Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej Zmagania Ligi Mistrzów

Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej
Wygenerowano: Wtorek, 7 marca 2017, 22:25
Zmagania Ligi Mistrzów BRD
15 drużyn z 7 województw walczyło o Puchar Wójta Gminy Jasienica w Ogólnopolskim Turnieju
Rowerowym rozgrywanym w ramach VII edycji Ligi Mistrzów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
Turniej odbył się w miniony piątek w Gimnazjum w Mazańcowicach.
Patronat nad turniejem objął Wójt Gminy Jasienica oraz WORD w Bielsku-Białej. Zmaganiom uczniów bacznie przyglądali się:
Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Miejskiej Policji w Bielsku-Białej podinsp. Krzysztof Gałuszka ze swoim zastępcą
podinsp. Wiesławem Czarnieckim, Radny Gminy Jasienica – Przewodniczący Komisji Porządku i Bezpieczeństwa Publicznego,
Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej, reprezentantka Gospodarzy Dyrektor Zespołu
Szkolno–Przedszkolnego i Gimnazjum w Mazańcowicach oraz Pełnomocnik Dyrektora WORD do spraw Bezpieczeństwa Ruchu
Drogowego.
Turniej prowadzili policjanci z bielskiej drogówki. Sędzią głównym zawodów był mł. asp. Krzysztof Stankiewicz. Z kolei
umiejętności w zakresie udzielania przez uczniów pierwszej pomocy przedmedycznej oceniał ratownik Grupy Ratownictwa
PCK w Bielsku-Białej.
W zawodach uczestniczyło 15 drużyn z siedmiu województw - 7 w kategorii szkół podstawowych i 8 w kategorii gimnazjów.
Uczniowie musieli zdać test wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, pokonać na rowerze tor przeszkód i
udzielić pomocy poszkodowanemu w wypadku drogowym.
Wśród szkół podstawowych bezkonkurencyjni okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Stroniu. II miejsce zajęła Szkoła
Podstawowa nr 1 w Koluszkach, a na III miejscu uplasowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Czarnej i Gimnazjum w
Czarnej. Pozostałe miejsca zajęły: Szkoła Podstawowa nr 1 we Włoszczowie, Szkoła Podstawowa w Starych Zawadach,
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 w Kędzierzynie-Koźlu i Szkoła Podstawowa w Hucie Krzeszowskiej.
Zmagania gimnazjalistów wygrali uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Koluszkach, II miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum w
Zakrzowie, natomiast III Gimnazjum nr 1 we Włoszczowie. Na kolejnych miejscach znalazły się: Gimnazjum w Czarnej,
Gimnazjum w Jedlińsku, Gimnazjum w Mazańcowicach, Publiczne Gimnazjum nr 6 w Kędzierzynie-Koźlu oraz Gimnazjum w
Hucie Krzeszowskiej.
W klasyfikacji indywidualnej wśród szkół podstawowych w kategorii dziewcząt zwyciężyła Aniela Zawiła ze Szkoły
Podstawowej w Stroniu, wśród chłopców Jakub Spała ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach, natomiast wśród
gimnazjalistów Stanisław Światłoch z Gimnazjum w Mazańcowicach.
Był to pierwszy z trzech planowanych w tym sezonie turniejów w ramach Ligi Mistrzów BRD. Kolejne odbędą się w Stroniu
(woj. małopolskie) i we Włoszczowie (woj. świętokrzyskie).
Ocena: 0/5 (0)