AKTUALNOŚCI SPORTOWE

PIŁKA RĘCZNA
W dniach 14 i 15 grudnia w Zespole Szkół w Pogórzu odbyły się mistrzostwa Skoczowa w piłce
ręcznej szkół gimnazjalnych. Znakomicie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. Dziewczęta
wygrały rywalizację, chłopcy natomiast zajęli drugie miejsce. Obie drużyny zakwalifikowały się do
następnego etapu, który odbył się w Górkach. Na tym szczeblu oba zespoły uplasowały się na
drugim miejscu ustępując tylko gospodarzom.
PIŁKA KOSZYKOWA
4 i 5 stycznia w Strumieniu odbyły się grupowe zawody w piłce koszykowej. W turnieju tym
wystartowały drużyny dziewcząt i chłopców, naszego gimnazjum, które wcześniej wywalczyły
awans z zawodów gminnych. Chłopcy zajęli czwarte, natomiast dziewczęta piąte miejsce.
PIŁKA SIATKOWA
Zmagania pod siatką rozpoczęły się 21 i 22 stycznia w Zespole Szkół w Pierśćcu. Do kolejnego
etapu awansowały obie drużyny. Do finału powiatowego awansowały dziewczęta wygrywając
rywalizacje grupową. Chłopcy natomiast zajęli drugie miejsce. 2 lutego odbył się finał powiatowy
w Ustroniu. Mistrzyniami powiatu zostały gimnazjalistki z Ustronia przed naszymi dziewczętami.
Trzecie miejsce zajęły uczennice z Cieszyna.