30. wystawach zbiorowych oraz indywidualnych, zarówno na szczeblu narodowym, jak i międzynarodowym, m.in.: Grand Prix Młodej Grafiki Polskiej w ramach MTG Kraków 2012, „Uczulenie na kolor” Galeria Labirynt Lublin – 2014, 5. Międzynarodowe Biennale Grafiki Guanlan, Chiny 2015, „The Masters – Relief Prints” Bankside Gallery Londyn, Anglia 2015. Artystka poruszająca się w tematyce cielesności, intymności i zmysłowości. Interesuje się zjawiskiem synestezji, które szczególnie ukazuje w realizacjach wideo. Ponadto porusza się w szeroko rozumianych technikach rysunkowych oraz w grafice warsztatowej, głównie w wypukłodruku. 46 42 MAGDALENA LEŚNIAK Stół, 2013 średnica 70 cm akryl / płótno sygnowany na odwrocie cena wywoławcza: 1 000 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Urodzona w 1988 roku. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Grafiki i Malarstwa. Uczestniczka Wystawy Konkursowej im. E. Gepperta w BWA we Wrocławiu oraz Wystawy Pokonkursowej „Przedwiośnie” w Kielcach. Jej prace były prezentowane na wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą min. w Galerii Izaart w Pont-Aven we Francji. Obecnie doktorantka Instytutu Sztuk Pięknych UJK w Kielcach i pracownik BWA w Kielcach. 47 43 MIŁOSZ FLIS Betty Boop, 2011 100 x 70 cm akryl / papier cena wywoławcza: 1 700 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Urodzony w 1986 roku w Lublinie. Absolwent Wydziału Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. W 2012 roku obronił dyplom magisterski z zakresu rzeźby, który zrealizował w pracowni dyplomującej prowadzonej przez prof. Janusza Kucharskiego. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. „Wydobywanie z podświadomości pewnych komunikatów, za pomocą formalnych eksperymentów, jest w mojej opinii niemożliwe do zastąpienia. Posługuję się tradycyjnymi mediami, mam na myśli malarstwo i rzeźbę, z przekonania, że drzemie w nich potencjał dający możliwość poszukiwania zeitgeistu. Fascynuje mnie przypadek. Lubię prowadzić z nim grę, w której czasami sprawuję większą, a czasami mniejszą kontrolę.” 48 44 MONIKA CICHOSZ bez tytułu, 2014 100 x 70 cm serigrafia sygnowany na odwrocie cena wywoławcza: 400 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Urodzona w 1988 roku w Radomsku. Absolwentka studiów magisterskich, specjalności Intermedia na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Dyplom został zrealizowany w pracowni Malarstwa, rysunku, działań intermedialnych i w pracowni Fotografii. Studia licencjackie ukończyła w 2010 roku, kierunek Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych. Obroniła dyplom pt. „Przestrzeń postindustrialna” realizowany w pracowni fotografii na Wydziale Wychowania Artystycznego, aktualnie Wydziale Sztuki na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Jest autorką projektu fotograficznego Martwestudio, jaki prowadzi od 2011 roku. Zajmuje się produkcją unikatowych limitowanych edycji ręcznie malowanych ubrań. Brała udział w wystawach i performensach w Polsce i za granicą. 