Wczoraj byliśmy świadkami klubowego derby w ramach rozgrywek grupy C U13 ligi WZ
Kosz. Na przeciw siebie stanęły najmłodsze reprezentantki klubu MUKS z Poznania
i z Kórnika. Tak jak należało się spodziewać, było to bardzo emocjonujące spotkanie.
Chwilami miało się wrażenie, że emocji było wręcz zbyt wiele.
A zaczęło się bardzo przyzwoicie, pierwsza kwarta była bardzo wyrównana, zakończyła się
wynikiem 10:8 dla Kórnika. Obie drużyny dobrze broniły i powoli zdobywały kolejne punkty.
Kolejne kwarty przyniosły rozczarowanie, z jednej strony widać było ogromne
zaangażowanie Kórniczanek, było dużo dynamicznych wejść na kosz, presja w obronie
i walka o każdą piłkę. Niestety dynamiczne wejścia, przy dobrej obronie koleżanek
z Poznania, na ogół kończyły się niecelnymi rzutami.
Zabrakło przede wszystkim rozwagi i spokoju, szczególnie przy rozgrywaniu piłki. W drugiej
połowie gra na obwodzie praktycznie nie istniała, nie było asyst umożliwiających zdobywanie
punktów z czystych pozycji.
Wynik 50:24 dla Poznania pozostawia niedosyt, bo jak pokazała pierwsza kwarta mógł to być
wyrównany mecz, a skończył się zdecydowaną przewagą Poznanianek.
Raz się wygrywa, raz przegrywa. Teraz dziewczyny muszą się odbudować, przepracować
błędy, podnieść głowy do góry i dobrze zagrać kolejny mecz.
A my jak zawsze będziemy trzymać za nie kciuki!