Forum C-SWDE - C-SWDE przeglądarka danych SWDE, GML
Transkrypt
Forum C-SWDE - C-SWDE przeglądarka danych SWDE, GML
Forum C-SWDE - C-SWDE przeglądarka danych SWDE, GML (system wymiany danych ewidencyjnych) Utworzony: 8 March, 2017, 06:34 Ekport do formatu ShapeFile (SHP) Napisane przez marcin.sologuba - 2012/05/09 13:56 _____________________________________ Niestety warstwy SHP generowane w najnowszej wersji aplikacji nie są zgodne ze standardem, bo kolejność zapisu współrzędnych jest nieprawidłowa. Potwierdza to kontrola geometrii w ArcGIS. Jednym z objawów są problemy z automatycznym generowaniem etykiet. Executing: CheckGeometry dzialki C:Usersmarcin.sologubaDocumentsArcGISDefault.gdbdzialki_CheckGeometry Start Time: Wed May 09 13:49:19 2012 WARNING 000442: incorrect ring ordering at 0 in dzialki WARNING 000442: incorrect ring ordering at 1 in dzialki WARNING 000442: incorrect ring ordering at 2 in dzialki WARNING 000442: incorrect ring ordering at 3 in dzialki WARNING 000442: incorrect ring ordering at 4 in dzialki WARNING 000442: incorrect ring ordering at 5 in dzialki .... ============================================================================ Odpowiedź:Ekport do formatu ShapeFile (SHP) Napisane przez admin - 2012/05/09 14:38 _____________________________________ Witam, Kolejność współrzędnych jest taka sama jak w źródłowym pliku swd. W aktualnej wersji: http://c-swde.com/index.php/pobierz dodana została kontrola poprawności topologicznej każdego shp. Wykonywana jest ona na etapie importu pliku swd. Proszę pobrać i zainstalować aktualną wersję, zaimportować ponownie plik swd i przetestować czy teraz obiekty są prawidłowe. Będę wdzięczny za potwierdzenie na forum. ============================================================================ Odpowiedź:Ekport do formatu ShapeFile (SHP) Napisane przez malew - 2012/05/10 12:06 _____________________________________ Z mojego doświadczenia (też działam na shape'ach) wystarczy przerzucić warstwy (w ARCGISie) przez narzędzie REPAIR GEOMETRY. To załatwia całą sprawę. Ale przetestuję nową wersję z kontrolą poprawności topologicznej z miłą chęcią:) ============================================================================ Odpowiedź: Ekport do formatu ShapeFile (SHP) Napisane przez marcin.sologuba - 2012/05/30 14:30 _____________________________________ 1/2 Forum C-SWDE - C-SWDE przeglądarka danych SWDE, GML (system wymiany danych ewidencyjnych) Utworzony: 8 March, 2017, 06:34 Niestety naprawianie w ArcGIS to nei jest rozwiązania dla środowiska produkcyjnego. Obecna wersja "wypluwa" działki a w Reapir Geometry w ArcGIS zwraca przykładowo następującą listę: Repaired feature 1605 because of self intersections Deleted feature 1605 because of empty geometry Repaired feature 14977 because of self intersections Repaired feature 16998 because of self intersections Repaired feature 17808 because of self intersections Deleted feature 17808 because of empty geometry Repaired feature 17811 because of self intersections Deleted feature 17811 because of empty geometry Repaired feature 17812 because of self intersections Deleted feature 17812 because of empty geometry ============================================================================ Odpowiedź: Ekport do formatu ShapeFile (SHP) Napisane przez admin - 2012/05/30 16:58 _____________________________________ Witam, Nie wiem czy dobrze zrozumialem. Czy zainstalowal Pan aktualna wersję, wykonal nowy import pliku SWD i dopiero wtedy wyeksportowal do SHP? I dalej wystepuje problem? ============================================================================ Odpowiedź: Ekport do formatu ShapeFile (SHP) Napisane przez marcin.sologuba - 2012/05/31 07:10 _____________________________________ Dokładnie w ten sposób zrobiłem ============================================================================ Odpowiedź: Ekport do formatu ShapeFile (SHP) Napisane przez admin - 2012/05/31 22:00 _____________________________________ Witam, Czyli ten pierwszy zglaszany problem "WARNING 000442: incorrect ring ordering at 0 in dzialki" juz nie wystepuje? Co do nowych komunikatow to niestety moja wiedza z zakresu Arcgis jest za mala zeby pomoc. Nie bardzo wiem co oznacza null geometry i jakie sa przyczyny takiego raportowania. ============================================================================ 2/2