49 45 PAULINA PANKIEWICZ bez tytułu, 2009 90 x 35 cm olej / płótno sygnowany na odwrocie cena wywoławcza: 3 300 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Urodzona w 1980 roku w Warszawie. Studiowała malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 2007 r. odebrała dyplom magistra sztuki z wyróżnieniem rektorskim. Zajmuje się rysunkiem, video, działaniami performatywnymi, realizuje również projekty site-specific. Głównie pracuje sama, ale czasem też współpracuje z architektami, muzykami, grafikami, sportowcami. Często wchodzi w dialog ze strukturami przestrzennymi miasta, bada je, obserwuje, opisuje. Jednak równie mocną inspirację znajduje w naturze. Te dwa tematy przewijają się widocznie w jej twórczości. Eksploruje je w kontekście przestrzeni, czasu i ruchu. Jej prace były prezentowane w Polsce i poza jej granicami, w Dusseldorfie, Berlinie, Dreźnie, Tbilisi. Była zapraszana na rezydencje artystyczne w Niemczech i w Gruzji. Obecnie studentka II roku Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich na Wydziale Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Mieszka i pracuje w Warszawie. 50 46 NATALIA LEDZIANOWSKA Ogród 2, 2014 90 x 100 cm akryl / płótno sygnowany na odwrocie cena wywoławcza: 600 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Urodzona w 1992 roku w Toruniu. Studiuje na Wydziale Malarstwa w I Interdyscyplinarnej Pracowni prof. Zbigniewa Bajka na IV roku. Uprawia malarstwo, performance, fotografię, tkaninę artystyczną. Zajmuje się kuratorowaniem wystaw. Zorganizowała między innymi międzynarodową wystawę “Zadyma – Behind the Smoke”. Wzięła udział w 10 wystawach zbiorowych w Polsce i zagranicą. W maju 2015 roku w Dublinie odbyła się jej wystawa indywidualna zatytułowana “It’s not daylight”. 51 47 NATALIA WIŚNIEWSKA KAM HAM, 2010 40 x 50 x 6,5 cm litografia cena wywoławcza: 1400 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Urodzona w 1985 roku. Ukończyła Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, gdzie uzyskała dyplom z grafiki warsztatowej. Współzałożycielka i kuratorka galerii Miłość w Toruniu. Doktorantka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku Sztuki Piękne. Przewodnicząca Rady Fundacji YouHaveIt. Uczestniczka licznych wystaw zbiorowych i indywidualnych. 52 48 GRZEGORZ BOŻEK Wylew, 2014 19 x 22,8 cm tempera / deska cena wywoławcza: 1 000 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Urodzony w 1988 r. w Owczarni na Lubelszczyźnie. W 2015 r. uzyskał dyplom na Wydziale Malarstwa, Uniwersytet Artystyczny Poznań. Praktykując poezję, za pomocą wizualnych i werbalnych zdarzeń, opowiada o problemach komunikacji i doświadczeniu sytuacji peryferyjnych. Równolegle prowadzi krótkie notatki filmowe o charakterze dokumentalnym. 53 49 OLGA SZCZECHOWSKA Nr 1018/2015 80 x 80 cm olej, akryl / płótno sygnowany na odwrocie cena wywoławcza: 1 000 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Urodzona w 1987 roku. Absolwentka malarstwa i kulturoznawstwa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uczestniczka kolektywnego i eksperymentatorskiego działania o nazwie PRZEprojekt. Współpracowała z Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Dwukrotna stypendystka Prezydenta Miasta Torunia w dziedzinie kultury. Uczestniczka licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych. 54 50 MONIKA KOŚCIUSZKO Energy, 2013 180 x 180 cm olej / płótno Urodzona w 1990 roku. W 2014 roku obroniła dyplom z malarstwa w pracowni dra Dominika Lejmana na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Obecnie studiuje projektowanie graficzne. Mieszka i pracuje w Poznaniu. cena wywoławcza: 2 500 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI 55 51 KAMIL KOCUREK Thermal vision 2, 2012 50 x 80 cm olej / płótno sygnowany z przodu, na odwrocie cena wywoławcza: 1 400 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Urodzony w 1990 roku w Tychach, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W 2015 roku obronił wyróżniony medalem dyplom na kierunku Grafika w pracowni prof. Jana Szmatlocha. Od 2015 roku pracuje na Wydziale Grafiki w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Laureat nagród krajowych i międzynarodowych, między innymi Grand Prix najbardziej prestiżowego przeglądu grafiki w Polsce – Triennale Grafiki Polskiej (2015) oraz Nagrody Rektorów ASP w konkursie Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (2015). 