W listopadzie w Szkole Podstawowej nr 1 w Koluszkach odbywają

2010-11-29 13:57:17
Uczciwa sportowa konkurencja w SP 1
W listopadzie w Szkole Podstawowej nr 1 w Koluszkach odbywają się konkursy sportowe „Znamy i stosujemy zasadę fair play” w ramach
projektu sportowo – profilaktycznego. Uczestnikami turnieju są uczniowie klas I – III. Konkurencje, w których biorą udział zawodnicy to
m.in.: wyścigi z kozłowaniem piłki, konkurs skoczków, bieg z przekładaniem piłki między nogami i bieg z koszulką, w którym udział biorą
także wychowawcy.
W trakcie zawodów uczniowie mają także za zadanie zaprezentować okrzyki dopingujące swoich zawodników oraz hasło profilaktyczne o
tematyce dotyczącej zasady fair play. 8 listopada w zawodach wzięli udział uczniowie klas III. Po wspaniałej rywalizacji pierwsze miejsce
zdobyła drużyna z klasy III c. Zwycięzcą w kategorii najlepszego hasła została klasa III b. Tydzień później – 15.11.2010 w zawodach
wzięli udział uczniowie klas II. Najlepsza okazała się drużyna reprezentująca klasę II b, zaś w kategorii hasła wygrała klasa II a. Klasy
pierwsze zmierzą się w najbliższy piątek – 19 listopada. Organizatorzy turnieju: Beata Starosta – nauczyciel wychowania fizycznego,
Małgorzata Hejchman – pedagog i Marek Kamiński – nauczyciel wychowania fizycznego.