W lidze LET'S MOVE mogą wziąć udział tylko i wyłącznie osoby nie związane czynnie z siatkówką.
Informujemy, że nie ma możliwości przekładania meczów.
I. WARUNKI UDZIAŁU
1. W celu zgłoszenia drużyny do rozgrywek należy czytelnie wypełnić wysłaną wcześniej do firmy KARTĘ
ZGŁOSZENIA i przesłać fax/scan do LET'S MOVE.
2. Kapitan drużyny zobowiązany jest dostarczyć imienną listę zawodników e-mailem do końca II tygodnia
rozgrywek rundy zasadniczej ( tj. do ……………… ) na adres [email protected]
3. Tylko zawodnicy wpisani na listę startowa maja prawo do udziału w rozgrywkach.
4. Podczas trwania rundy eliminacyjnej należy wyłonić spośród zawodników max. dziesięcioosobowy skład
zespołu, który będzie reprezentował firmę w rundzie finałowej. Każdy z tych zawodników musi rozegrać 50 %
meczów w rundzie zasadniczej.
5. Zawodnicy biorący udział w rozgrywkach mogą być reprezentantami tylko 1 drużyny (dotyczy jednego poziomu
zaawansowania)
6. Drużyna składa się z 6 zawodników (w tym min. 1 kobieta).
7. W lidze nie mogą brać udziału osoby zgłoszone do rozgrywek między-wojewódzkich ( II ligi ) i I ligi.
8. Byłych zawodników II i I ligi chcących wziąć udział w naszych rozgrywkach obowiązuje 2 letni okres przerwy w
treningach i rozgrywkach ligowych.
9. Zgłoszenie do rozgrywek jest jednoznaczne z przyjęciem zasad i reguł zawartych w regulaminie rozgrywek ligi
LET'S MOVE.
10.Odbiór i przyjęcie zasad regulaminu potwierdzony jest podpisem przez osobę odpowiedzialną za drużynę
(kapitan drużyny).
II. ORGANIZACJA ROZGRYWEK
1. System rozgrywania rundy zasadniczej i finałowej zostanie podany po upływie terminu zgłoszeń (na koniec
tygodnia sparingowego tj………………). Każda drużyna otrzyma system rozgrywek wraz z harmonogramem gier.
2. Terminy i miejsce spotkań wyznacza organizator ( zgodnie z formularzem preferencji ).
3. Za zwycięstwo w stosunku 3-0 ; 3-1 drużyna otrzymuje 3 duże punkty, przegrana drużyna 0,5 pkt.
4. Za zwycięstwo w stosunku 3-2 drużyna otrzymuje 2 duże punkty, przegrana 1 punkt.
5. W przypadku gdy jedna z drużyn nie stawi się w wyznaczonym przez organizatora terminie , wynik nie odbytego
meczu weryfikowany jest na korzyść drużyny przeciwnej w stosunku 3:0 (20:0 ; 20:0 ; 20:0). Zwycięska drużyna
otrzymuje 3 duże punkty, przegrana 0 punktów.
6. W przypadku niestawienia się obydwu drużyn w wyznaczonym przez organizatora terminie wynik meczu
weryfikowany będzie jako obustronny walkower (obie drużyny otrzymują 0 punktów).
7. O miejscu w tabeli decydują w kolejności: duże punkty, stosunek setów, stosunek małych punktów, bezpośredni
pojedynek.
8. Godzina podana w terminarzu jest godziną wejścia na parkiet i rozpoczęcia rozgrzewki, która trwa max.15 minut.
9. Niestawienie się drużyny do czasu zakończenia rozgrzewki oznacza walkower na korzyść drużyny przeciwnej w
stosunku 0:3 (0:20,0:20;0:20), 0 punktów.
10. Kapitan przed meczem zobowiązany jest do powiadomienia sędziów o stanie liczebnym drużyny i wpisania
imion i nazwisk zawodników z numerami do protokołu meczu.
11. Uwagi kapitanów dotyczące nieprawidłowości organizacyjnych, sędziowania, itp. można przed lub po meczu
wpisać na odwrocie protokołu.
12. Uwagi kapitanów dotyczące nieprawidłowości składu osobowego drużyny przeciwnej, należy wpisać przed
meczem na odwrocie protokołu. W przeciwnym razie protest nie będzie uwzględniany.
III. PRZEPISY GRY
W rozgrywkach obowiązują najnowsze przepisy określone w „Międzynarodowych Przepisach Gry w Piłkę Siatkową"
z następującymi wyjątkami:
1. Sety rozgrywane są do 20 punktów z przewagą 2 pkt. - punkt graniczny - 21
2. W przypadku remisu w setach 2:2, piąty decydujący set rozgrywany będzie również tie-breakiem lecz do 15 pkt.
z przewagą 2 pkt - graniczny punkt 17.
3. W skład drużyny muszą wchodzić kobiety- min. 1
4. Dopuszczalne jest wystąpienie drużyny w składzie pięcioosobowym, ale z 1 kobietą. Wszelkie inne odstępstwa
regulaminowe mogą mieć miejscepo akceptacji kapitana drużyny przeciwnej.
5. Zawodnicy powinni posiadać jednolite stroje,
6. Mecz prowadzi jeden sędzia, z wyjątkiem meczów finałowych ( 2 sędziów).
7. W drużynie może występować zawodnik „libero"
IV. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
1. W przypadku nieprzestrzegania regulaminu lub przepisów gry organizator ma prawo:
- weryfikacji wyniku meczu,
- dyskwalifikacji zawodnika lub drużyny z rozgrywek.
2. Zawodnicy mogą być reprezentantami tylko jednej drużyny ( dotyczy zawodników grających na tym samym
poziomie zaawansowania
( tj. I liga, II liga )
3. Osoby biorące udział w rozgrywkach powinny się poddać wcześniej badaniom lekarskim stwierdzającym ich
dobry stan zdrowia.
Za nie wykonanie badań i wynikających z tego powodu wypadków i konsekwencji prawnyc odpowiedzialność
spada na zawodników.
4. Organizator nie ponosi żadnej odpowiedzialności prawnej za wypadki wynikające z udziału w zajęciach osób
chorych i wynikające z tego powodu wypadki oraz skutki wypadków przed, po i w czasie gry.
5. Do interpretacji niniejszego regulaminu uprawniony jest jedynie organizator.
6. Let's Move nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione na terenie obiektu.
7. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany terminu meczów w czasie trwania rozgrywek w rundzie
zasadniczej jak i finałowej.
8. Regulamin turnieju jest własnością LET'S MOVE. Wykorzystywanie go w innych turniejach lub celach bez zgody