Wygenerowano: Środa, 8 marca 2017, 02:29
Mistrzostwa Straży Granicznej w Kolarstwie Górskim - Przemyśl
2016
Autor: Anna Michalska
04.05.2016
W niedzielę 1 maja w Przemyślu odbyły się Mistrzostwa Straży Granicznej w Kolarstwie
Górskim. Zawody te organizowane są w ramach Maratonu Twierdzy Przemyśl i wpisane są
w kalendarz Maratonów Rowerowych CYKLOKARPATY. W tym roku na linii startu stanęło
626 pasjonatów kolarstwa górskiego.
Mistrzostwa Straży Granicznej w Kolarstwie Górskim odbyły się już po raz drugi. Organizuje
je Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej przy pomocy NSZZ FSG BiOSG oraz IPA Region
Bieszczadzki.
W tegorocznych mistrzostwach wzięło udział 34 funkcjonariuszy i 13 funkcjonariuszek
Straży Granicznej reprezentujących oddziały, ośrodki oraz Komendę Główną SG. W skład
każdej drużyny wchodziły trzy osoby ( dwóch funkcjonariuszy i jedna funkcjonariuszka).
Reprezentacje zmierzyły się na dystansie 44 km. W wyniku zaciętej rywalizacji mistrzem
dwóch kołek został: Warmińsko - Mazurski Oddział SG, na drugim miejscu uplasował się
Bieszczadzki OSG a na trzecim Morski OSG. Wyniki drużynowe wliczają się do klasyfikacji
generalnej Mistrzostw SG.
W ramach zawodów odbyły się również Mistrzostwa Bieszczadzkiego OSG . Pierwsze
miejsce wywalczyła Placówka Straży Granicznej w Czarnej Górnej (reprezentacja w składzie:
Marcin Kobak i Tomasz Skawiński), drugie PSG Krościenko (Dawid Michalak i Rafał Kędziora)
i trzecie PSG Medyka (Elżbieta Koczera i Piotr Dyjak).
Nagrody, medale, dyplomy i pamiątkowe statuetki wręczał zwycięzcom i uczestnikom
zawodów Zastępca Komendanta BiOSG płk SG Robert Rogoz razem z Prezydentem Miasta
Przemyśla Robertem Chomą i wiceprzewodniczącym Zarządu Głównego NSZZ FSG ppor.