Scenariusz alternatywnych zajęć z wychowania fizycznego

Transkrypt

Scenariusz alternatywnych zajęć z wychowania fizycznego
Scenariusz alternatywnych zajęć wychowania fizycznego
Kształtowanie sprawności ogólnej z na obwodzie stacyjnym.
Cele:
-poprawa sprawności ogólnej młodzieży; głównie sprawności lokomocyjnej,
- kształtowanie gibkości, mocy, szybkości i wytrzymałości;
- poprawa koordynacji ruchowej,
- doskonalenie tradycyjnych umiejętności matematycznych;
- współdziałanie w grupie, uczciwa rywalizacja.
Metody:
 pogadanka
 obserwacja
 naśladowcza-ścisła
Formy pracy:
 zbiorowa
 indywidualna
 obwodu ćwiczebnego
Środki dydaktyczne:ławeczki gimn., laski gimn., pachołki, , stoper
Miejsce: sala gimnastyczna
Czas: 45’
Przebieg zajęć:
1.
2.
3.
4.
Zbiórka, powitanie, sprawdzenie obecności, przedstawienie zadania zajęć.
Rozgrzewka.
Podział na 3 – osobowe grupy ćwiczebne i rozdanie kart do zapisu wyników.
Opis zadań:
 stacja I - p.w.- leżenie na plecach na ukośnie podwieszonej (4 szczebel
drabinki) ławeczce, NN ugięte w kolanach, zaczepione o szczebelek
drabinki - wykonujemy pełne skłony T w przód;
 stacja II – 4przeskoki obunóż nad mini płotkami (wys. 30 cm)
utworzonymi z pachołków i lasek; obiegnięcie na początek i
powtórzenie;
 stacja III – 4 przeskoki zawrotne przez ławeczkę gimn., jej obiegniecie i
powtórzenie;
 stacja IV – bieg po prostej (10 m) od pachołka do pachołka z jego
dotknięciem raz PR, raz LR.
UWAGA !!! Czas wykonywania każdego zadania wynosi 45 sek. Każdy U i
każda grupa przechodzą cały obwód zapisując ilość powtórzeń (pkt.).
Przejście od jednej do drugiej stacji odbywa się w sposób określony przez Nla, np.: marsz w przysiadzie, wieloskok na jednej N, itp.
5. Zadania uspokajające.
6. Podliczenie uzyskanych pkt (metodą tradycyjną przez poszczególnych U i
grupy – ustalenie rankingu.
7. Omówienie zajęć – krótka dyskusja na temat zaangażowania U, stopnia
trudności oraz rzetelności wykonywanych zadań i ich zapisu.
8. Zakończenie zajęć.

Podobne dokumenty