Źródło:
Wygenerowano: Środa, 8 marca 2017, 08:34
Kłobuccy policjanci na „Biegu Katorżnika”
Dwóch policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku wzięło udział w XI edycji morderczego
biegu przez błoto, jezioro, grzęzawiska i liczne sztuczne przeszkody. Impreza została zorganizowana
przez Wojskowy Klub Biegacza Meta. Kłobuccy mundurowi pokonali około 12 kilometrów morderczej
trasy.
W zawodach, które odbyły się w sobotę 8 sierpnia wokół jeziora Posmyk w Kokotku w powiecie lublinieckim,
wzięło udział łącznie ponad 1400 uczestników z Polski, Niemiec, Holandii, Węgier, Francji i Ukrainy. Wśród nich
znalazło się dwóch reprezentantów kłobuckiej komendy: nadkomisarz Mariusz Palacz i aspirant Mariusz
Gawlik, którzy biegli drużynowo wspólnie z aspirantem Jerzym Kapralem z Samodzielnego Pododdziału
Prewencji Policji w Częstochowie i Michałem Kalke – nauczycielem wychowania fizycznego i opiekunem klas
policyjnych w Zespole Szkół nr 1 w Kłobucku. Zawodnicy brnęli co chwilę w grzęzawiskach błota, piachu i wody.
Najważniejsze dla nich było dotarcie cało do mety. Nasi mundurowi, którzy w „Biegu Katorżnika” wzięli udział już
po raz czwarty, stawiali czoła licznym sztucznym przeszkodom, które na ich drodze ustawili organizatorzy.
Zawodnicy przeprawiali się także przez ciemne korytarze zrujnowanych piwnic, rowy melioracyjne i szuwary.
Policjanci z KPP w Kłobucku, na 187 uczestników startujących w czteroosobowych drużynach, zajęli następujące