Coppi e Bartali: Ulissi zwycięzcą wyścigu, Rebellin ósmy

Niedziela, 24 Marzec 2013, 22:16:08
Damiano Caruso (Cannondale) wygrał ostatni, piąty etap wyścigu Settimana Internazionale Coppi e Bartali. Zwycięzcą
wyścigu został jego rodak, Włoch Diego Ulissi z ekipy Lampre-Merida.
Podczas ostatniego etapu wyścigu Settimana Internazionale Coppi e Bartali, z powodu złych warunków
atmosferycznych skrócono jego dystans o 20 kilometrów. Na skróconej trasie etapu z Monticelli Terme do Fiorano
Modenese czekał na kolarzy dość trudny, prawie 3 kilometrowy podjazd pod Montechcio (7,5% nachylenia), który
kolarze mieli pokonywać czterokrotnie, jednak po skróceniu trasy, podjeżdżano jedynie dwa razy.
Zaraz po starcie kolarzy z peletonu odjechała grupa dziesięciu kolarzy. Byli to: Damiano Caruso (Cannondale), Simone
Ponzi (Astana), Sergey Chernetskiy (Katusha), Marco Coledan (Bardiani- Csf), Diego Rosa (Androni-Venezuela), Carlos
Quintero (Colombia), Alessandro Mazzi (Utensilnord Ora24.eu), Simon Pavlin (Adria Mobil), Sergey Shilov i Boris
Shpilevsky (Lokosphinx). Grupa dość szybko uzyskała przewagę nad peletonem i z kilometra na kilometr sukcesywnie
ja powiększała. Nikomu w peletonie nie spieszyło się likwidować ucieczki i gdy do mety pozostało około 20 kilometrów
przewaga uciekających wynosiła prawie 3 minuty. Wówczas było już pewne, że wśród uciekinierów znajduje się
etapowy zwycięzca. Podczas pierwszego wjazdu na Montecchio na atak z grupki zdecydowali się Damiano Caruso i
Alessandro Mazzi, a za nimi podążał Shpilevsky.
Na ostatnich kilometrach samotnie zaatakował Caruso i to on został zwycięzcą ostatniego etapu. Drugie miejsce zajął
Alessandro Mazzi (Utensilnord Ora24.eu), a trzeci był Boris Shpilevsky (Lokosphinx).
Klasyfikacja generalna została bez zmian. Wyścig wygrał Diego Ulissi (Lampre – Merida).
Davide Rebellin ukończył wyścig na 8. pozycji ze stratą do zwycięzcy 2 min. 41 sek.