56 52 AGNIESZKA MAJEWSKA Nowy port, 2015 160 x 140 cm akryl, haft / płótno sygnowany na odwrocie cena wywoławcza: 1 000 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Urodzona w 1990 roku w Gdańsku. Obecnie studentka piątego roku malarstwa na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w pracowni prof.Krzysztofa Gliszczyńskiego. W swoich pracach łączy malarstwo z haftem. Swoją twórczość rozwija również w dziedzinie tkaniny artystycznej, malarstwa ściennego oraz witrażu. Uczestniczka wielu plenerów m.in. w Zakopanem, Międzynarodowego Pleneru Rzeźbiarsko- Malarskiego Pole Sztuk w Rodowie oraz międzynarodowych warsztatów PARADOX City Student Project. Reactivating Central Poznań. 57 53 ŁUKASZ BREITENBACH Z lotu ptaka, 2016 80 x 90 cm akryl / płótno sygnowany na odwrocie cena wywoławcza: 1 000 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Urodzony w 1988 roku. Absolwent malarstwa w pracowni kolorystycznej profesora Mieczysława Ziomka na Wydziale Sztuk Pięknych w Toruniu. Laureat dwóch nagród od profesora Mieczysława Ziomka za wyróżniający się dyplom z malarstwa. Uczestnik wielu międzynarodowych plenerów oraz wystaw w Polsce i za granicą. Jego prace znajdują się w licznych prywatnych kolekcjach. 58 54 MAŁGORZATA BARTOSIK Matka, 2014 94 x 94 cm akryl, tusz, kreda, kredki, smoła / płótno sygnowany z przodu cena wywoławcza: 2 500 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Urodzona w 1986 roku, malarka, rysowniczka i graficzka, też pisze. Ukończyła studia na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu w 2012 roku dyplomem z grafiki warsztatowej. Jej twórczość charakteryzuje się połączeniem płaskich form z gęstą linearnością, brakiem światłocienia i odbryłowieniem kształtów, a mimo to wszystko buduje bardzo przestrzennie. Wyczuwalne jest graficzne myślenie o zamkniętej kompozycji. Maluje jakby rzeźbiła, a na to rysuje jakby malowała. Komentuje swoją rzeczywistość przerysowanymi ciałami, dziwnymi postaciami, z pogranicza groteski czy nierzadko niemal dziecinnych rysunków i osadza je w świecie szlachetnych, mięsistych barw. Celowa rezygnacja z narracji, mnogość kształtów, kąpilacji wątków i ich warstwowe nakładanie w pracach Bartosik zachęca do eksplorowania i rozwiązywania ukrytej w nich zagadki. 59 55 ZUZANNA KOSIŃSKA Pulse, 2014 73 x 56 cm litografia sygnowany na odwrocie cena wywoławcza: 1 000 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Absolwentka Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Dyplom obroniła z wyróżnieniem w 2013 roku w pracowni prof. Piotra Stachlewskiego, aneks z litografii pod kierunkiem prof. Witolda Warzywody. W 2011 roku uczestniczyła w wymianie studenckiej Erasmus w Portugalii i Hiszpanii. W 2014 roku zrealizowała autorski projekt w Auckland Print Studio w Nowej Zelandii w ramach Programu Artist in Residence. Bierze udział w wystawach w Polsce i za granicą. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, które łączy w sobie elementy sztuki figuratywnej i abstrakcji oraz litografią. 