POLICJA DOLNOŚLĄSKA TYTUŁ MISTRZA EUROPY W KARATE

Wygenerowano: Środa, 8 marca 2017, 02:42
TYTUŁ MISTRZA EUROPY W KARATE KYOKUSHIN DLA
DOLNOŚLĄSKIEGO POLICJANTA – W ZAWODACH
WYSTARTOWAŁO 500 ZAWODNIKÓW
9 maja 2015 r. w Berlinie odbył się największy turniej karate na kontynencie europejskim - Wagowe
Mistrzostwa Europy w Karate Kyokushin, w którym 500 najlepszych zawodników z całej Europy, części Azji i
Afryki walczyło o tytuły najlepszych w Kumite i Kata. W walce kumite full contact, w kategorii ciężkiej senior,
tytuł mistrzowski zdobył podinsp. Wojciech Żmija z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.
Seniorzy i Juniorzy rywalizowali w stolicy Niemiec o tytuły Mistrzów Europy w poszczególnych kategoriach wagowych. Złoty
medal w walce kumite full contact, w kategorii ciężkiej senior, zdobył podinsp. Wojciech Żmija z Komendy Wojewódzkiej
Policji we Wrocławiu.
Jest to największy sportowy sukces dolnośląskiego policjanta i największy sukces w karate kyokushin w Polskiej Policji. Przed
turniejem nic nie wskazywało na tak ogromny sukces, ponieważ podinsp. Wojciech Żmija w turniejowej drabince znalazł się
w "grupie śmierci".
Jednak w drodze po złoto funkcjonariusz wyeliminował tak wielkie sławy w karate, jak Mistrz Świata z 2013 r. Konstantin
Goryushkin z Rosji, czy Mistrz Świata z 2014 r. Rudolf Conquet z Holandii.
Wojciech Żmija wygrał z nimi po ciężkich walkach jednogłośnymi decyzjami sędziów. Ciężka praca, dobry sztab treningowy i
możliwość rozwoju zapewnionego przez przełożonych, spowodowały osiągniecie tak ogromnego sukcesu. Mimo silnego
poobijania i poniesionych trudów turnieju, wrocławski policjant szczęśliwy dotarł już do domu i wrócił do służby.
Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych sportowych osiągnięć.