tutaj - Pogranicze
Transkrypt
tutaj - Pogranicze
I dzień: 06:30 Wyjazd z Lublina (Plac Zamkowy) 06:30 – 09:00 – przejazd na trasie Lublin – Susiec (145 km.). Przez Tomaszów Lubelski i Łosiniec (skrzydło samolotu Meserschmitt Me-323 Gigant). 09:00 – 11:30 – przejście piesze na trasie Susiec młyn – miejsce po lądowisku niemieckich samolotów transportowych – wodospad na rzece Jeleń (najwyższy wodospad województwa lubelskiego) – rezerwat „Szumy” na Tanwi. 11:30 – 11:50 – przejazd na trasie parking przy rezerwacie – Paary – Narol (15,5 km.) 11:50 – 12:00 – Narol – pałac Łosiów (z zewnątrz) 12:00 – 12:10 – przejazd na trasie Narol – Łukawica (5,5 km.) 12:10 – 12:20 – jedno ze źródeł Tanwi 12:20 – 12:25 – przejazd na trasie Łukawica – Wola Wielka (2,5 km.) 12:25 – 12:35 – cerkiew drewniana w Woli Wielkiej (z zewnątrz – jedna z najstarszych cerkwi drewnianych Roztocza). 12:35 – 12:50 – przejazd na trasie Wola Wielka – Narol (8 km.) 12:50 – 14:00 – czas wolny (zaopatrzenie się w prowiant oraz przerwa obiadowa). 14:00 – 14:25 – przejazd na trasie Narol – Gorajec (15,5 km.) 14:25 – 15:30 – zwiedzanie okolicy oraz samej cerkwi z końca XVI w. 15:30 – 15:35 – przejazd na trasie Gorajec – Kowalówka (4 km.) 15:35 – 16:00 – zwiedzanie cerkwi w Kowalówce 16:00 – 16:15 – przejazd na trasie Kowalówka – Ruda Różaniecka (6 km.) 16:15 – 17:00 – pałac Wattmannów w Rudzie Różanieckiej 17:00 – dojazd na zakwaterowanie 18:00 – ognisko/grill II dzień: 08:00 – wyjazd z Rudy Różanieckiej 08:00 – 08:30 – przejazd na trasie Ruda Różaniecka – Werchrata (28 km.) 08:30 – spotkanie z przewodnikiem Markiem Wiśniewskim w Werchracie 08:30 – 09:00 – dawna cerkiew w Werchracie 09:00 – 09:10 – przejazd na trasie Werchrata – rejon Monastyru (5 km.) 09:10 – 12:00 – przejście piesze rejonu Monastyru (schron „Stiaha”, pustelnia Brata Alberta, teren po klasztorze bazylianów, zejście szlakiem do Werchraty). 12:00 – 12:15 – przejazd na trasie Werchrata – Dziewięcierz (9 km.) 12:15 – 13:00 – schrony linii Mołotowa w Dziewięcierzu 13:00 – 13:20 – przejazd na trasie Dziewięcierz – Radruż (11,5 km.) 13:20 – 14:00 – zespół cerkiewny w Radrużu wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. 14:00 – 14:20 – przejazd na trasie Radruż – Nowe Brusno (12,5 km.) 14:20 – 15:30 – Nowe Brusno – cerkiew oraz kamieniołom, przejście do miejsca, gdzie istniała wieś Stare Brusno (stary cmentarz z nagrobkami kamiennymi z bruśnieńskiej szkoły kamieniarskiej oraz cerkwisko). 15:30 – 16:00 – przejazd na trasie Nowe Brusno – Werchrata (21,6 km.) 16:00 – rozstanie z przewodnikiem Markiem Wiśniewskim. 16:00 – 16:15 – przejazd na trasie Werchrata – Siedliska (7,5 km.) 16:15 – 17:00 – Muzeum Skamieniałych Drzew w Siedliskach 17:00 – 19:30 – przejazd na trasie Siedliska – Lublin (149 km.)