60 56 NATALIA WIŚNIEWSKA KAM HAM, 2010 39 x 39 x 7 cm litografia cena wywoławcza: 1 400 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Urodzona w 1985 roku. Ukończyła Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, gdzie uzyskała dyplom z grafiki warsztatowej. Współzałożycielka i kuratorka galerii Miłość w Toruniu. Doktorantka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku Sztuki Piękne. Przewodnicząca Rady Fundacji YouHaveIt. Uczestniczka licznych wystaw zbiorowych i indywidualnych. 61 57 MAGDALENA PELA Z cyklu „plaża”, 2016 80 x 100 cm akryl / płótno sygnowany na odwrocie cena wywoławcza: 1 500 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Urodzona w 1989 roku. Absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i kulturoznawstwa na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Laureatka VII Ogólnopolskiej Wystawy Najlepszych Dyplomów Akademii Sztuk Pięknych (Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska). Ma na swoim koncie liczne wystawy w kraju i za granicą. 62 58 PAULINA PANKIEWICZ bez tytułu, 2009 81 x 65 cm olej / płótno sygnowany na odwrocie cena wywoławcza: 3 300 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Urodzona w 1980 roku w Warszawie. Studiowała malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 2007 r. odebrała dyplom magistra sztuki z wyróżnieniem rektorskim. Zajmuje się rysunkiem, video, działaniami performatywnymi, realizuje również projekty site-specific. Głównie pracuje sama, ale czasem też współpracuje z architektami, muzykami, grafikami, sportowcami. Często wchodzi w dialog ze strukturami przestrzennymi miasta, bada je, obserwuje, opisuje. Jednak równie mocną inspirację znajduje w naturze. Te dwa tematy przewijają się widocznie w jej twórczości. Eksploruje je w kontekście przestrzeni, czasu i ruchu. Jej prace były prezentowane w Polsce i poza jej granicami, w Dusseldorfie, Berlinie, Dreźnie, Tbilisi. Była zapraszana na rezydencje artystyczne w Niemczech i w Gruzji. Obecnie studentka II roku Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich na Wydziale Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Mieszka i pracuje w Warszawie. 63 59 MARIA STELMASZCZYK Truster, 2015 30 x 30 cm akryl, nić, elementy naklejone / płótno sygnowany na odwrocie cena wywoławcza: 900 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Urodzona w 1983 roku. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale Grafiki i Malarstwa w 2009 roku, Zajmuje się grafiką warsztatową, malarstwem i ilustracją. Na papier i płótno przelewa fragmenty snów, tę niezbywalną część wewnętrznego świata. Oniryczne wizje służą jako lustro, są barwną inspiracją, dręczącym obrazem, zaskakującym pocieszeniem i zabawną zagadką. Jest uczestniczką i organizatorką wystaw zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą, a także laureatką konkursów graficznych i malarskich. 64 60 DAWID MARSZEWSKI bez tytułu, 2016 80 x 80 cm farba ftalowa / płótno sygnowany na odwrocie cena wywoławcza: 1 500 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Urodzony w 1991 roku w Kole. Studia magisterskie na Wydziale Malarstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezesa Rady Ministrów, Rektora UAP. Zdobywca nagrody artystycznej ExkluzivPrize2013 magazynu Exkluziv. Wyróżnienie honorowe na Międzynarodowym Triennale Mediów Cyfrowych. Trzykrotnie nominowany do Ogólnopolskiej Nagrody Artystycznej: Nowy Obraz / Nowe Spojrzenie, Finalista Biennale Sztuki Młodych „Rybie Oko 8”, konkursu malarskiego im. F. Eibischa. konkursu fundacji „Trzy Mosty” i wielu innych. Posługuje się malarstwem, instalacją, performance, filmem. 