28 miejsce Mendesa w klasyku Tre Valli Varesine.

Wtorek, 16 Sierpień 2011, 22:44:23
Davide Rebellin (Miche-Guerciotti), został zwycięzcą włoskiego klasyka Tre Valli Varesine kat.UCI 1HC. Na mecie w
Campione d’Italia pokonał rodaka z ekipy Colnago – CSF Inox, Domenico Pozzovivo i Francuza Thibauta Pinot z ekipy
FDJ. Jose Mendes zajął 28 miejsce.
Na starcie wyścigu, którego trasa wynosiła 199 kilometrów stanęła czołówka kolarzy włoskich ekip zawodowych a
wśród nich m.in. Ivan Basso, Vincenzo Nibali, Danilo Di Luca, Damiano Cunego, Petre Sagan i wielu innych znakomitych
kolarzy. Ekipa CCC Polsat Polkowice przystąpiła do wyścigu w składzie: Jose Mendes, Adrian Honkisz, Sylwester
Janiszewski, Paweł Charucki, Dariusz Batek i Tomasz Smoleń.
Podczas trwania całego wyścigu, kontrolę nad rywalizację sprawowała ekipa Liquigas-Cannondale, która konsekwentnie
kasowała wszystkie ucieczki, próbując doprowadzić swojego lidera, Petera Sagana do zwycięstwa w tym wyścigu.
Do finałowego podjazdu, na rzecz Petera Sagana pracowali m.in. Ivan Basso oraz Vincenzo Nibali, który nadał
mordercze tempo jazdy. Tego tempa nie wytrzymał Peter Sagan a wykorzystał to Davide Rebellin, który tuż przed metą
odskoczył od mocno porwanej grupy i z 4 sek. przewagą wjechał jako pierwszy na metę pokonując Domenico Pozzovivo
(Colnago – CSF Inox). Na trzeciej pozycji zameldował się na mecie Francuz z FDJ, Thibaut Pinot.
Najwyżej sklasyfikowanym z kolarzy CCC Polsat Polkowice został Jose Mendes, który ukończył wyścig na 28. miejscu.
Na 80. miejscu, ze stratą 4:23 min, do zwycięzcy linię mety minął Dariusz Batek. Pozostali „pomarańczowi”, nie