Wojewódzkie Zawody Niepełnosprawnych w Strzelectwie Sportowym

zelectwie_Sportowym/k/
Wojewódzkie Zawody Niepełnosprawnych w Strzelectwie
Sportowym
W dniu 04.07.2015 r. na strzelnicy Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa
Majewskiego w Drzonkowie odbyły się Wojewódzkie Zawody Niepełnosprawnych w strzelectwie
sportowym, w których uczestniczyli zawodnicy reprezentacji: Gorzowskiego Związku Sportu
Niepełnosprawnych „START” w Gorzowie Wlkp., AZS-u Uniwersytet Zielonogórski oraz
Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” w Zielonej Górze. Największy sukces odniósł
podopieczny trenera Marka Maruchy – Kazimierz Bysiek – Wicemistrz Świata z 2014 roku, który w
konkurencji: R5 - karabin pneumatyczny 60 strz. leżąc SH2 – open wystrzelał w kwalifikacji
doskonały rezultat 632,5 pkt. rekord życiowy (wynik wyższy od rekordu Polski), a w finale 205,3
pkt. – co dało mu pewne pierwsze miejsce. Ze zmiennym szczęściem strzelali Jan Ciborski i
Sebastian Cielecki . Oboje zajęli pierwsze miejsca w kwalifikacji uzyskując bardzo wysokie
rezultaty: Jan Ciborski – R3 – karabin pneumatyczny 60 strz. leżąc SH1 – open - 614,5 pkt.
Sebastian Cielecki – P1 – pistolet pneumatyczny 60 strz. – 538 pkt. Jednakże w finale po
zdecydowanym prowadzeniu kontuzja Cieleckiego nie pozwoliła mu na oddanie ostatniego
strzału i tym samym zaliczono „0”, co dało mu drugie miejsce – 174,3 pkt., tuż za Kacprem
Pierzyńskim – Start Gorzów Wlkp. – 182,8 pkt. Trzecie miejsce w tej konkurencji zajął
Włodzimierz Jurkowski – 160,8 pkt. – rekord życiowy . W konkurencji karabinowej Jan Ciborski
również zdecydowanie prowadząc oddał strzał przed komendą „start” co automatycznie
zaliczono jako „0” i ostatecznie uplasował się na 4 miejscu. Piąte miejsce w tej konkurencji zajęła
Ewa Zimnicki z wynikiem 140,0 pkt . Zwyciężczynią została Grażyna Pecuch – Start Gorzów Wlkp.
– wynikiem 206,1 pkt. Wszystkie konkurencje zakończone były strzelaniami finałowymi, co dla
zawodników było bardzo dobrym sprawdzianem. Kadrowicz - Kazimierz Bysiek potwierdził
wysoką formę, który w dniach 7-15 lipca podczas Pucharu Świata w miejscowości Osijek –
Chorwacja, będzie walczył o kwalifikacje do Paraolimpiady w Rio de Janeiro. Prezes Zrzeszenia