65 61 ANITA KUCHARCZYK Rozmowa, 2014 80 x 120 cm olej i wosk zmydlony / płótno sygnowany na odwrocie cena wywoławcza: 1 500 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Urodzona w 1990 roku. W 2015 roku ukończyła studia magisterskie z wyróżnieniem dziekańskim na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie w pracowni prof. Wojciecha Cieśniewskiego. Obecnie dyplomantka studiów magisterskich na Wydziale Sztuki Mediów ASP w Warszawie. Uczestniczka licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych (w tym Coming Out 2015 – Najlepsze Dyplomy ASP w Warszawie). 66 62 PETRO RIASKA Zolocziwskyj mechanik, 2013 80 x 100 cm akryl, kolaż / płótno sygnowany z przodu, na odwrocie cena wywoławcza: 4 000 zł I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI Urodzony w 1975 roku na Zakarpaciu, na Ukrainie. W latach 2004-2009 student w Instytucie Sztuki Zakarpacia na Wydziale Sztuk Plastycznych w Użgorodzie, specjalizacja malarstwo u Wiaczesława Prikhodko. Od 2010 roku jest członkiem Związku Artystów Narodowej Ukrainy. W 2015 roku otrzymał stypendium „Gaude Polonia”, w pracowni Janusza Bałdygi. Jest malarzem, performerem, tworzy obiekty. Działa zarówno jako niezależny artysta jak i realizuje projekty w grupach artystycznych. 67 OGÓLNE WARUNKI AUKCJI DOMU AUKCYJNEGO OFFROOM Dyspozycja internetowa zawiera: a\ imię i nazwisko Licytanta. b\ adres zamieszkania Licytanta §1 Definicje 1. c\ adres e-mail 1. OFFROOM – OFFROOM Marcin Bieńka, ul.Mokotowska 1, 00-640 Warszawa, d\ numer telefonu. NIP 9482411320, REGON 363363448 – podmiot organizujący aukcje dzieł sztuki e\ numer dzieła sztuki lub obiektu, który Licytant zamierza nabyć – zgodny z opi- lub innych obiektów. 2. sem – w przypadku zlecenia przez internet oraz licytacji przez telefon Właściciel – osoba, której przysługuje prawo własności dzieła sztuki lub innego f\ cenę maksymalną za jaką Licytant może nabyć wybrane dzieło sztuki lub obiekt – obiektu i która zawarła stosowną umowę z OFFROOM w przedmiocie sprzedaży w przypadku zlecenia przez internet dzieła sztuki lub innego obiektu. OFFROOM sprzedaje dzieło sztuki lub inny obiekt g\ oświadczenie, że Licytant dokona oględzin dzieła sztuki lub obiektu zgodnie z §2 w imieniu właściciela. 3. ust. 3 albo oświadczenie, że pomimo braku dokonania oględzin Licytant chce wziąć Nabywca – osoba, która w wyniku aukcji zaoferowała najwyższą cenę za dzieło udział w Aukcji i akceptuje jej warunki. sztuki lub inny obiekt i uzyskała przybicie. 4. Licytant – osoba biorąca udział w Aukcji. 5. Aukcja – organizowana przez OFFROOM publiczna sprzedaż dzieł sztuki lub innych obiektów na warunkach określonych w niniejszych Ogólnych Warunkach Aukcji §4 Zasady aukcji 1. Domu Aukcyjnego OFFROOM. 6. OWA – Ogólne Warunki Aukcji Domu Aukcyjnego OFFROOM. 7. Opłata aukcyjna – określone przez OFFROOM wynagrodzenie należne OFFROOM Aukcji, zwaną dalej Aukcjonerem. 2. Dyspozycja internetowa – deklaracja o przystąpieniu do Aukcji składana przez upoważnioną nie może być Aukcjoner. 3. Licytanta w formie e-mail lub na formularzu strony internetowej www.offroom.pl. Dyspozycja internetowa powinna spełniać wymagania, o których mowa §3 ust. 4 W przypadku Dyspozycji internetowej lub brania udziału w Aukcji przez telefon, licytację w imieniu Licytanta prowadzi osoba upoważniona przez OFFROOM. Osobą od Nabywcy stanowiące procent od ceny sprzedaży dzieła sztuki lub obiektu. 8. OFFROOM upoważnia dowolnie wybraną przez siebie osobę do prowadzenia Aukcjoner w szczególności zarządza przebiegiem Aukcji i udziela postąpień i przybicia. Decyzje Aukcjonera o udzieleniu postąpienia są nieodwołalne i ostateczne. 