Scenariusz zajęć z języka angielskiego dla 4

Transkrypt

Scenariusz zajęć z języka angielskiego dla 4
Scenariusz zajęć z języka angielskiego
dla 4-latków
Temat zajęć: „The gingerbread man game”
UCZESTNICY: dzieci 4 - letnie.
CZAS TRWANIA ZAJĘĆ: 30 min.
CELE OGÓLNE:
-
osłuchanie z brzmieniem języka angielskiego;
-
kształtowanie umiejętności rozumienia ze słuchu;
-
kształtowanie umiejętności liczenia;
-
kształtowanie sprawności manualnej;
CELE OPERACYJNE
Dziecko:
•
wykonuje polecenia nauczyciela,
•
nazywa części ciała,
•
nazywa kolor „brown”
•
przelicza w zakresie 6,
•
posługuje się nożyczkami;
•
włącza się do opowiadania historyjki.
METODY:
-
naturalna,
-
TPR,
FORMY:
•
zbiorowa
•
indywidualna
POMOCE DYDAKTYCZNE:
-
pacynka
-
historyjka obrazkowa „Gingerbread man”
-
kserokopie postaci ludzika
-
nożyczki
-
brązowe kredki
-
kostki do gry.
PRZEBIEG ZAJĘĆ:
I. CZĘŚĆ WSTĘPNA
1. Przywitanie – pozdrowienie maskotki „Hello”
2. Rozgrzewka językowa – witamy się z kolegami.
Dzieci tańczą w rytm muzyki, gdy muzyka cichnie nauczyciel wydaje
komendę „Say hello with your hands”. Dzieci podają sobie ręce i witają się mówiąc
„Hello hands”. Nauczyciel wymienia poznane wcześniej części ciała powtarzając
zabawę.
II. CZĘŚĆ GŁÓWNA
1. Słuchanie opowiadania nauczyciela „Gingerbread man” wzbogaconego ilustracjami,
mimiką i gestem.
2. Kolorowanie piernikowego ludzika – określanie koloru „brown”
3. Wycinanie pokolorowanego ludzika.
4. Przypomnienie nazw części ciała.
Nauczyciel wskazuje różne części ciała, zadaniem dzieci jest podanie ich nazw. Następnie
dzieci nauczyciel wymienia nazwy części ciała, a dzieci je wskazują.
5. Rozcinanie obrazka na 6 części po liniach.
Dzieci przeliczają ilość wyciętych fragmentów.
6. „The gingerbread man game”
Dzieci siadają w grupach 5-6 osobowych, a na stoliku każde z dzieci kładzie swoje
części ludzika. Nauczyciel wyjaśnia zasady gry: celem gry jest ułożenie ludzika z
powrotem w jedną całość. Wygrywa to dziecko, które najszybciej ułoży całego
Gingerbread man-a.
III. CZĘŚĆ KOŃCOWA
1. Naklejanie ludzika na kartkę papieru.
Każde dziecko naklejając nazywa poszczególne części ciała ludzika.
2. Pożegnanie się z maskotką - „Goodbye”.
Opracowała:
Aneta Komar
Przedszkole nr 13