Wygenerowano: Środa, 8 marca 2017, 09:54
Strona znajduje się w archiwum.
POLICJANT SZAMOTULSKIEJ DROGÓWKI V-CE MISTRZEM
WYŚCIGOWEGO PUCHARU POLSKI
Aspirant Przemysław Kaźmierczak z Komendy Powiatowej Policji w
Szamotułach po niezwykle emocjonującym sezonie wyścigów samochodowych zajął drugie miejsce
w swojej klasie w klasyfikacji końcowej Wyścigowego Pucharu Polski w sezonie 2013. W zajęciu
miejsca na podium nie przeszkodziło mu nawet dachowanie w trakcie jednego z wyścigów.
O sukces nasz Policjant musiał walczyć do ostatniego wyścigu, a wszystko przez to, że w czterech ostatnich
rundach prześladował go wielki pech przez który Nasz zawodnik nie ukończył dwóch wyścigów. W dniach
28-29.09.2013r. w Niemczech na torze wyścigowym Eurospeedway w Laustiz asp. Kaźmierczak w pierwszym
wyścigu zajął drugie miejsce, jednak w drugim walcząc o zwycięstwo posłuszeństwa odmówiła skrzynia biegów
co uniemożliwiło mu dojechanie do mety i stratę cennych punktów. Podobnie było podczas ostatnich dwóch
wyścigów rozegranych w dniach 5-6.10.2013r. na torze w Poznaniu gdzie w pierwszym wyścigu Przemek
walcząc o podium na jednym z zakrętów wjechał w naniesiony na tor piasek w wyniku czego wpadł w poślizg i
przy prędkości ponad 100 km/h dwukrotnie dachował. Na szczęście zawodnikowi nic się nie stało i udało się
odbudować rozbite auto. Dzięki temu w niedzielnym wyścigu nasz policjat zdobył kolejne podium w tym sezonie.
Aspirant Przemysław Kaźmierczak zapewnił sobie drugie z rzędu v-ce mistrzostwo Wyścigowego Pucharu Polski.
Przemek oprócz drugiego miejsca w klasyfikacji końcowej zajął wspólnie z Mariuszem Szkudlarkiem pierwsze
miejsce w swojej klasie w wyścigu długodystansowym.