Josef Cerny wygrywa w Brnie wyścig Visegrad 4 Bicycle Race

Czwartek, 15 Maj 2014, 22:16:08
Josef Cerny (Reprezentacja Czech) został zwycięzcą drugiego z czterech wyścigów Visegrad 4 Bicycle Race – GP
Republiki Czeskiej.
Podczas drugiego ze startów cyklu Visegrad 4 Bicycle Race – GP Czech, kolarz ekipy CCC Polsat Polkowice, Josef Cerny
wystartował jako zawodnik reprezentacji Czech. Był to dla niego bardzo udany start Na metę w Brnie przyjechał
samotnie wygrywając drugi z wyścigów cyklu Visegrad 4 Bicycle Race. Finisz z grupki o drugie miejsce wygrał Kamil
Gradek (BDC MarcPol), przed Alessandro Mazzim (Utensilnord).
Gdy w niedzielę przyjechałem z Azerbejdżanu, to byłem trochę zmęczony, ale dzisiaj czułem się bardzo dobrze. Od
samego początku padało, było bardzo zimno, do tego jezdnia była śliska, ale w końcówce jechało się już lepiej. Na
domiar złego cały czas doskwierał nam silny wiatr, dlatego też tak mało zawodników ukończyło rywalizację. Od startu
było sporo ataków, ale ja trzymałem się cały czas z przodu. Gdy w końcówce poczułem, że mam dobrą nogę
spróbowałem, pojechałem samemu i udało się wygrać – powiedział Josef Cerny.
O przyszłych startach powiedział: Noga jest jak najbardziej dobra. Wykonuję wszystkie zalecenia trenera i idzie mi
coraz lepiej. Oczywiście moje najbliższe cele to GP Częstochowy a później Wyścig Pokoju kolarzy do 23 lat - zakończył
Wyniki Visegrad 4 Bicycle Race – GP Czech Republic (1.2), Frydek-Mistek – Brno (187 km):