4. OFFROOM zastrzega sobie prawo do odwołania Aukcji, jak również do wycofania z Aukcji poszczególnych dzieł sztuki lub obiektów. §2 Postanowienia ogólne 1. Przedmiotem Aukcji są dzieła sztuki lub inne obiekty, które zostały przekazane do sprzedaży przez Właściciela lub stanowią własność OFFROOM. 2. 5. sztuki lub obiekt nie może być sprzedane poniżej tej ceny. 6. obiektu. Nabywca jest zobowiązany do zapłaty ceny i Opłaty aukcyjnej w wysokości iż jest jedynym właścicielem dzieła sztuki lub obiektu, a także że ma prawo dowolnie jest obciążone żadnymi prawami osób trzecich, w szczególności zastawem lub innymi prawami o charakterze obligacyjnym, a także że w stosunku do dzieła sztuki lub obiektu nie toczy się jakiekolwiek postępowanie (administracyjne, sądowe, 20% końcowej ceny obiektu. 7. na rachunek OFFROOM nr 46 1910 1048 2262 1488 3065 0001. Zapłata ceny i Opłaty aukcyjnej powinna nastąpić w złotych polskich, chyba że uzgodniono osobistych oględzin tylko w dniu przeprowadzenia Aukcji. Fakt dokonania oględzin inaczej. W przypadku przelewów zagranicznych pełne koszty przelewu ponosi Licytant potwierdza na oświadczeniu przygotowanym przez OFFROOM. Jeżeli Liże pomimo braku dokonania oględzin Licytant chce wziąć udział w Aukcji i akceptuje Nabywca. 9. Każde dzieło sztuki lub obiekt posiada opis sporządzony przez OFFROOM. Opis jest dostępny dla Licytantów. Opis w żaden sposób nie może być traktowany jako Do czasu wpłacenia pełnej ceny oraz Opłaty aukcyjnej na Nabywcę nie przechodzi własność dzieła sztuki lub obiektu. Przejście własności jest uzależnione od zapłaty jej warunki. 4. O ile nie uzgodniono inaczej zapłata ceny i Opłaty aukcyjnej następuje w terminie 5 dni od dnia udzielenia przybicia. Zapłaty należy dokonać przelewem bankowym OFFROOM udostępnia dzieła sztuki lub obiekty będące przedmiotem Aukcji do cytant nie dokonał oględzin, to w formularzu rejestracyjnym (§3 ust. 2) potwierdza, Opłata aukcyjna zawiera podatek VAT w stawce obowiązującej na dzień powstania obowiązku podatkowego. 8. skarbowe). 3. Zakończenie licytacji następuje w momencie udzielenia przybicia. Przybicie jest równoznaczne z zawarciem umowy sprzedaży wylicytowanego dzieła sztuki lub OFFROOM informuje, że Właściciel w umowie z OFFROOM złożył oświadczenie, nie nim rozporządzać. Ponadto Właściciel oświadczył, że dzieło sztuki lub obiekt OFFROOM określa cenę wywoławczą każdego dzieła sztuki lub obiektu. Dzieło ceny i Opłaty aukcyjnej. 10. Nabywca jest zobowiązany do odebrania dzieła sztuki lub obiektu w terminie 5 dni od dnia dokonania zapłaty ceny i Opłaty aukcyjnej. Z chwilą odebrania dzieła sztuki wyczerpujący i w każdej chwili może być zmieniony przez OFFROOM. lub obiektu na Nabywcę przechodzi ryzyko przypadkowej jego utraty lub zniszczenia. Jeżeli Nabywca nie odbierze dzieła sztuki lub obiektu w ww. terminie, OFFRO- §3 Udział w aukcji 1. 2. Licytantem może być wyłącznie osoba posiadająca pełną zdolność do czynności OM ma prawo naliczać opłatę za przechowywanie w wysokości 30 zł dziennie. 11. od dnia uzyskania przybicia, OFFROOM będzie uprawniony do odstąpienia od Licytant biorący udział w Aukcji w siedzibie OFFROOM lub innym miejscu przed umowy sprzedaży bez konieczności odrębnego wezwania Nabywcy do spełnienia rozpoczęciem Aukcji zobowiązany jest do przesłania Dyspozycji internetowej świadczenia. Odstąpienie od umowy przez OFFROOM z przyczyn wskazanych po- najpóźniej na 24 godziny przed rozpoczęciem Aukcji lub wydrukowaną Dyspozycję wyżej nakłada na Nabywcę obowiązek zapłaty wynagrodzenia za przeprowadzenie internetową przesłać pocztą na adres OFFROOM. Licytant może również wypełnić Aukcji, przechowanie i ubezpieczenie dzieła sztuki lub obiektu w wysokości Opłaty aukcyjnej powiększonej o ryczałtową kwotę 250 zł. formularz zgłoszeniowy bezpośrednio przed Aukcją. OFFROOM przekazuje licytantowi tabliczkę z numerem. 