Regulamin Turnieju Piłki Plażowej

ORGANIZATOR: Gminny Ośrodek Kultury Sportu Turystyki i Rekreacji w Jarocinie, 37-400 Jarocin 114.
CEL ROZGRYWEK: Popularyzacja siatkówki plażowej, integracja amatorów siatkówki plażowej w gminie Jarocin,
propagowanie aktywnej formy spędzania czasu wolnego oraz zdrowej i sportowej rywalizacji.
MIEJSCE I TERMIN ROZGRYWANYCH SPOTKAŃ: Boisko do piłki plażowej przy zalewie w Jarocinie, dnia 22.06.2014 r.
Zbiórka zespołów o 14:00 pod sceną plenerową nad zalewem w Jarocinie. Harmonogram rozgrywek uzależniony jest od
ilości zgłoszonych drużyn.
WARUNKI PRZYSTĄPIENIA DO ROZGRYWEK – UCZESTNICY: Warunkiem uczestnictwa w turnieju jest zgłoszenie drużyny do
dnia 22.06.2014 r., do godziny 14.00, w punkcie informacyjnym, znajdującym się przy scenie plenerowej. Uczestnictwo w
turnieju jest nieodpłatne. Uczestników turnieju nie obowiązują ograniczenia wieku oraz płci. Drużyny i zawodnicy
ubezpieczają się we własnym zakresie.
ORGANIZATOR ROZGRYWEK NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ I CYWILNEJ W ZAKRESIE PONIESIONYCH SZKÓD
NA ZDROWIU I MIENIUBIORĄCYCH UDZIAŁ W ROZGRYWKACH ZAWODNIKÓW.
USTALENIA ORGANIZACYJNE: Wszyscy zawodnicy zobowiązani są do przestrzegania niniejszego regulaminu, organizator
jest odpowiedzialny za: udostępnienie boiska, piłek do rozgrywania meczów, zapewnienie obsługi sędziowskiej. Organizator
zastrzega sobie prawo ostatecznej interpretacji wszelkich kwestii spornych. Podczas turnieju obowiązuje całkowity zakaz
palenia i spożywania alkoholu na terenie obiektu sportowego. W przypadku przekroczenia niniejszego regulaminu
w stopniu nieprzewidzianym przez organizatora decyzję w sprawie podejmuje organizator a uczestnik dostosuje się do
decyzji bez prawa odwołania. Ogłoszenie wyników i rozdanie pucharów odbędzie się dnia 22.06.2014 r. na scenie
plenerowej przy zalewie w Jarocinie podczas imprezy „Noc Sobótkowa – Powitanie lata w Jarocinie”.
Nagrody przyznawane będą za zajęcie pierwszych trzech miejsc.
OBOWIĄZKI DRUŻUN: Lista zgłoszenia obowiązuje do końca trwania rozgrywek bez możliwości dokonywania zmian.
Zawodnik może występować tylko w jednym zespole. Zawodnicy zobowiązani są do posiadania stroju sportowego.
ZASADY PRZEPROWADZANIA ZAWODÓW: Każde spotkanie w ramach turnieju sędziować będzie sędzia boiskowy.
Organizator zapewnia obsługę sędziowska na każde spotkanie - sędzia główny prowadzi jednoosobowo całe spotkanie
i podejmuje ostateczna decyzję w sprawach spornych. Przerwę na żądanie zgłasza kapitan drużyny sędziemu głównemu
odpowiednim gestem lub słowem. W sytuacjach spornych tylko kapitan ma prawo interpretacji decyzji sędziego.
PRZEPISY GRY: Spotkania będą rozgrywane zgodnie z przepisami gry w siatkówkę plażową zatwierdzonymi przez PZPS,
wyjątek stanowi zakaz przyjęcia pierwszej piłki palcami. Set pierwszy i drugi rozgrywany będzie do 21 punktów. Set trzeci w
przypadku remisu rozgrywany będzie do 10 punktów. Każdej drużynie przysługuje 2 przerwy na żądanie w każdym secie.
Przerwa między setami trwa max 2 minuty. W trakcie trwania rozgrywek obowiązuje zasada fair–play. maksymalna liczba
zgłoszonych drużyn grających w turnieju - 8, podzielone na dwie grupy. O kolejności rozgrywania meczów decyduje