rywalizacji o Puchar Przechodni. Zawodnicy zmierzyli się na trasie FIS na
miejsce i tym samym zaszczyt sprawowania rocznej opieki nad
Pucharem przypadł funkcjonariuszowi OSS SG kpt. SG Łukaszowi
Karlińskiemu i ratownikowi GOPR Romanowi Kapszewiczowi, którzy
pierwsze miejsce wywalczyli różnicą zaledwie 0,04 sekundy.
W sobotę 17 marca 2012 r. odbyły się XI Zawody Narciarskie Karkonoskiej Grupy GOPR im.
Antoniego Rychel, w których wśród zespołów reprezentujących GOPR, jeleniogórskich
Policjantów, Państwową Straż Pożarną, Straż Karkonoskiego Parku Narodowego
uczestniczyli reprezentanci z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu. Trzy,
dwuosobowe zespoły oraz dwa mieszane - przedstawiciel GOPR-u z funkcjonariuszem z
OSS SG w Lubaniu, stanęły do sportowej rywalizacji o Puchar Przechodni. Zawodnicy
zmierzyli się na trasie FIS na stokach Szrenicy w Szklarskiej Porębie. Po zaciętej walce
pierwsze miejsce i tym samym zaszczyt sprawowania rocznej opieki nad Pucharem
przypadł funkcjonariuszowi OSS SG kpt. SG Łukaszowi Karlińskiemu i ratownikowi GOPR
Romanowi Kapszewiczowi, którzy pierwsze miejsce wywalczyli różnicą zaledwie 0,04
sekundy. Najwyżej sklasyfikowana pełna drużyna Straży Granicznej w składzie - ppłk SG
Zbigniew Ostrowski i st.chor. szt . SG Artur Wójcik zajęła zaszczytne VIII miejsce. Na stoku
Szrenicy dzielnie walczyły także pozostałe drużyny Ośrodka. Zespół w składzie chor. SG
Tomasz Nawrocki i Borys Szachowicz zajął XV, zespół w składzie por. SG Mariusz
Zajączkowski i st. chor. szt. SG Edmund Paszkiewicz zajął XVII miejsce, a tuż za nimi
mieszana drużyna SG i GOPR w składzie por. SG Arkadiusz Reliszka i ratownik GOPR Leszek
Gorczyca. Zawody były okazją do zmierzenia się w koleżeńskiej rywalizacji jazdy na
nartach indywidualnie i zespołowo ze sprzętem ratowniczym akia. Kontynuując współpracę
między ratownikami Karkonoskiej Grupy GOPR, a Łużyckim Oddziałem Straży Granicznej,
Komendant Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu – płk SG Artur Wąsowski
przekazał organizatorom zawodów – przedstawicielom GOPR - pamiątkową tabliczkę, którą
w imieniu Komendanta wręczył ppłk SG Zbigniew Ostrowski .
Tekst: kpt. SG Łukasz Karliński
Zdjęcia: płk rez.Lech Jewtuszko