Wiadomości - Gmina

Wiadomości
Wtorek, 4 sierpnia 2015
Kolejny już turniej siatkówki
Dnia 12 lipca 2015 r na hali sportowej w Brzeznej, rozegrano III Wakacyjny Turniej Piłki
Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Podegrodzie Małgorzaty Gromali. Do turnieju przystąpiło 8
drużyn, które po losowaniu zostały przydzielone do grup A i B. Pierwsza dwa miejsca
wychodziły do półfinałów grając metodą na krzyż z grupą przeciwną. Do półfinałów z Gr A
awansowały zespoły Fit Up Limanowa i PKS Jaworze, natomiast z Gr. B awansowały Mika
Nowy Sącz i Gród Czop Podegrodzie. Po zaciętych meczach do finału awansowali Mika i Gród
natomiast przegrani toczyli walkę o 3 miejsce. Obydwa mecze były niesamowicie zacięte i
kończyły się wynikami w tie breaku. PKS Jaworze w meczu o 3 miejsce pokonało zawodników
z Limanowej i to właśnie oni uplasowali się na najniższym stopniu podium. Finał również był
bardzo zaciętym pojedynkiem. Gród miał o co walczyć ponieważ w grupie Mika pokonała
gospodarza turnieju, także planowano srogi rewanż za wcześniejsza porażkę. Mecz ten był
prawdziwą wymianą ciosów i akcji punkt za punkt. Lepiej ponownie rozpoczęli zawodnicy
Miki, którzy wygrali pierwszego seta. Jednakże prawdzie przebudzenie Podegrodzian
nastąpiło w drugim secie kiedy wyrównali stan rywalizacji na 1:1 i o zwycięstwie w turnieju
decydować miał tie break. W nim zawodnicy Grodu okazali się być lepsi i wygrali mecz
finałowy 2:1 zwyciężając w całym turnieju.
Jak zwykle na Turnieju o Puchar Wójta Gminy Podegrodzie były wspaniałe i wartościowe
nagrody. Drużyny otrzymały okazałe puchary, medale a także obecnie najlepsze na rynku
piłki Molton V5M500. Wszystko to dzięki Gminie Podegrodzie i Pani Wójt Małgorzacie
Gromali, którzy dofinansowali na te wspaniałe nagrody. Serdeczne podziękowanie kierujemy
też w stronę Pana Stanisława Mazura, dyrektora Gimnazjum w Brzeżnej za udostępnienie
hali do rozgrywek. Mówi organizator turnieju Łukasz Frączek
Najlepszym zawodnikiem całego turnieju, czyli MVP zawodów został Marcin Kudełka z
drużyny Gród Czop Podegrodzie, dzięki któremu walnie przyczynił się do wygrania zawodów
swojej drużyny. W nagrodę otrzymał statuetkę indywidualną.
7-8 Gród Czop Podegrodzie 2, KMP Nowy Sącz
III Wakacyjny Turniej Piłki Siatkowej był realizowany przez Stowarzyszenie KS „Gród Czop