3. W przypadku braku zapłaty całości ceny oraz Opłaty aukcyjnej w terminie 30 dni prawnych. 12. W przypadku gdy Nabywcą jest osoba niebędąca konsumentem, odpowiedzialność OFFROOM za wady fizyczne i prawne dzieła sztuki lub obiektu zostaje wyłączona. Licytant biorący udział w Aukcji poprzez zlecenie przez internet zobowiązany jest do przesłania Dyspozycji internetowej najpóźniej na 24 godziny przed rozpoczęciem Aukcji lub wydrukowaną Dyspozycję internetową przesłać pocztą na adres OFFROOM. 4. Licytant biorący udział w Aukcji przez telefon zobowiązany jest do przesłania §5 Postanowienia końcowe 1. na tle OWA wyłącznie właściwym do ich rozstrzygnięcia będzie sąd powszechny Dyspozycji internetowej najpóźniej na 24 godziny przed rozpoczęciem Aukcji lub wydrukowaną Dyspozycję internetową przesłać pocztą na adres OFFROOM. Aukcja podlega prawu polskiemu. W przypadku jakichkolwiek sporów wynikłych właściwy dla miejsca siedziby OFFROOM. 2. W sprawach nieuregulowanych w OWA, zastosowanie znajdą przepisy Kodeksu cywilnego oraz ustawy o prawach konsumenta. F O R M U L A R Z Z G Ł O S Z E N I O W Y � LICYTUJĘ OSOBIŚCIE � LICYTUJĘ PRZEZ TELEFON � ZLECENIE Z LIMITEM Formularz zgłoszeniowy musi być dostarczony do OFFROOM nie później niż 24 godziny przed rozpoczęciem licytacji. Dotyczy to zgłoszenia licytacji przez telefon oraz zlecenia licytacji z limitem ceny. W przypadku licytowania osobiście, poza poniższym formularzem, można zgłosić się bezpośrednio przed aukcją i wypełnić formularz na sali aukcyjnej. Prosimy czytelnie wypełnić poniższy formularz, a następnie dostarczyć go pocztą na adres: OFFROOM, ul. Mokotowska 1/12p, 00-‐640 Warszawa lub zeskanowany przesłać mailem na adres: [email protected] imię i nazwisko adres zamieszkania e-‐mail numer telefonu NIP (dla firm) Pozycje, które chcę licytować: nr katalogowy Autor maksymalna oferowana cena (bez opłaty aukcyjnej) lub licytacja telefoniczna Zapoznałem się i akceptuję regulamin Aukcji OFFROOM dostępny pod adresem www.offroom.pl/regulamin . Zobowiązuję się do zapłacenia wylicytowanej przeze mnie kwoty wraz z doliczoną opłatą aukcyjną w wysokości 20% kwoty przybicia w ciągu 5 dni od terminu aukcji. Wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie moich danych osobowych przez Dom Aukcyjny OFFROOM w celach koniecznych do realizacji niniejszego zlecenia. � Chcę otrzymywać informację o następnych aukcjach OFFROOM _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ DATA I PODPIS OFFROOM ul. Mokotowska 1/12p 00-‐640 Warszawa. [email protected] . NIP 948 241 13 20 REGON 363363448 DOM AUKCYJNY OFFROOM zespół: Marcin Bieńka Zofia Cecylia Kuligowska Katarzyna Ewa Kowalska architekt artystka historyczka sztuki founder Okładka: pozycja nr 8. Agata Szymanek. Strona 1: pozycja nr 27. Jakub Słomkowski. Strona 2: pozycja nr 6. Magdalena Kirklewska. Opracowanie katalogu: Marcin Bieńka, Zofia Kuligowska, Katarzyna Kowalska. Opracowanie graficzne: Marcin Bieńka. Zdjęcia: Archiwum artystów, Marcin Bieńka. OFFROOM ul. Mokotowska 1/12p 00-640 Warszawa NIP 9482411320 REGON 363363448 numer konta bankowego: 46 1910 1048 2262 1488 3065 0001 partnerzy: rynek i sztuka I AUKCJA MŁODEJ SZTUKI wsparcie prawne: mysia3. lookreatywni 70