Liga Tenisowa fairPlayce – Edycja II REGULAMIN: W lidze są 4

Liga Tenisowa fairPlayce – Edycja II
REGULAMIN:
W lidze są 4 grupy ośmioosobowe. W grupie każdy z zawodników ma do rozegrania 7
spotkań każdy z każdym. W każdej z grup do rozegrania jest 28 meczów. Rozgrywki ligowe
• ZGŁOSZENIA I PRZYDZIAŁ DO GRUP:
Zapisy trwają do 22 lutego. Jeżeli znajdą się nowe osoby chcące uczestniczyć w lidze, muszą
zgłosić się do recepcji fairPlayce lub do organizatora ligi Jana Marcinkowskiego ( tel.: 601
624 670 lub mail: [email protected]).
SYSTEM ROZGRYWEK:
Zawodnicy rozgrywają spotkania, każdy z każdym w danej grupie do dwóch wygranych
setów (przy stanie 6:6 - grany jest tie-break do 7 punktów). Zamiast trzeciego seta grany jest
super tie-break do 10 punktów. Jeśli, oboje zawodnicy ustalą, iż chcą grać normalnego 3 seta,
organizator nie ma nic przeciwko temu. (Potrzebna jest wola obu graczy) Mecze rozgrywane
są zgodnie z przepisami PZT.
TERMINY SPOTKAŃ:
Po stronie organizatora leży wyznaczenie osoby wywołującej do gry (będącej
"gospodarzem" spotkania). W gestii "gospodarza" jest ustalenie terminu spotkania z
osobą wywołaną ("gościem"). W momencie, gdy osobie wywołanej przez "gospodarza"
nie odpowiada wyznaczony termin, to "gospodarz" ma za zadanie wyznaczenia
kolejnego terminu w uzgodnieniu ze swoim przeciwnikiem. W przypadku, gdy
trzykrotnie z winy "gościa" nie dojdzie do rozegrania spotkania mimo wcześniejszego
wyznaczenia terminów to obowiązek umówienia się na mecz przechodzi na gościa. Jeśli
pomimo tego nie dojdzie do konfrontacji, wynik meczu zostaje rozstrzygnięty na
korzyść gospodarza
• "Gospodarz" zobowiązany jest do dostarczenia nowych piłek na mecz ligowy.
• „Gospodarz” oznaczony jest kolorem czerwonym w załączniku z rozpiską meczów
• Osoba ("Gospodarz") chcąca rozegrać mecz ligowy powinna podjąć poniższe kroki:
1. 2. 3. 4. 5. Ustalić termin spotkania poprzez umówienie się na konkretny dzień i godzinę.
Zadzwonić do recepcji w celu rezerwacji kortu.
Powiadomić smsowo bądź mailowo opiekuna ligi o terminie rozgrywanego meczu.
Pobrać protokół meczowy z recepcji przed rozegraniem meczu.
Wypełnić protokół meczowy i zostawić go w recepcji klubu.
PUNKTACJA:
Każde zwycięstwo premiowane jest 30 punktami, przegrana 10 punktem, mecz nierozegrany
(osoba oddająca walkowera) to 0 punktów. O pozycji w lidze decydują: punkty, sety, gemy; w
przypadku takiej samej liczby punktów pomiędzy dwoma zawodnikami decyduje wynik
bezpośredniego spotkania, natomiast jeżeli takich zawodników jest więcej decyduje stosunek
setów, gemów oraz punktów
AKTUALIZACJA WYNIKÓW W TABELACH:
Wyniki z rozegranych meczów będą aktualizowane i udostępniane na naszej stronie
charakter rozgrywek.
OPŁATY:
Opłata za udział w Lidze Tenisa fairPlayce 2016 to jednorazowe wpisowe w wysokości 70 zł
od osoby na początku sezonu. Opłaty za wynajem kortu w Parku Rekreacyjno Sportowym
fairPlayce dla osób zapisanych do Ligi obowiązują zgodnie z poniższym cennikiem:
7:00 – 23:00
Wpisowe należy uregulować najpóźniej przed rozegraniem pierwszego meczu ligowego.
AWANSE I SPADKI:
Po każdym terminie końcowym danej edycji ligi nastąpi podsumowanie i podliczenie wyników.
Zgodnie z regulaminem rozgrywek w danym terminie zostaną wyznaczone przez organizatora
osoby, zajmujące odpowiednio drugie i trzecie miejsce od końca w grupie 1 oraz osoby
zajmujące drugie i trzecie miejsce w grupie 2. Zawodnicy z grupy 1 zajmujący odpowiednio
drugie i trzecie miejsce od końca będą walczyli o utrzymanie w swojej grupie z zawodnikami
zajmującymi miejsca 2 i 3 w grupie 2. Natomiast zawodnicy z grupy 2 zajmujący miejsca drugie
i trzecie będą rozgrywali mecze barażowe, o ewentualny awans do ligi wyższej z zawodnikami
zajmującymi drugie i trzecie miejsce od końca w grupie 1. Osoba zajmująca ostatnie miejsce w
grupie 1 automatycznie spada do grupy 2. A osoba zajmująca 1 miejsce w grupie 2
automatycznie awansuje do grupy 1. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany sposobu
rozgrywania meczów barażowych o awans i utrzymanie w poszczególnych grupach ligi. W
pozostałych grupach awans i spadek będzie wyglądał analogicznie do przykładu opisanego