- Małopolski Szkolny Związek Sportowy w Krakowie
- Powiatowy Zespół Placówek Oświatowych w Bieczu
- Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorlicach
4. TERMIN I MIEJSCE ZAWODÓW:
Finały Małopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbędą się 7 kwietnia 2016 r. godz. 9.30
w Hali Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorlicach, ul. Sportowa 9.
5. WARUNKI UCZESTNICTWA:
W zawodach biorą udział 12 zawodników z jednej szkoły , urodzeni w 2003 roku i młodsi, którzy rozpoczęli naukę
w tej szkole nie później niż 10 października 2015 r.
W Finale biorą udział tylko zwycięskie zespoły zawodów rejonowych ( Półfinałów )
Drużyny biorące udział w zawodach zgłoszone są na imiennych listach potwierdzonych przez dyrekcję szkoły i
opiekuna-nauczyciela WF. poprzez system rejestracji szkół, do 3 dni przed terminem zawodów.
Każdy uczestnik zawodów musi posiadać aktualną legitymację szkolną.
W grze uczestniczy skład 5-osobowy, zespół liczy 10-12 zawodników z jednej szkoły w pierwszej i drugiej
kwarcie występują dwie różne „piątki” zawodników (zmiana na 11 lub 12 zawodnika jest możliwa tylko w
przypadku kontuzji lub piątego przewinienia zawodnika bez prawa do zmiany powrotnej
– jeśli zespół liczy 10 zawodników kończy kwartę w osłabionym składzie), w trzeciej i czwartej kwarcie
grają dowolni zawodnicy
6. SPOSÓB ROZGRYWANIA ZAWODÓW
Zawody odbywać się będą zgodnie z regulaminem ogólnym i szczegółowym ”Małopolskiego Sytemu
Współzawodnictwa Sportowego dzieci i młodzieży SZS na rok 2015/2016 oraz przepisami P Z Kosz.
Na odprawie dokona się losowego podziału na 2 grupy po 3 szkoły. W grupach mecze – każdy z każdym.
4 x 6 – 10 min. wg wylosowanej kolejności , a następnie drużyny w zależności od zajętego miejsca w grupie
7. PRZEPISY GRY
Zawody rozgrywane są piłką nr 5, kosze na wysokości 2,60m (finał wojewódzki), gra na pełnowymiarowym
boisku. Czas gry: 4 kwarty po 6-10 min. (decyduje organizator zawodów), bez zatrzymywania czasu w
trakcie gry (z wyjątkiem ostatnich 3 min. czwartej kwarty).·
Przerwa między pierwszą a drugą kwartą oraz trzecią i czwartą wynosi 1 minutę a przerwa po drugiej 5
minut.
Dogrywka trwa 3 min. czasu zatrzymywanego.·
Przerwy na żądanie 1 x 30s w każdej kwarcie, również w dogrywce. Obowiązują przepisy: 3 sekundy
(tolerancyjnie) - „pole 3 sekund”, 5 sekund, piąte i kolejne przewinienie zespołu karane jest rzutami
osobistymi, piąte przewinienie osobiste zawodnika dyskwalifikuje go do końca meczu. Nie uwzględnia się
rzutu za 3 punkt.
Zawodnik faulowany podczas celnego rzutu nie wykonuje dodatkowego rzutu osobistego. Zabrania się
obrony strefowej, obrona „każdy swego” musi być czytelna. W przypadku łamania kultury sportowej może
nastąpić wykluczenie zawodnika (opiekuna) lub zespołu z zawodów lub turnieju. ·Pozostałe przepisy
zgodne z ogólnymi przepisami PZKosz.- dot. Finałów rejonowych i wojewódzkich.
Punktacja: Za wygrane spotkanie zespół otrzymuje 2 punkty, za przegrane 1 punkt, za walkower 0 punktów.
O kolejności zespołów decydują kolejno:
·Większa liczba zdobytych punktów,
·Jeżeli dwa lub więcej zespołów uzyska tę samą liczbę punktów:
-większa liczba zdobytych punktów w bezpośrednich meczach pomiędzy zainteresowanymi zespołami,
-lepszy stosunek koszy zdobytych do straconych w bezpośrednich meczach między nimi,
-lepszy stosunek koszy zdobytych do straconych w całym turnieju,
-większa liczba zdobytych koszy w całym turnieju.
·W wypadku remisu w meczu, dogrywka 2 x 3min.
8. PROGRAM ZAWODÓW
godz.9.30 – 9,45 -weryfikacja drużyn- losowanie
godz.9.50 – oficjalne otwarcie i rozpoczęcie zawodów
godz.10,00 – rozpoczęcie meczy
( Uwaga! Istnieje możliwość rozegrania meczy II grupy w budynku SP 1 – boisko pełnowymiarowe w
odległości ok. 400 metrów - wówczas zakończenie turnieju ok. 14,00 )
około godz. 16.00 - zakończenie zawodów.
10. NAGRODY
Zespoły za trzy pierwsze miejsce szkoły otrzymują puchary, medale, dyplomy , za IV – VI dyplomy.
11. ZASADY FINANSOWANIA
Koszty organizacji zawodów finałowych pokrywa MSZS w Krakowie
Zawody są dofinansowywane ze środków Urzędu Marszałkowskiego w ramach wspierania
współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży szkół Województwa Małopolskiego.
Koszty podróży pokrywa zespół biorący udział w zawodach (szkoła lub samorząd).
12. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
Zgłoszenia drużyn należy przesłać do dnia 5.04.2016 – obowiązuje system rejestracji szkół – do wiadomości email: [email protected]
W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem decyduje organizator zawodów.
Kierownik zawodów: Jerzy Bugno 603 666 998