Robert Kubica mistrzem Światowej Serii Renault

AutoRok.PL / DesignForum.PL
Robert Kubica mistrzem Światowej Serii Renault !
Autor:
To największy sukces w historii polskich sportów motorowych - w stawce ponad 40 kierowców z 20 krajów i sześciu kontynentów Robert Kubica już w pierwszym wyścigu na portugalskim torze Estoril zdobył mistrzowski tytuł w Światowej Serii Renault (World Series by Renault).
Polak jest pierwszym kierowcą z Europy Wschodniej, który wywalczył międzynarodowy tytuł tej rangi.
Uczynił to w wielkim stylu, dziesięciokrotnie stając na podium i wygrywając cztery z 14 wyścigów. Z
ogromną przewagą w klasyfikacji punktowej zapewnił sobie tytuł na trzy wyścigi przed końcem sezonu,
jako najmłodszy kierowca w historii World Series.
Mimo komfortowego prowadzenia w punktacji, Kubica nie ograniczył się w Estoril do zachowawczej jazdy.
Agresywnie walczył o każdy centymetr toru, na pierwszym zakręcie przebijając się z trzeciego miejsca na
drugie i na tej pozycji ukończył wyścig.
Szef zespołu Epsilon Euskadi, Joan Villadelprat, który ma za sobą bogatą karierę w Formule 1 zwieńczoną
mistrzowskim tytułem z Michaelem Schumacherem w 1994 r., nie krył wzruszenia i satysfakcji: ''Robert
zrobił to, co do niego należało. Jest niesamowicie szybki, jest inteligentny, jest prawdziwym mistrzem
świata''.
Robert Kubica: ''Wciąż jeszcze nie mogę uwierzyć, że jest już po mistrzostwach. Zespół przez cały wyścig
trzymał mnie w nieświadomości. O tym, że zdobyłem mistrzowski tytuł, dowiedziałem się dopiero przed
wejściem na podium! Cieszę się, że przez cały sezon potrafiliśmy utrzymać bardzo równą i wysoką formę,
co zaowocowało zdobyciem tak ważnego tytułu już na trzy wyścigi przed końcem sezonu.''