Artykuł pochodzi ze strony: Miastecki Portal Internetowy Wspaniały

Artykuł pochodzi ze strony:
Miastecki Portal Internetowy
Wspaniały weekend siatkarek z Miastka
W sobotę 17 grudnia w Zespole Szkół Sportowych w Człuchowie odbył się I Turniej ligi mini piłki
siatkowej dziewcząt i chłopców.
Turniej odbył w kategorii dziewcząt i chłopców klas czwartych, piątych i szóstych. Podzielony był na
kategorie dwójek i czwórek. Turniej odbywał się na dwóch halach sportowych.
Szkoła podstawowa nr 1 z oddziałami sportowymi w Miastku wystawiła 3 zespoły z klas IV chłopców,
3 zespoły dziewcząt z klas IV, 3 zespoły klas V i VI dziewcząt i 1 zespół chłopców z klas VI. W
kategorii czwórek dziewczęta nasze zajęły I, II, V miejsce na 24 drużyny. W kategorii dwójek
dziewcząt zajęliśmy miejsce V, VIII i IX na 34 drużyny. Dziewczęta otrzymały medale i dyplomy.
Drużynowo nasza szkoła zajęła I miejsce w rywalizacji całej ligi. Trenerami byli Waldemar Żurawik ,
Piotr Harkawik, Zenon Dynowski,.
W tym samym dniu w Łebie uczennice Gimnazjum z Miastka(zawodniczki UKS ,,MORENA” Miastko)
pojechała na turniej piłki siatkowej kadetek o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Łebie. W turnieju
rywalizowało sześć drużyn. System gier podzielony był na dwie grupy po trzy zespoły. Po grach
eliminacyjnych nasza drużyna zajęła drugie miejsce w grupie wygrywając z Gdynią i przegrywając z
Łebą( zawodniczki ze szkoły średniej). W półfinale nasze zawodniczki spotkały się z zawodniczkami
,,Czarnych Słupsk” i wygrały 2:0. Ostatecznie nasze zawodniczki zajęły III miejsce dobywając
brązowy medal. Najlepszą zawodniczką turnieju została nasza zawodniczka Wiktoria Olter. Trenerem
był Łukasz Jędraszko nauczyciel wychowania fizycznego z Gimnazjum w Miastku i instruktor w
Uczniowskim Klubie Sportowym ,,MORENA” Miastko.
data publikacji: 2016-12-19 08:44:21